Zavrieť

Porady

kurz

Dobrý deň. Uvažujem o rozšírení kvalifikácie - spraviť si kurz mzdového účtovníctva a personalistiky. Máte niekto skúsenosť s absolvovaním kurzu prostredníctvom týchto spoločností (uvítam všetky reakcie a skúsenosti):

- Inštitút jazykov a vzdelávania
- First Class Vzdelávanie
- Akadémia vzdelávania (síce neotávara v našom meste kurz, o ktorý mám záujem, ale názory potešia).

prípadne uvítam aj iné názory na získanie potrebnej kvalifikácie - ako a kde ste sa učili vy???

Po absolvovaní kurzu a získaní praktických skúseností uvažujem o malom podnikaní v tejto oblasti. Preto ma potešia aj rady a odporúčania v tejto oblasti.

Teším sa na Vaše reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Inštitut jazykov a vzdelavania roby celkomslusne kurzy s programamy od KROSSU a aspon u nas v okoli Bratislavy maju dobrych lektorov.
    Neviem ci si uz pokrocilejsia uctovnicka , ak ano mohla by som odporucit potom i stranku www.suc.sk i tam su kurzy

    centaire je offline (nepripojený) centaire

    centaire
    Ďakujem za radu. Praveže v tom to je, že nie som pokročilá, základy personalistiky ovládam (niečo zo školy) ale je toho dosť málo a už sa mohlo odvtedy aj dosť veľa vecí zmeniť.
    A v prípade, že by som v budúcnosti chcela riešiť spracovanie mzdového účtovníctva externe pre iné firmy - čo by to pre mňa obnášalo? Je potrebná aj živnosť?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    centaire Pozri príspevok
    Dobrý deň. Uvažujem o rozšírení kvalifikácie - spraviť si kurz mzdového účtovníctva a personalistiky. Máte niekto skúsenosť s absolvovaním kurzu prostredníctvom týchto spoločností (uvítam všetky reakcie a skúsenosti):

    - Inštitút jazykov a vzdelávania
    - First Class Vzdelávanie
    - Akadémia vzdelávania (síce neotávara v našom meste kurz, o ktorý mám záujem, ale názory potešia).

    prípadne uvítam aj iné názory na získanie potrebnej kvalifikácie - ako a kde ste sa učili vy???

    Po absolvovaní kurzu a získaní praktických skúseností uvažujem o malom podnikaní v tejto oblasti. Preto ma potešia aj rady a odporúčania v tejto oblasti.

    Teším sa na Vaše reakcie.
    Ak by som sa rozhodovala pre mzdový kurz, tak len v spojení s prácou na PC (pozerala som Inštitút jazykov a vzdelávania-úroveň kurzu posúdiť neviem, robia však s kvalitným mzdovým SW OLYMP od firmy KROS. Cena tohto SW je dosť vysoká, ale ponúka pravidelnú aktualizáciu, všetky tlačové výstupy, pravidelné školenia a kvalitný hotline.)

    Mzdové účtovníctvo je o neustálom vzdelávaní, predpisy a zákony sa stále menia. Pokuty za nedodržanie termínov sú vysoké. Výborným pomocníkom je DRAK na PORADe. Z literatúry odoberám Čo má vedieť mzdové účtovníčka ...

    Ak si zamestnaná, začni s prácou na dohodu v nejakej malej firme. Ak sa v tejto práci nájdeš, môžeš skúsiť prácu na živnosť (dá sa vybaviť dotácia - po 3 mesiacoch evidencie na Úrade práce).

    centaire je offline (nepripojený) centaire

    centaire
    veronikasad
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a rady.
    Čiže po zvládnutí kurzu (samozrejme spojený aj s praktickou vyučbou mzdového SW) si myslíš, že by som už bola schopná viesť personálnu agendu v nejake malej firme?

    A ďalšia otázka - čo si myslíte, môžem nájsť aj uplatnenie len pri ponuke externého spracovania mzdového účtovníctva? (pretože po malom prieskume trhu na internete, väčšinou všetci ponúkajú vedenie mzdového aj podvojného účtovníctva). Ďakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    centaire Pozri príspevok
    veronikasad
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a rady.
    Čiže po zvládnutí kurzu (samozrejme spojený aj s praktickou vyučbou mzdového SW) si myslíš, že by som už bola schopná viesť personálnu agendu v nejake malej firme?

    A ďalšia otázka - čo si myslíte, môžem nájsť aj uplatnenie len pri ponuke externého spracovania mzdového účtovníctva? (pretože po malom prieskume trhu na internete, väčšinou všetci ponúkajú vedenie mzdového aj podvojného účtovníctva). Ďakujem.
    Ťažká otázka. Na kurze dostaneš základy. Povinnosti zamestnávatela v oblasti personalistiky a miezd sú na porade rozoberané x-krát. Treba hladať, hladať a ešte raz hladať a čomu nerozumieš - pýtať sa.

    Ak si netrúfaš na spracovanie podvojného účtovníctva, väčšie uplatnenie vidím v spojení jednoduchého účtovníctva a miezd. Väčšina drobných živnostníkov má 1-2 zamestnancov. Takto fungujem po prechode na živnosť už 8. rok. Podvojné účtovníctvo som robila ako zamestnanec - teraz mám len jednu firmu. Napriek kríze, mám dosť práce ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.