Zavrieť

Porady

dohoda o vykonaní práce - účtovnícke služby

vie mi niekto poradit?Možu sa učtovné prace vykonávat na dohodu? ako to urobit je to predsa len závislá cinnost, niekde som citala ze nie,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    dalo by sa, ak by dohoda bola uzatvorena na konkretnu pracu v danom termine, t.j. nie vykonavanie uctovnickych prac, ale napr. v termine od 15.7. - 15.8.2004 napr. zalozenie pomocnej evidencie pre uctovnictvo (alebo ine konkretne prace - predkont.došlych a vyslych fa...atd) po časovej pauze mozno uzatvorit dalsiu dohodu....
    Kedze vyska odmeny nie je limitovana, za ten jeden mesiac môze dostat vysoku odmenu, ktora by pokryvala skutocne vyplacanu mzdu (keby bola v PP). Vsetko je zavisle od ľudí - od osoby dohodára (uctovnika) a aj od danoveho kontrolora. Ak to vies obhajit, že napr. ostatne prace si vykonávas sama, alebo iny zamestnanec...tak preco neprijat na DoVP krátkodobo brigádnika, ktorý odrobi "mravenciu" pracu?

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Ja som sa už stretla aj s tým, že dohoda bola uzatvorená jedna na celý rok, na účtovníctvo-končí to vlastna zavierkou, a mesačne sa poskytovala záloha z tej dohodnutej sumy pripadajúcej na celý rok.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    pozor, zálohu tiež musíš zdaňovať - myslím daň z príjmu (to čo dávaš do mesačného prehľadu zrazených preddavkov) - odmena za DoVP je splatná po vykonaní práce, len ak by si mala v dohode formulku, že po čiastočne vykonanej práci sa bude dávať odmena - ale aj tak to treba zdaniť :-)
    Pekný deň

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Osobne v tom nevidím problém. Definovať prácu ako "spracovanie celoročného účtovníctva".

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Podľa mňa sa záloha nezdaňuje.Pri takejto dohode o vykonaní práce na dlhšie obdobie ako mesiac sme zvykli postupovať tak, že na dohodu sa napíše, že bude vyplatená v niekoľkých častiach - ale nie zálohách - a tieto čiastky normálne zdaňujem a odvádzam z toho úrazové poistenie. U DoVP je podľa ZP možné dohodnúť, že časť odmeny bude splatná po vykonaní časti pracovnej úlohy. Ale to nie je záloha.

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Moja známa už niekoľko rokov robí PU pre firmu ako "bokovku" . Je totiž riadne zamestnaná, pre spomínanú bokovku má 4x do roka Dohodu o vykonaní práce - vždy na sprac.účtovníctva konkrétneho štvrťroku. Spolu to samozrejme nepresiahne 300 hodín ročne. Už to takto robí asi 5 rokov (aj vtedy, keď boli možné ešte mesačne Dohody o prac.činnosti). Neviem, či mala kontrolu, ale myslím, že nikto jej zatiaľ nič nevytýkal, že by sa to takto nedalo.

    minonka je offline (nepripojený) minonka

    minonka
    minonka
    vie mi niekto poradit?Možu sa učtovné prace vykonávat na dohodu? ako to urobit je to predsa len závislá cinnost, niekde som citala ze nie,
    neviete mi niekto poslat vzor takej dohody, ak ste takto niekoho zamestnali ? Vopred dakujem, taktiez za vsetky prispevky.
    Este by ma zaujimalo ak. pr. urobim dohodu na vykon konkretnych uctovných prác musim tam uvadzat odpracované hodiny ako to evidujem dohodar moze odrobit 300hod.na rok 48h na tyzden musim viest evidenciu, alebo rovno v dohode uvediem aj hodiny? dakujem

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Zálohou som nemyslela zálohu na výplatu, ale konkrétny prípad reakcie na tretí príspevok v tejto diskusii. Podľa mňa (ak hovoríme o dohode o vykonaní práce) je odmena splatná po vykonaní práce. Ak sa zamestnávateľ a dohodár dohodnú, že časť odmeny bude splatná po vykonaní určitej časti pracovnej úlohy, ja by som to nepovažovala za "zálohu", ale za odmenu, ktorú treba zdaniť (teda časť odmeny).
    Pekný deň

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Tá Dohoda o vyk.práce je normálne tlačivo, ktoré sa dá kúpiť.
    náležitosti : Pracovník sa zaväzuje, že na základe tejto dohody vykoná nasledovnú úlohu : sprac.účtovnej agendy za I.Q 2004, prácu vykoná : od 20.3.2004 do 31.3.2004 v celkovom rozsahu 50 hodín.
    Odmena za vykonanú prácu pred zdanením : 5.000,- Sk.
    Takúto dohodu potom treba každý štvrťrok treba urobiť novú - aktuálnu. Myslím, že by to tak mohlo byť.

    selena je offline (nepripojený) selena

    selena
    Ak chcem uzatvorit taku dohodu s osobou, ktora je poberatel rodicovskeho pispevku, moze to mat vplyv na vysku toho rod. prispevku. Napr. na dohodu zarobi 5000 mesacne.

    selena je offline (nepripojený) selena

    selena
    Kde by som mohla to mohla najst. Potrebujem to vediet na 100 %, aby som nespravila zlu dohodu, nieze nahodou z toho budu problemy.

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Zákon o rodičovskom príspevku č. 280/2002 v znení neskorších zák., §4 hovorí o výške rodičovského príspevku. Podľa vysvetliviek SEPI Pracovné právo k tomuto paragrafu: " zákon umožňuje poskytovať rod.príspevok vo výške 1200 Sk tomu rodičovi, ktorý pri osobnej a riadnej starostlivosti o dieťa aktívne vykonáva zárobkovú činnosť, pričom dĺžka pracovného času a výška dosahovaného zárobku nie je obmedzená. Podmienky nároku na dávku, včítane podmienky osobnej starostlivosti, t.j. že rodič počas výkonu zárobkovej činnosti zabezpečí potrebnú starostlivosť o dieťa inou plnoletou osobou a dieťa neumiestni v kolektívnom zariadení, musia byť splnené. Rodič je povinný v žiadosti uviesť meno, priezvisko a adresu osoby, kde sa bude dieťaťu poskytovať starostlivosť."

    Toľko z vysvetliviek, žiaľ nemám skener, tak som to musela opísať. Teda zarobiť môže neobmedzene, len si musí požiadať o rodičovskú dávku v zníženej výške 1200 Sk a vyplniť požadované údaje. V každom prípade pred uzavretím dohody by som dotyčnú osobu poslala vybaviť si túto žiadosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.