Zavrieť

Porady

Certifikácia účtovníka II stupeň

Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

to Richard:
Prosim zaradit moj dotaz /neviem kam ho priradit/.

Hladam do diskusie niekoho, kto sa zucastnuje certifikacie profesie uctovnika v SR na konzultaciu - II.stupen.
Dakujem Janca
Usporiadat
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
presunul som to sem pod "podvojné..."
nech sa páči, môžete diskutovať :-)
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Jedna debata sa rozbehla myslim pod temou "certifikacia" tak neviem, ci budeme pokracovat tu ???
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Tiež sa zučastňujem v spomínanej certifikácií. Zatiaľ som získala I stupeň a pokračujem ďalej.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
To Janca: Ak chceš viesť vyslovene debatu na 2. stupeň certifikácie, potom bude lepšie mať samostatnú debatu, predsa je to o odtieň iné ako prvý stupeň...
Som rád ak každá "špecifická" otázka má svoju tému, potom je to prehľadnejšie pre tých, ktorí vyhľadávajú... viď už som o tom písal...
0 0
Trisha22 Trisha22

Trisha22 je offline (nepripojený) Trisha22

Ak ti ide o nejake info o otazkach a pod daj vediet... ale uprimne povedane z druheho stupna som nerobila dane a man. financie .... tie uznali z VS a este mam pred sebou Man. uctovnictvo....
takze ak nieco potrebujes, posli mi spravu
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Ja mam urobene dane, pravo a manazerske uctovnictvo /pisomnu cast/. Ostatne skusky by som rada absolvovala co najskor, aby som mala pokoj. Takze ak by si mi mohla poslat nejake info o tych ostatnych skuskach, bola by som velmi rada. Chcem ist na jesen na prednasky, takze ucebnice si kupim az tam /hoci by som uvitala aj odkupenie od niekoho, kto to ma uz za sebou/ a dufam, ze sa tam dozviem okruh otazok, lebo uz ani to moc nechcu oznamovat. Zalezi to ale od financii. S mojou kamoskou, ktora nechce ist dalej sme si na I. stupen vzajomne doplnali vypracovane otazky. Bola to dobra spolupraca. /Viac hlav, viac kapusty/. Ak by nebol zaujem o nase poznatky na tejto porade, mozes mi napisat aj domov, popr. poslat mi tie informacie. Vopred dakujem, moja adresa: sendy@nextra.sk.
Pekny den
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Chcela by som oživiť túto tému. Najde sa niekto, kto sa zúčastňuje certifikácie profesie účtovníka - II.stupeň.
0 0
Zuzana210 Zuzana210

Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

Mne uznali Man.financie, urobila som právo a na ostatné sa ešte len chystám.
0 0
lsulekova lsulekova

lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

Kde sa dá spraviť certifikácia účtovníka? Existuje na to nejaká špecifická firma? A koľko to asi stojí?

Ešte som sa s tým veľmi nestretla, ale zaujímalo by ma to.
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Pozri www.suvaha.sk
0 0
lsulekova lsulekova

lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

viktoria
Ďakujem. Bola som kukuk vyzera to celkom dobre.
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

JanaSys
Ahoj,
ja mam pred sebou vsetkych 6. Prave uvazujem nad prihlaskou na skolenie z Prava II 28.4. Mam obavy, ze viac ako jednu za semester nespravim. Z casovych aj financnych dovodov. Ked som videla obsah Uctovnictvo II, mam dost.
Pomohlo niekomu ziskanie certifikatu v praci ?
Ja tiež plánujem robiť skúšky po jednom. Tento semester sa chystám na Kvantitatívne metódy.
Mám také info, že niektoré zahraničné firmy už žiadajú na konkurzoch certifikát.

