Zavrieť

Porady

Dovoz majetku zo štátu mimo únie

Dobrý deň prajem všetkým. Poprosím Vás o radu. Ako začínajúca s.r.o., zatiaľ neplatca DPH idem doviesť na Slovensko stroje v hodnote cca 1 mil. Sk z nečlenského štátu EÚ. Poradíte mi, aké mám povinnosti z pohľadu DPH na Slovensku, resp. či mám povinnosť sa registrovať v členskom štáte EÚ, ktorý je prvým vstupným štátom vrámci EÚ? Je rozdiel, či majetok bude fakturovaný vrátane dopravy a inštalácie?
Prípadne ak tu už niekde je diskusia na podobnú tému, prosím Vás odporučte mi ju. Ďakujem. Maja
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marian je offline (nepripojený) Marian

    Marian
    Registrovať sa v žiadnom ČŠ nemusíte. Tovar si nechajte pretranzitovať na Vašu najbližšiu vnútrozemskú colnú odbočku. Tam prebehne colné konanie, o ktorom dostanete jednotný colný doklad,
    na ktorom bude vymerané clo a DPH. To zaplatíte colnici. Služby spojené s prepravou, províziami a inštaláciou Vám colný úrad zahrnie do základu pre výpočet cla a DPH, pokiaľ ich priznáte.
    V budúcnosti, ak sa stanete plátcom DPH, budete si môcť túto DPH odpočítať, resp. čiastočne odpočítať, ale to už je príbeh o dani z príjmu.

    Dovoz majetku zo štátu mimo únie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.