Zavrieť

Porady

denná uzavierka

Ahojte,mam jednu otazočku,,,ked spravim dennu uzavierku musim k nej vypisovat aj prijmový pokladničný doklad alebo mi to stači nalepiť do pokladničnej knihy a zaučtovať do účtovníctva?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    buď si ofoť dennú uzávierku, alebo sprav PPD.. niečo v pokladni založené mať musíš..

    Anika 7 je offline (nepripojený) Anika 7

    Anika 7
    Dakujem....ako ja ich vypisujem len sa mi to zda byť cudne kedže ta denna uzavierka je zapisana a nalepena v knihe pokladnici a este aj ppd....

    Anika 7 je offline (nepripojený) Anika 7

    Anika 7
    ako jasne, ale kedže ju lepim do knihy pokladnice tak som chcela vediet či mam vypisovať ppd, ktorý založím k ostatným PPD

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Anika 7 Pozri príspevok
    tak mam alebo nemam vypisovať tie príjmové pokladničné doklady,,,,
    Netreba.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Anika 7 Pozri príspevok
    Dakujem....ako ja ich vypisujem len sa mi to zda byť cudne kedže ta denna uzavierka je zapisana a nalepena v knihe pokladnici a este aj ppd....
    Je síce nalepená v Knihe registračnej pokladnice , ale ja osobne mám vypísaný aj PPD, ktorý sa dá odkontrolovať s Knihou registračnej pokladnice .Ja tieto uzávierky nefotím .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    § 10
    Účtovný doklad
    Na začiatok

    (1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať

    a) slovné a číselné označenie účtovného dokladu,
    b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
    c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
    d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
    e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
    f) podpisový záznam osoby (§ 32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
    g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.

    (2) Účtovná jednotka je povinná vyhotoviť účtovný doklad bez zbytočného odkladu po zistení skutočnosti, ktorá sa ním preukazuje, a to tak, aby bolo možno určiť obsah každého jednotlivého účtovného prípadu spôsobom podľa § 8 ods. 5.


    Páska z RP z dennej uzávierky rozhodne nie je účtovným dokladom, z uvedeného dôvodu PPD je potrebné vypísať .

    To je môj názor .

    Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

    Lubo44
    Myslím, že to nie je žiadny problém. Tú uzávierku treba tak či tak zaúčtovať ako príjem do pokladne. Po zaúčtovaní každý program dokáže vytlačiť PPD a netreba nič vypisovať ručne. Potom pri kontrole stačí k dokladom z pokladne priložiť pokladničnú knihu RP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.