Zavrieť

Porady

ako zaúčtovovať???

mám na vás takú otazku prišiel nám preplatok z PZP auta v sume 40EUR
na ucet zauctovala som to 221/324 určite to tak nema byt ale neviem si rady, lebo potom prišla vyučotovacia fa až po 2 týždňoch ako ten preplatok v sume -40EUR preplatok tu fa som zaúčtovala: -40 548A/321
a rovno preddavok zúčtovala ako zaplatený: -40 321/324
neviete mi poradit ako to zaučtovať aby to bolo správne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja by som účtoval 378/648 ako pohľadávka voči poisťovne.
    A po pripísaní sumy 221/378

    Myslím si, že poisťovňa neposiela faktúru, resp. dobropis o nespotrebovanom PZP.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    no aj ja si myslim ale nám prislo najprv ta suma ako preplatok a az potom oznamenie že čo to vlastne je tak to zaúčtujem ako
    221/378

    alebo rovno 221/648 a priložím tam to oznámenie od poisťovne???

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zuzanna Pozri príspevok
    no aj ja si myslim ale nám prislo najprv ta suma ako preplatok a az potom oznamenie že čo to vlastne je tak to zaúčtujem ako
    221/378

    alebo rovno 221/648 a priložím tam to oznámenie od poisťovne???

    Na účet 221 sa okrem úrokov (účet 662) nie je povolené účtovať priamo výnos.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanna Pozri príspevok
    no aj ja si myslim ale nám prislo najprv ta suma ako preplatok a az potom oznamenie že čo to vlastne je tak to zaúčtujem ako
    221/378

    alebo rovno 221/648 a priložím tam to oznámenie od poisťovne???
    221/378-BV, predpis preplatku na základu listu: 378/648.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Na účet 221 sa okrem úrokov (účet 662) nie je povolené účtovať priamo výnos.
    Súhlasím a doplním, aj účet 663 - kurzové rozdiely.

    joe001 je offline (nepripojený) joe001

    joe001
    ahoj, vzhľadom k tomu, že najskôr prišli na účet peniaze napadlo ma či by nebolo správnejšie účtovanie 221/379 /keďže v čase ich pripísania na účet nevieme či ich nebudeme musieť vrátiť/ a následne ak prišla faktúra tak ako si písala - 548AE/321AE, samozrejme plus zúčtovanie interným dokladom 321AE/379

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    no pravdu povediac ja si učtujem všetky predpisy od poistovne medzi fa

    ako 548/325 a uhrady 325/221 mám to prehladnejsie pri fa ked nieco hladam

    tak to skusim zauctovat ako píšeš len miesto 321 použijem 325 hadam to bude dobre??? alebo ten preplatok z poisťovne musí byť vo výnosoch ?

    joe001 je offline (nepripojený) joe001

    joe001
    zuzanna Pozri príspevok
    no pravdu povediac ja si učtujem všetky predpisy od poistovne medzi fa

    ako 548/325 a uhrady 325/221 mám to prehladnejsie pri fa ked nieco hladam

    tak to skusim zauctovat ako píšeš len miesto 321 použijem 325 hadam to bude dobre??? alebo ten preplatok z poisťovne musí byť vo výnosoch ?
    Nemyslím si, že by preplatok z poisťovne musel byť vo výnosoch. Dôležité je ako vznikol. Ak vznikol tým, že malo byť poistné nižšie tak by som to dala mínusom z 548AE /samozrejme pokiaľ nejde o vysokú sumu/ a ak vznikol tým, že sme zaplatili poisťovni viac ako bolo predpísané tak potom iba cez zúčtovanie mimo nákladov napr. 221/325,321.. Čo sa týka použitia 321 resp.325 predpokladala som, že prišla faktúra. Inak ak od poisťovne nie je faktúra zaúčtovávame to ako interný doklad a vtedy nepoužívame účet 321.

    ako zaúčtovovať???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.