Zavrieť

Porady

Organizačná zložka-vnútrofakturácia

Dobrý deň, poprosím o radu:
Česká firma, platiteľ DPH, má na Slovensku otvorenú organizačnú zložku so slovenským IČO aj IČDPH.
Slovenská o.z. fakturovala slovenskému odberateľovi práce na dome-opravu, ktorú zabezpečovala aj preplácala česká materská firma.
Teraz došlo tzv vnútrofaktúrou k prefakturovaniu všetkých nákladov vzniknutých pri oprave domu.
Je tu povinnosť samozdanenia?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
nepíšeš, kde je budova, ani nerozumiem o aký obchodný prípad ide.
SR oz. poskytuje služby opravy domu nejakému odberateľovi v SR? Preto fakturuje svoje výkony?
Ako s tým súvisí skutočnosť, že náklady má hradiť ČR?, to potom vyzerá, akoby sa to isté fakturovalo na dve strany.
Alebo si si pomýlila pojmy dodávateľ, odberateľ?
==============
z hľadiska DPH riešiš otázku samozdanenia rovnako, ako keby to boli dva nezávislé subjekty.

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

valeriam
Kejka, ďakujem, že si sa ozvala. Asi sim to napísala chaoticky, skúsim uviesť na správnu mieru:
Budova-dom je na Slovensku, pred dvomi rokmi zabezpečovala jej stavbu pre súkromné osoby práve organizačná zložka na Slovensku.
Teraz po požiari ju opravovali-majiteľom domu je FO, nedaňovník, a všetko- práce aj materiál sprostredkovala materská firma v ČR. Dodávateľom diela bola slovenská o.z., tá opravu aj fakturovala s DPH.
Materská firma teraz náklady spojené s opravou presunula na o.z. Ja som dostala zatiaľ len mailom sumu, ktorú presúvajú so zoznamom použitého materiálu a služieb.
Mne sa vidí, že to musím samozdaniť, ale pletie ma tam ten pojem- presun nákladov... už blbnem...
Naposledy upravil valeriam : 08.11.10 at 12:28

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
takže ČR fakturuje materiál a prípadne iné náklady po skončení diela na oz.
Dalo by sa aj povedať, že ide o premiestnenie tovaru-materiálu.
Bude to vpf, ale ako som už napísala, pôjde o dodanie tak, akoby to boli nezávislé subjekty. Teda česká vpf.bez DPH, SRo.z. samozdaní.
otázku dátumu dodania radšej nechávam otvorenú.

Organizačná zložka-vnútrofakturácia

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.