Ja som začala robiť certifikat z toho dôvodu, ako asi takmer každy kto stým začal, že čo ak to bude potrebné, veď Medzinárodné vzdelávacie štandardy pre účtovníkov už existuje, ktovie ako MF zapracuje do našej legislatývy.
0 0
arasidka arasidka

arasidka je offline (nepripojený) arasidka

ahoj, ja som skončila I. stupeň a z II. mám 3 skúšky. Skončila som s tým, lebo som nemala na to nervy, hlavne na týchskúškach ten ich prístup bol otrasný. Nehľadiac na to že som nemala aničas sa to všetko učiť. Ale aj s tým I. stupňom som sa dostala na lepšie miesto, som spokojná, a možno niekedy v budúcnosti skúsim DiplFM v Londýne. ... :-) Možno tam na skúškach nebudú odpisovať čas kedy ideš na toaletu. :-(....
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

ahojte, ja som tiež rozmýšlala nad certifikáciou, účtovníctvo robím na živnosť viacerým, tak by sa mi to určite zišlo, tak neviem či sa mám zapojiť do debaty tu, alebo je to rozoberané v inej téme. Zaujímalo by ma, ako to je hneď od 1. stupňa, ako sa chodí na prednášky, ako sú často prednášky, akým spôsobom sa robia skúšky a pod. ďakujem
Naposledy upravil ormika : 13.04.05 at 05:41
0 0
Oci Oci

Oci je offline (nepripojený) Oci

Mám tú istú otázku ako ormika a pridávam ešte, či certifikáciu ponúka iba suvaha, alebo existuje i niekto iný s takouto ponukou.
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

čo je viac? VS ekonomická-odbor účtovníctvo alebo certifikácia?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ak si tie vedomosti odvtedy patrične rozvíjal, tak potom si myslím, že to prvé.
0 0
stahus stahus

stahus je offline (nepripojený) stahus

JanaSys
V Čechách je to Svaz účetních a ako konkurent Institut pro vzdelávaní účetních alebo tak nejako. Má to ale úplne inú úroveň ako u nás. Stačí sa pozrieť na obsah skúšky Učt. I a II. Žiadne banky a poisťovne.
Nestálo by sa za úvahu ku každému predmetu zriadiť tému Porady pod linkom Certifikácia príslušného stupňa a každý kto má nejaké info či už o skúškách, otázkach z minulých rokov, poznámky zo školení alebo podklady pre skúšky by sa mohol zapojiť ku konkrétnemu predmetu? Alebo aspoň ponúknuť na predaj alebo "požičanie" nepotrebné knihy. Tie nové sú šialene drahé a hlavne neaktuálne. Ale Súvahu nenapadne ich zlacniť. Keď už nám to nechcú uľahčiť, uľahčime si to sami, nie?
Tato diskusia ma zaujima. Ja studujem na VS - ucto a ako tak pocuvam, my studaci mame taky isty problem ako vy. Ziadny prístup. Nulova uroven. Sem-tam nejaky dobry doktorant /stretla som sa az z jednym/! Vy to mate lepsie lebo viete ake to je v praxi. Ako Vam to niekedy zavidim.

Fajn ale chcela som, ze ta uroven je fakt strasna. A keby sme si to tu takto pomahali bolo by fajn. Ja som este len v 2. rocniku /po OA/ a teraz mam Danovnictvo, Obchodne pravo, Ucto B/cize 2./.

Este taka pikoska: minuly rok sme mali podnikove hospodarstvo, mali sme si kupit nove praktikum /autorka bola nasa prednasajuca/ a kazdy jeden priklad sme si museli opravovat, lebo to tam vsetko bolo uplne uplne uplne zle. To mi je uroven ne!
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Idem si robit II.stupen. Na I.stupni nam na Dane a Právo nadiktovali presne otázky, takze to nebolo take strasne. Ale uctovnictvo ustna to bola sila. Skoro polovica neurobila skusku kvoli bankam a poistovniam! Vie niekto ci davaju otazky na seminaroch aj v druhom stupni, V opacnom pripade su seminare vyhodene peniaze.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

To je uzasne. Moja kamoska bola na seminari Ucto I. k bankam a poistovniam a povedali im , ze to co je v novej ucebnici pre Ucto I. uz nie je pravda ,lebo banky a poistovne maju dost zmien od 1.1. 2005. dali im len cisla opatreni, kde si to maju vyhladat! Som zvedava naco su tie ucebnice, este aj take drahe?! Upozornenie pre I. stupen - na ustnej skuske nam prezerali uctove osnovy, ci v nich nemame nejake poznamky a jednu pani kvoli tomu vyhodili!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať