Zavrieť

Porady

prerušenie živnosti a pohľadávka?

Prosím o radu : Viem,že je na túto tému veľa popísaného,ale ja sa v tom nejako nevyznám. Je SZČO,neplatca DPH ,chce pozastaviť živnosť k 10.11.2010 ,dal poslednú faktúru odberateľovi. Ten mu asi zaplatí až 20.11.2010. Čo má robiť s tou pohľadávkou v DP (marec 2011)? Niekde píšu,že má dať do r.42 v DP, niekde,že len do 1.tabuľky riad.2 v DP.....Ale nech mi to niekto vysvetlí "polopate" -tie peniaze mu prídu až ked bude mať preruš.živnosť a potom ich len tak nechá a hotovo? Týmto je JÚ uzavreté za r.2010?(samozrejme aj s peň.denníkom a pod.,) V máji 2011 chce znova obnoviť živnosť,ale tu si už nemôže dať zaplatenie pohľadávky,ked bola zaplatená v 11/2010....A čo so záväzkami? Tiež len do toho 10.11.? Napr.Orange - fa od 20.10. do 19.11., nedá sa to nejako rozdeliť?Alebo sa táto FA nesmie dať do VOZD...?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    Všetky záväzky a pohľadávky, ktoré ostanú po ukončení živnosti cez uzávierkové operácie vstupujú do účtovníctva. Záväzky sa odčítavajú a pohľadávky pripočítavajú k základu dane.

    paula2 je offline (nepripojený) paula2

    paula2
    Čiže keď som teraz v januári 2011 zaplatila daň z MV za rok 2010 , tiež si ten výdavok môžem dať do účtovníctva za rok 2010?

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    paula2 Pozri príspevok
    Čiže keď som teraz v januári 2011 zaplatila daň z MV za rok 2010 , tiež si ten výdavok môžem dať do účtovníctva za rok 2010?
    hmmm.....odpovie niekto???

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    paula2 Pozri príspevok
    Čiže keď som teraz v januári 2011 zaplatila daň z MV za rok 2010 , tiež si ten výdavok môžem dať do účtovníctva za rok 2010?
    Záväzok - predpis dane z MV ide do r. 2010, úhrada do r. 2011. Píšem o bežnom účtovaní JÚ, nie o uzavierkových operáciach pri pozastavení, resp, zrušení živnosti.

    prerušenie živnosti a pohľadávka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.