Zavrieť

Porady

Reklama v katalógu - dodávateľ z ČR, neplatca DPH

Dobrý deň!

Chcela by som sa len uistiť, či správne rozmýšľam:
Dostali sme faktúru za prezentáciu našej spoločnosti v istom katalógu. Dodávateľ je firma sídliaca v ČR. Nie je platcom DPH.
Ak správne rozmýšľam, v tejto faktúre nepôjde o samozdanenie. Ak by takáto faktúra bola vystavená dodávateľom sídliacim v SR pre odberateľa v SR, nemala by nič spoločné s DPH.
Rozmýšľam dobre?

Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    Ajenka Pozri príspevok
    Dobrý deň!

    Chcela by som sa len uistiť, či správne rozmýšľam:
    Dostali sme faktúru za prezentáciu našej spoločnosti v istom katalógu. Dodávateľ je firma sídliaca v ČR. Nie je platcom DPH.
    Ak správne rozmýšľam, v tejto faktúre nepôjde o samozdanenie. Ak by takáto faktúra bola vystavená dodávateľom sídliacim v SR pre odberateľa v SR, nemala by nič spoločné s DPH.
    Rozmýšľam dobre?

    Ďakujem!
    Nerozmýšľate dobre.
    Dodávateľ (zdaniteľná osoba z ČR) vám poskytuje službu, ktorej miesto dodania sa určí podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH. Miesto dodania je v SR. Dodávateľ mal povinnosť požiadať o pridelenie IČ DPH v ČR ešte pred poskytnutím služby (obdoba nášho § 7a ods. 2 zákona o DPH), následne fakturovať službu bez DPH a uviesť ju do súhrnného výkazu. Odberateľ služby je povinný odviesť daň do slovenského štátneho rozpočtu v súlade s § 69 ods. 3 zákona o DPH.

    desina je offline (nepripojený) desina

    desina
    Dobrý deň, ak môžem k tejto téme. Firma robila opravu auta v SR pre firmu so sídlom v ČR, kde je aj registrovaná pre daň z DPH. Faktúru sme vystavili bez DPH. Ako ju mám teraz zaúčtovať? Ako uviesť DPH vo výkaze? Treba aj súhrnný výkaz?

    desina je offline (nepripojený) desina

    desina
    desina Pozri príspevok
    Dobrý deň, ak môžem k tejto téme. Firma robila opravu auta v SR pre firmu so sídlom v ČR, kde je aj registrovaná pre daň z DPH. Faktúru sme vystavili bez DPH. Ako ju mám teraz zaúčtovať? Ako uviesť DPH vo výkaze? Treba aj súhrnný výkaz?
    Nikto neporadí

    desina je offline (nepripojený) desina

    desina
    desina Pozri príspevok
    Dobrý deň, ak môžem k tejto téme. Firma robila opravu auta v SR pre firmu so sídlom v ČR, kde je aj registrovaná pre daň z DPH. Faktúru sme vystavili bez DPH. Ako ju mám teraz zaúčtovať? Ako uviesť DPH vo výkaze? Treba aj súhrnný výkaz?
    Prosím prosím pomôžte ...

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    desina Pozri príspevok
    Prosím prosím pomôžte ...
    Áno, vyfaktúrovaná suma pôjde do SV.
    Ako to správne spraviť záleží od toho aký program používate

    hupka je offline (nepripojený) hupka

    uctovnicka hupka
    Mária.K. Pozri príspevok
    Nerozmýšľate dobre.
    Dodávateľ (zdaniteľná osoba z ČR) vám poskytuje službu, ktorej miesto dodania sa určí podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH. Miesto dodania je v SR. Dodávateľ mal povinnosť požiadať o pridelenie IČ DPH v ČR ešte pred poskytnutím služby (obdoba nášho § 7a ods. 2 zákona o DPH), následne fakturovať službu bez DPH a uviesť ju do súhrnného výkazu. Odberateľ služby je povinný odviesť daň do slovenského štátneho rozpočtu v súlade s § 69 ods. 3 zákona o DPH.
    Dobrý deň, viete mi prosím poradiť, ako zaúčtujem túto daň, ktorú odvediem do štátneho rozpočtu, v podvojnom účtovníctve teda v s.r.o ? Na strane Dal je to 343xxx-výstup, ale čo účtujem na MD? Je to pre mňa náklad, keďže si ju nemôžem uplatniť na vstupe ? Ďakujem

    hupka je offline (nepripojený) hupka

    uctovnicka hupka
    JAJA11 Pozri príspevok
    Áno, vyfaktúrovaná suma pôjde do SV.
    Ako to správne spraviť záleží od toho aký program používate
    Ako je to v prípade, keď dostanem faktúru z ČR za službu, som registrovaná s.r.o podľa § 7a, neplátca DPH.
    Ako zaúčtujem túto daň, ktorú odvediem do štátneho rozpočtu, v podvojnom účtovníctve teda v s.r.o ? Na strane Dal je to 343xxx-výstup, ale čo účtujem na MD? Je to pre mňa náklad, keďže si ju nemôžem uplatniť na vstupe ? Ďakujem

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Poprosíme o radu:
    - FO, neplatca DPH , fakturuje službu do PL platcovi DPH. Postupuje takto?
    - zaregistruje sa na DÚ podľa § 7/a
    - požiada o elektronický podpis
    - faktúru Poliakovi vystaví bez DPH
    - podá súhrnný výkaz - štvrťročne? mesačne? - Ide o sumu do 1000 eur
    Uvažujeme dobre? Vďaka za radu.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ano, dobre, len upravim par detailov:

    Podla § 7a na mal prihlasit este predtym, ako sluzbu zacal poskytovat, nie az ked ju fakturuje.

    DU neziadate o elektronicky podpis, ale podpisete s nim Dohodu o elektronickom zasielani dokumentov.

    Faktura bez DPH + odvolavka na prenos danovej povinnosti - vid. § 73 zakona o DPH.

    Pokial ste fakturovali len sluzby, posielate stvrtrocne suhrnny vykaz.

    Ajenka je offline (nepripojený) Ajenka

    úpne obyčajná žena Ajenka
    Mária.K. Pozri príspevok
    Nerozmýšľate dobre.
    Dodávateľ (zdaniteľná osoba z ČR) vám poskytuje službu, ktorej miesto dodania sa určí podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH. Miesto dodania je v SR. Dodávateľ mal povinnosť požiadať o pridelenie IČ DPH v ČR ešte pred poskytnutím služby (obdoba nášho § 7a ods. 2 zákona o DPH), následne fakturovať službu bez DPH a uviesť ju do súhrnného výkazu. Odberateľ služby je povinný odviesť daň do slovenského štátneho rozpočtu v súlade s § 69 ods. 3 zákona o DPH.
    Čo ak dodávateľ nepožiadal o pridelenie IČ DPH V ČR. Môžeme si ju uplatniť aj na vstupe, alebo ju len musíme odviesť do slovenského štátneho rozpočtu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.