Zavrieť

Porady

novely zákona o spotrebnej dani z liehu a zákona....

Vraj ma nadobudat platnost nejake Zmena novely zakona o spotrebnej dani z liehu.

Nevie niekto blizsie informcie ci sa to bude tykat len vyrobcov liehu alebo aj predajcov ako potraviny, krcmy, restauracie...atd.

Viem, ze doteraz sa povinne hlasie o liehu zrusilo. Bude teda opat obnovene?
Usporiadat
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Nie, nič sa nepripravuje. Od 1. januára len nadobudne účinnosť nové ustanovenie § 44a a súčasne sa ruší ustanovenie § 44. Pozri zákon č. 474/2009 Z. z.
2 0
Pepoxxx Pepoxxx

Pepoxxx je offline (nepripojený) Pepoxxx

Aha, lebo podla informacii co som cital v clanku
http://podnikam.webnoviny.sk/spravod...E1lne%20odvody

sa vraj do konca roka musi zaslat colnemu uradu XML o stave zasob az som tomu dobre pochopil a nasledne pravidelne zasialat hlasenia kazdy mesiac.
Mozno som tomu zle pochopil.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Pepoxxx Pozri príspevok
Aha, lebo podla informacii co som cital v clanku
http://podnikam.webnoviny.sk/spravod...E1lne%20odvody

sa vraj do konca roka musi zaslat colnemu uradu XML o stave zasob az som tomu dobre pochopil a nasledne pravidelne zasialat hlasenia kazdy mesiac.
Mozno som tomu zle pochopil.
Pri podnikaní sa treba vždy držať platnej legislatívy a nie "vraj" a rôznych tlačových informácií.
A ešte malé jazykové okienko:
chápeme niekoho a niečo a nie niekomu a niečomu. Niekomu a niečomu rozumieme.
0 0
Pepoxxx Pepoxxx

Pepoxxx je offline (nepripojený) Pepoxxx

Excise Duty Pozri príspevok
A ešte malé jazykové okienko:
chápeme niekoho a niečo a nie niekomu a niečomu. Niekomu a niečomu rozumieme.
Excise Duty

Ale ja nepisem do jazykovej poradne! Ci ano?

Poprosim aby sa vyjadrovali len ti, co chcu napisat nieco k teme. Dakujem.
Naposledy upravil Pepoxxx : 09.11.10 at 17:21
0 0
dark32 dark32

dark32 je offline (nepripojený) dark32

hlásenia v elektronickej forme budú povinný zasielať colnému úradu len držitelia povolenia na distribúciu liehu - veľkosklady
potravín, krčiem, reštaurácií sa to netýka
1 0
Pepoxxx Pepoxxx

Pepoxxx je offline (nepripojený) Pepoxxx

dark32 Pozri príspevok
hlásenia v elektronickej forme budú povinný zasielať colnému úradu len držitelia povolenia na distribúciu liehu - veľkosklady
potravín, krčiem, reštaurácií sa to netýka
Dakujem za odpoved.
Len akurat dnes som este cital nejake info o tej zmene v zakone a vychadza mi z toho nasledovny zaver :

1.) Distributori liehu musia do 31.12.2010 elektronicky oznamit colnemu uradu
obch. nazov SBL, EAN SBL, objem SBL a objem koncetracie liehu v SBL za kazdy druh SBL, ktory vyraba, prijima z ineho clenskeho statu alebo 3 statu.

2.) Predajcovia liehu (myslim ze sa to tyka malych potravin, krciem, restauracii...atd) musia k 31.12.2010 urobit inventarizaiu zasob a vysledky inventarizacie oznamit najneskor do 25.1.2011.

Z toho mi teda plynie, ze az som napr. majitel krcmy musim urobit invetarizaiu zasob a do 25. januara poslat vysledky colnej sprave.
Ale nikde sa nepise, ze sa takto inventarizacia ma robit aj nadalej za kazdy dalsi mesiac.
Takze staci ked to urobim len raz do 31.12.2010 a to je vsetko?
Ako sa budu v invetarizacii zohladnovat otvorena balenia, kedze v krcme predsa nepredavam len cele flase ale ich rozlievam?? To som nikde nenasiel.
0 0
dark32 dark32

dark32 je offline (nepripojený) dark32

[QUOTE=Pepoxxx;1558886]Dakujem za odpoved.
Len akurat dnes som este cital nejake info o tej zmene v zakone a vychadza mi z toho nasledovny zaver :

1.) Distributori liehu musia do 31.12.2010 elektronicky oznamit colnemu uradu
obch. nazov SBL, EAN SBL, objem SBL a objem koncetracie liehu v SBL za kazdy druh SBL, ktory vyraba, prijima z ineho clenskeho statu alebo 3 statu.

