Zavrieť

Porady

Nakup a predaj zo/do zahranicia

Ahojte. Poradite?

Zatial som so zahranicim velmi nepodnikal (okrem sluzieb do USA), takze mam trochu chaos, co vsetko by obnasala nasledujuca situacia:

Narazil som na jeden artikel, ktory sa da lacno nakupit vo velkych mnozstvach v USA (stare skladove zasoby, ktore tam nikto nechce) a rozpredat po malych baleniach v Nemecku, kde je ziadany... Obrat obmedzeny max. na par sto €/mes.

Je mi jasne, ze k cene tovaru z USA treba priratat (okrem postovneho) clo a DPH. To som par krat robil este ako nezivnostik. Ako potrebujem tieto veci vydokladovat ako zivnostik? Zadrziavaju takisto baliky priamo na colnici, alebo do balika pribalia nejaky vykaz a poslu dalej? Co ak balik prejde colnicou bez povsimnutia, kde sa mam potom ohlasit, ze mi zabudli vyrubit DPH a clo? Co ak ohodnotia tovar nespravne a vyrubia ine clo ako by mali?

Dalej, predaj do Nemecka. Nie som platca DPH; musim sa registrovat ako platca, ked budem predavat koncovym sp.? Ak musim, znamena to, ze nebudem platit DPH pri dovoze? Ovplyvni to nejako kupujucich?

Ospravedlnujem sa za zaciatocnicke otazky, v tomto mam trochu gulas a pri hladani sa vyskytuje vela omacky Chcem si vyratat, ake naklady su s tym vsetkym spojene a teda nakolko sa cela vec oplati.

Diky moc vopred!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nakup a predaj zo/do zahranicia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.