Zavrieť

Porady

dátum daňovej povinnosti

ahojte, ja by som si chcela overiť, ktorá z dvoch možností je z hľadiska DPH správne:
Ak ja fakturujem nájom priestorov (ja dávam do prenájmu a odberateľ má v týchto mojich priestoroch svoju kanceláriu) za mesiace druhý štvrťrok 2010:
1/ dátum vyhotovenia: 03/07/2010
daňová povinnosť: 03/07/2010
dátum dodania: 30/092010
alebo:

2/ dátum vyhotovenia: 03/07/2010
daňová povinnosť: 30/09/2010
dátum dodania: 30/09/2010

Odberateľ mi platí totiž už začiatkom každého štvrťroka - t.j. v mojom prípade: 07/07/2010
Prosím poraďte mi !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Pre druhý štvrťrok nie je ani jedna dobre, zrejme si myslela tretí štvrťrok, tak potom by bola druhá možnosť OK ak je faktúra vystavená pred úhradou, pozri si §19.3. Len na okraj, §71 kde sú náležitosti daňového dokladu /faktúry/ nepozná termín daňová povinnosť ale len dátum dodania.
    IvoM Pozri príspevok
    Pre druhý štvrťrok nie je ani jedna dobre, zrejme si myslela tretí štvrťrok, tak potom by bola druhá možnosť OK ak je faktúra vystavená pred úhradou, pozri si §19.3. Len na okraj, §71 kde sú náležitosti daňového dokladu /faktúry/ nepozná termín daňová povinnosť ale len dátum dodania.
    sorry, áno je to 3.štvrťrok!
    Faktúra je vystavená dňa 3.7. na 7,8,9/mesiace 2010 (čiže vlastne dopredu.
    A zaplatili ju už 7.7.- takže tiež dopredu! Mne soft stále vypisuje aj daňová povinnosť, aj aj dátum dodania - obe.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    evičkatotova Pozri príspevok
    sorry, áno je to 3.štvrťrok!
    Faktúra je vystavená dňa 3.7. na 7,8,9/mesiace 2010 (čiže vlastne dopredu.
    A zaplatili ju už 7.7.- takže tiež dopredu! Mne soft stále vypisuje aj daňová povinnosť, aj aj dátum dodania - obe.

    Pozri, vystav zálohovú faktúru a keď Ti ju uhradia tak Ti vznikne daňová povinnosť podľa §19.4 dňom prijatia platby a máš po probléme.

    zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

    zanetka68
    Najjednoduchšie je riešiť to dodatkom k zmluve a fakturovať mesačne a nenastane žiadny problém s DPH.

    dátum daňovej povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.