Zavrieť

Porady

Podsúvahové účty

Dobrý deň, poradí mi niekto? Sme zapojení do istého projektu a odporúčajú nám dodanú techniku evidovať na osobitnom podsúvahovom účte s názvom XXX. no nemám skúsenosť s účtovaním na podsúvahových účtoch
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    kacenad1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, poradí mi niekto? Sme zapojení do istého projektu a odporúčajú nám dodanú techniku evidovať na osobitnom podsúvahovom účte s názvom XXX. no nemám skúsenosť s účtovaním na podsúvahových účtoch
    A otázka je aká? Ako sa účtuje na podsúvahových účtoch?

    Ja som si to zorganizoval takto:
    Potrebné podsúvahové účty vytváram v účtovnej triede 75 - pre účty aktívnej povahy s prefixom 751, pre účty pasívne s prefixom 755. Prefix doplňujem s číslom príslušného syntetického účtu - napr. pre majetok to potom vypada 751/022 , pre pohľadávky 755/311, atď.
    Pre zachovanie podvojnosti (nie je nutná) som vytvoril jeden protiúčet 750/000 používaný pre všetky účtovania:

    teda prenajatie majetku - MD 751022 / DAL750000
    evidencia odp. pohľadávky - MD 751311 / DAL 750000
    vrátenie prenajatého majetku - MD750000 / DAL 751022
    atď....

    Podsúvahové účty nevstupujú do účtovných kníh (nevykazujú sa v súvahe) a platí pre ne zásada bilančnej kontinuity...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kacenad1 Pozri príspevok
    Takže keby som to podla seba dala na 752 podsúvahový účet a spravila k nemu nejaký vyrovnávací účet tak je to dobre?
    Je.

    kacenad1 je offline (nepripojený) kacenad1

    kacenad1
    Takže keby som to podla seba dala na 752 podsúvahový účet a spravila k nemu nejaký vyrovnávací účet tak je to dobre?

    kacenad1 je offline (nepripojený) kacenad1

    kacenad1
    A na tom metodickom usmernení čo sme dostali tak bolo ešte písané že ten podsúvahový účet má mať názov XXX , a ten názov dám kam?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    kacenad1 Pozri príspevok
    A na tom metodickom usmernení čo sme dostali tak bolo ešte písané že ten podsúvahový účet má mať názov XXX , a ten názov dám kam?
    napr. 752XXX = 752-NAZOV DODANEJ TECHNIKY

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.