Zavrieť

Porady

Platca DPH - ako spravne nacenit tovar?

Chcem sa opytat. Budem nacenovat knihy i iny doplnkovy tovar. Som uz zaregistrovana ako platca DPH. Ako je to s nacenovanim tovaru ak ja platca DPH, nakupujem od platcu DPH a ako ak ja platca DPH nakupujem od neplatcu DPH?
Napr.doporucena cena knihy je 10 EUR a ja som na knihu u dodavatela dostala zlavu 25%. Teda moja nakupna cena je 7,50 Eur. Ak ju kupujem od neplatcu DPH, tak k cene 7,50 si priratam moju zlavu + nejaku prirazku este, ale nemusim a este na to nahodit 10% dan? Ak tuto knihu kupim od platcu DPH, tak nahadzujem iba moju zlavu uz bez DPH?
Vcera som dostala 2 rozne nazory a neviem sa zariadit. Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    nakupna cena je 17,65 ... k nej si hod marzu aku chces plus dph...

    nech marza je 20%, dph 19%

    17,65 * 1,2 * 1,19 = 25,20 je cena pre zakaznika vratane DPH

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    nákupnou cenou tovaru, majetku alebo materiálu je vždy cena bez DPH. Takže ak nakupuješ od platcu - rozdelíš na základ+DPH a k základu si dávaš svoju maržu + DPH. Ak nakúpiš od neplatcu, to je rovno nákupná cena a k tej si dáš svoju maržu +DPH a to je predajná cena.

    skplan je offline (nepripojený) skplan

    skplan
    Od neplatcu to chapem hned. :-)
    Ale od platcu DPH? Zaciatocnikom je tazko. :-(
    Pomohol by priklad napr. nakup nabozenskej sochy,kde moja marza by bola teda napr. tych 30%.
    Ako vyratat moju predajnu cenu sochy, ked som platca DPH a nakupila som od platcu DPH?



    Mnozstvo Cena bez DPH DPH Zlava Spolu bez DPH
    1 ks 25,21 19% 30% 17,65

    skplan je offline (nepripojený) skplan

    skplan
    Nejako mi to dalo dokopy.
    teda nakup 1 ks, cena sochy bez DPH je 25,21 Eur a DPH je 19%. Poskytnuta zlava bola 30% a cena spolu bez DPH je 17,65 Eur. Ake bude moje vysledne nacenenie?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    skplan Pozri príspevok
    Nejako mi to dalo dokopy.
    teda nakup 1 ks, cena sochy bez DPH je 25,21 Eur a DPH je 19%. Poskytnuta zlava bola 30% a cena spolu bez DPH je 17,65 Eur. Ake bude moje vysledne nacenenie?

    nákupná cena 17,65€ + tvoj zisk + dph je výsledná suma
    Alebo aj (17,65+zisk) *1,19 je predajná cena ( teda predpokladám, že na sošky je 19% DPH)

    Platca DPH - ako spravne nacenit tovar?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.