Zavrieť

Porady

Zaúčtovaný doklad z roku 2007 inej firmy

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu, mám dve s.r.o. a v jednej v roku 2007 mám zaúčtovaný v pokladni poštový doklad z roku 2007 tej druhej. Je to na 150Sk. V s.r.o. A mám zaúčtovaný doklad, ktorý je na spoločnosť B.
Ako mám teraz urobiť opravu účtovania v oboch firmách?

Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    no, nie je to podľa predpisov, a možno ani podľa etiky porady, ale zrovna taketo veci, ke´d na to natrafím, tak nechávam na kontrolorov.

    Aj oni budu radi, ze nieco nasli a teda vykonavali kontrolu poctivo, aj majitel môže byť rád, že je to iba takáto drobnosť.
    Pre takúto chybu by som veru učtovníctvo neotvárala.

    Nakoniec, s veľkou pravdepodobnosťou ani kontrola na tieto roky nepríde. Tým samozrejme nechcem nahovárať na ľajdáckosť...

    simoncek je offline (nepripojený) simoncek

    simoncek
    Upresním: doklad mám len v jednej firme zaučtovaný a to v tej nesprávnej.
    Čiže jedna s.r.o. mala neoprávene náklad v roku 2007 150Sk a druhá s.r.o. na ktorú je doklad vystavený náklad nemala. Dúfam, že Vás nezamotávam.

    Ďakujem

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Je nám to jasné, tiež by som postupoval ako Ti poradila Dáša,
    veď došlo ku kráteniu dane len o 28,50 SK čo nie je ani 1 EUR a nájsť pri kontrole niečo predsa musia, čo sa týka druhej firmy tak tam nie je žiadny problém, nie je doklad nie je náklad.

    simoncek je offline (nepripojený) simoncek

    simoncek
    ďakujem za rady, ale aj tak sa chcem spýtať ako by ste postupovali, v prípade že bude konateľ trvať na oprave. Je konateľom oboch spomínaných s.r.o..

    ďakujem

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Za 5 EUR to hádam ani nestojí za odpoveď, vo firme kde chýba doklad ho zaúčtuješ do pokladne v bežnom období ako náklad, keďźe ide o nevýznamnú položku 518/211 /§17.29/ a vo firme kde doklad vyhodíš zaúčtuješ 355/428 prípadne 355/429 podĺa toho aký HV bol v danom roku.

    Zaúčtovaný doklad z roku 2007 inej firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.