Zavrieť

Porady

Doplnky do auta....

Zdravím, prosím o radu ohladne antény do auta a poťahu na volant, resp. všeobecne poťahov. Myslíte,že patria do skupiny danovo uznatelných položiek, či skor danovo neuzn.???? Pretože šéf si to tam žiada dať no ja si istá velmi niesom, kedže to nie je potrebné pre chod toho auta....

ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ale áno, môžeš to dať do nákladov, vo všeobecnosti, čo sa týka automobilu na podnikat.účely všetko ide do uznateľných nákladov. Dokonca aj vôňa.

    delina15 je offline (nepripojený) delina15

    delina15
    hej, aj vona? no to som nevedela, a asi ako drobný nákup to mam zaradit, hej? ....

    ďakujem ....

    Andre1983 je offline (nepripojený) Andre1983

    Andre1983
    Nuž, mňa by zaujímalo, aký je predmet podnikania spoločnosti, pre ktorú účtuješ. Do daňových výdavkov sa dá napchať všeličo možné, ale podstatné je vedieť obhájiť súvislosť s dosahovaním daňových príjmov. Ak teda kúpiš napríklad poťah na volant, alebo vôňu do auta a šéf nie je napríklad taxikár, tak asi ťažko obhájiš, že tieto výdavky, ktoré vynaložil, mu dopomôžu dosiahnuť nejaké príjmy (napríklad, aby sa klienti v aute cítili pohodlnejšie pri počúvaní rádia - anténa, alebo aby sa cítili pohodlnejšie a uvoľnenejšie vo vyvoňanom aute - vôňa do auta, či aby šéf, čoby taxikár, mohol komfortnejšie, lepšie a bezpečnejšie ovládať auto počas riadenia - poťah na volant).

    delina15 je offline (nepripojený) delina15

    delina15
    no ide o firmu s plastovými oknami...takže neviem teraz...a ide o auto, ktoré je používané pri montáži...

    Andre1983 je offline (nepripojený) Andre1983

    Andre1983
    No, pozri ... ty si teraz medzi dvoma mlynskými kameňmi. Podľa zákona o dani z príjmov to pravdepodobne ako daňový výdavok neobhájiš. Ale zamestnávateľ ťa tlačí do toho, aby si tento výdavok uplatnila. Ja by som urobil takú vec, že by som ho minimálne ústne upozornil, že to nie je správne a že môže za to byť pokuta z DÚ pokiaľ by sa do toho opreli. Prípadne, ak si podpísala nejakú formu hmotnej zodpovednosti, tak to daj na papier ako jeho príkaz, aby bolo jasné, že on ti to dal príkazom. Týmpádom budeš krytá, keby niečo ... A všetko záleží aj na vzťahoch, aké máš so zamestnávateľom. Ty sama musíš uvážiť, či je to "sviňa", ktorá ťa potopí, alebo keby niečo, tak sa ťa zastane a uvedomí si, že je to jeho chyba, pretože on ti to prikázal.

    delina15 je offline (nepripojený) delina15

    delina15
    velmi pekne dakujem za odpoved, ste mi pomohli...asi to tak vyriešim, že mu poviem jednoducho, že ak sa to tam dá tak danový urad mu to aj tak neakceptuje, a mohol by byt i pokutovaný a kedže ide fakt len o pár euro, tak si myslím, že dá na mna...ešte raz vdaka a prajem pekný zvyšok víkendu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.