Zavrieť

Porady

Uctovanie faktury v cudzej mene - CZK, ako na to?

Ahojte,

chcem vas poprosit o radu. Idem vystavit fakturu v CZK, kedze tak znie zmluva.
Ked ju vystavim v MRP, vystavim ju v CZK, ale do uctovnictva mi pojde suma v prepocte na EUR podla kurzu ku dnu vystavenia faktury.

V priruckej od Cenigovej som citala, ze faktura v cudzej mene ma byt uctovana aj v EUR aj v cudzej mene a tomu vobec nerozumiem, ako to mam urobit?
Mne to MRP rovno hodi na zauctovanie v EUR. Viete mi prosim s tymto poradit?

Dakujem velmi pekne za vsetky rady!
Naposledy upravil Dav : 25.10.10 at 19:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    dáš pridať ďalšiu fa a tam kde zadávaš text je napísané zahr.mena. treba tam zadať kurz a budeš to mať potom v oboch menách. vo svojom účte to musíš mať v EUR

    Inga6 je offline (nepripojený) Inga6

    Inga6
    dakujem velmi pekne za radu.
    Aj to tak mam, len ma zmiatla ta brozura od Cenigovej, kde je napisane, ze musim FA uctovat v oboch menach, co som vobec nepochopila. Pretoze mne to do ucta pojde rovno v EUR, ak tam zadam aktualny kurz.

    A vies mi prosim Ta poradit, ci vysla FA musi obsahovat aj info v EUR, alebo staci, ze tam bude uvedena suma v CZK?
    Dakujem.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    vo výstupoch sa dá vybrať zahraničná faktúra kde budeš mať aj CZK aj EUR, takže ja by som si vybrala asi takú voľbu

    oriesok je offline (nepripojený) oriesok

    žena-optimista oriesok
    Prosím Vás, tá vystavená faktúra do CZ bude s DPH, alebo bez?Ešte som nevystavovala zahraničnú fa.Za predpokladu, že dodavateť aj odberateľ sú platcovia.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    oriesok Pozri príspevok
    Prosím Vás, tá vystavená faktúra do CZ bude s DPH, alebo bez?Ešte som nevystavovala zahraničnú fa.Za predpokladu, že dodavateť aj odberateľ sú platcovia.
    Jasné, že bez DPH, ako oslobodená. Pozri si § 72, a § 73, najmä ich ods.2, písm. h zákona o DPH. Tam máš podrobný návod. Ak budeš chcieť viac, pozri si aj § 43.

    oriesok je offline (nepripojený) oriesok

    žena-optimista oriesok
    a_je_to, ďakujem pekne . Ja som skôr chcela vedieť : vystavená FA do ČR za dodanie tovaru s montážou na Slovensku.Jasné, nikdo nemôže vediť čo myslím, keď to nepoviem (nenapíšem).Už to mám ale vyriešené, tam to je s DPH.

    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    Dobrý deň,

    Faktúra vystavená v CZK pre odberateľa v ČR. Akým kurzom prepočítať do účtovníctva? Dňom vystavenia faktúry alebo predchádzajúcim dňom?

    ďakujem

    Uctovanie faktury v cudzej mene - CZK, ako na to?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.