Zavrieť

Porady

Účtovanie v kupovanej sro ?

Predávam sro a budúci vlastník sa ma pýta, či musí pokračovať v účtovaní
na základe mojich konečných stavov alebo môže začať viesť účtovníctvo od začiatku ako pri zakladaní novej .......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    účtovné dokumenty sú majetkom spoločnosti, ak predáš svoj obchodný podiel treba odovzdať všetky dokumenty - spraviť preberací protokol, čo a že si dokument odovzdala

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak bude mať zrovna na ten rok kontrolu, predajom sa predsa len zodpovednosť presúva na nového konateľa. Ten si môže komplet účtovníctvo urobiť znova.......či?
    Súčasťou preberacieho protokolu môže byť predsa komplet účtovná závierka včítane inventarizácii vzájomne podpísaných. Tiež účtovný denník.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Suhlasim s KEJKA. Prave sme v stave odovzdavania uctovnictva inej uctovnickej firme (predaj obchodnych podielov, zmena konatela, zmena uctovnicky). Robim "kvazi" mimoriadnu zavierku, bez danoveho priznania - tlacim im aj suvahu k datumu, aj VZaS, hlavnu knihu, obraty na uctoch, saldokonto, uctovnny dennik.... Do preberacieho protokolu si vsetko zapisem co odovzdavam. Oni to podpisu. Nech si prekontroluju co preberaju...

    Oni na seba preberaju aj zodpovednost za uctovnictvo, takze je v ich zaujme spravit kompletny bud audit alebo kontrolu uctovnictva. Novi konatelia si zaplatili "sukromny" audit predtym ako sa rozhodli spolocnost kupit...

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Predpokladam, ze "predavam sro" znamena, ze predavam svoj obchodny podiel v sro. Ano, uctovnictvo pokracuje.

    igis je offline (nepripojený) igis

    igis
    Áno, jedná sa predaj obchodných podielov.
    Musím mu aj odovzdať staršie účtovné doklady v prípade kontroly z DÚ ??

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    grammatika Pozri príspevok
    účtovné dokumenty sú majetkom spoločnosti, ak predáš svoj obchodný podiel treba odovzdať všetky dokumenty - spraviť preberací protokol, čo a že si dokument odovzdala
    ... ja mám predsa isté pochybnosti ... nemohla by si toto tvrdenie podložiť literou zákona?

    Ak sa nad tým hlbšie zamyslím, tak, ja osobne, by som bola opatrná a nespoliehala by som sa na to, že mám síce potvrdený doklad o prevzatí všetkých odovzdávaných dokladov a tieto doklady sú aj riadne odovzdané ... ale existuje ( aj keď možno malá) pravdepodobnosť, že tieto doklady nebudú predložené ku daňovým kontrolám v takom stave ako to celé odovzdávam ... ( môžu byť poškodené, nemusia byť všetky ... ) a potom je ťažko vysvetľovať a tvoje rokmi budované dobré meno je natrvalo poškodené a trúsia sa zbytočné reči ... takže mne osobne by prišlo vhod, ak by som to vedela uzavrieť k určitému dátumu a zarchivovať tak, aby do týchto dokladov už žiadne " dvojnohé myšky" nechodili ... a takto zapečatené v archívnych krabiciach by som to takto spolu s vykonanou mimoriadnou účtovnou závierkou odovzdala ... či?
    Naposledy upravil promont maja : 22.09.10 at 13:03

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    KEJKA Pozri príspevok
    ak bude mať zrovna na ten rok kontrolu, predajom sa predsa len zodpovednosť presúva na nového konateľa. Ten si môže komplet účtovníctvo urobiť znova.......či?
    Súčasťou preberacieho protokolu môže byť predsa komplet účtovná závierka včítane inventarizácii vzájomne podpísaných. Tiež účtovný denník.
    ... súhlasím, len som myslela na tzv. zadné vrátka ... dnes sa kupujú s. r. o. z rôznych dôvodov ...

    ... a samozrejme, že si nový vlastník toto celé účtovníctvo má právo ( a priznám sa, že ja by som postupovala presne takisto ..) spracovať nanovo, keďže podáva za toto zdaňovacie obdobie aj daňové priznania a pod. ... ale kvárila ma pochybnosť, či otázočka okolo zodpovednosti za odovzdanú prácu ...

    Účtovanie v kupovanej sro ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.