2.) Predajcovia liehu (myslim ze sa to tyka malych potravin, krciem, restauracii...atd) musia k 31.12.2010 urobit inventarizaiu zasob a vysledky inventarizacie oznamit najneskor do 25.1.2011. ano

§ 51j ods. (2) Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá má vydané povolenie na predaj podla § 44 v znení úcinnom do
31. decembra 2010, je povinná k 31. decembru 2010 vykonat inventarizáciu zásob liehu v súlade s osobitným
predpisom /48/ a najneskôr do 25. januára 2011 oznámit colnému úradu zistený stav zásob liehu v clenení
podla obchodného názvu,
ciarového kódu EAN spotrebitelského balenia,
objemu spotrebitelského balenia a
objemovej koncentrácie v spotrebitelskom balení.

Z toho mi teda plynie, ze az som napr. majitel krcmy musim urobit invetarizaiu zasob a do 25. januara poslat vysledky colnej sprave.
inventarizáciu musíš urobiť k 31.12.2010 stav tovaru k 31.12.2010
Ale nikde sa nepise, ze sa takto inventarizacia ma robit aj nadalej za kazdy dalsi mesiac. nie len raz, ale evidenciu si musiš viesť nadalej
Takze staci ked to urobim len raz do 31.12.2010 a to je vsetko?
Ako sa budu v invetarizacii zohladnovat otvorena balenia, kedze v krcme predsa nepredavam len cele flase ale ich rozlievam?? To som nikde nenasiel. je to na tebe na zaciatku si sa mal rozhodnut ako budes brat otvorenu flasu či ako uz predanu pri prvom otvorení alebo ako predanu pri uplnom vyprázdnený[/QUOTE] ...
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Pepoxxx Pozri príspevok
Dakujem za odpoved.
Len akurat dnes som este cital nejake info o tej zmene v zakone a vychadza mi z toho nasledovny zaver :

1.) Distributori liehu musia do 31.12.2010 elektronicky oznamit colnemu uradu
obch. nazov SBL, EAN SBL, objem SBL a objem koncetracie liehu v SBL za kazdy druh SBL, ktory vyraba, prijima z ineho clenskeho statu alebo 3 statu.

2.) Predajcovia liehu (myslim ze sa to tyka malych potravin, krciem, restauracii...atd) musia k 31.12.2010 urobit inventarizaiu zasob a vysledky inventarizacie oznamit najneskor do 25.1.2011.

Z toho mi teda plynie, ze az som napr. majitel krcmy musim urobit invetarizaiu zasob a do 25. januara poslat vysledky colnej sprave.
Ale nikde sa nepise, ze sa takto inventarizacia ma robit aj nadalej za kazdy dalsi mesiac.
Takze staci ked to urobim len raz do 31.12.2010 a to je vsetko? Áno, je to prechodné ustanovenie k novému § 44a
Ako sa budu v invetarizacii zohladnovat otvorena balenia, kedze v krcme predsa nepredavam len cele flase ale ich rozlievam?? To som nikde nenasiel.
Pozri si aktuálne znenie zákona
http://www.porada.sk/t137928-zakon-o...ne-znenie.html
Naposledy upravil Kvaka : 11.11.10 at 08:04
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Povinnosti držiteľa povolenia na predaj sú uvedené aj v odsekoch 7 a 8 nového § 44a:

(7) Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorej colný úrad vydal povolenie na predaj podľa odseku 6 (ďalej len "držiteľ povolenia"), je povinná
a) predložiť na požiadanie colného úradu doklady preukazujúce spôsob nadobudnutia spotrebiteľského balenia,

b) viesť dennú evidenciu spotrebiteľských balení podľa účtovných dokladov a čiarového kódu EAN v členení podľa odseku 15 písm. a), d), e) a f); túto evidenciu je povinný držiteľ povolenia mať k dispozícii v prevádzkarni,

c) skladovať v prevádzkarni spotrebiteľské balenie určené len na predaj v rámci podnikateľskej činnosti,

d) oznámiť každú zmenu skutočností a údajov podľa odsekov 3 a 5 colnému úradu do 15 dní odo dňa ich vzniku.

(8) Držiteľ povolenia je povinný lieh uvedený v § 4 ods. 2 písm. a) v spotrebiteľskom balení nakupovať, alebo inak odoberať na účel ďalšieho predaja v rámci podnikateľskej činnosti, len od právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorej colný úrad vydal oprávnenie na distribúciu.
0 0
Pepoxxx Pepoxxx

Pepoxxx je offline (nepripojený) Pepoxxx

Tak nastudoval som si to znenie ale aj tak stale nemam jasno v :

Drzitel povolenia na predaj si ma viest dennu evidenciu spotrebitelskych baleni podla uct. dokladov a EAN kodov.
Spomina sa evidencia SBL (co je evidencia celych SBL) ale ja nemusim ako majitel restauracie predat hostovi cele SBL ale mozem mu napr. predat 0,12l.
Ako to potom zapisem do evidencie kedze sa ma robit evidencia podla uct. dokladu a za dany doklad pre zakaznika som vydal 0,12l a nie cele SBL???

Ako ma vobec vyzerat tlacivo na tuto evidenciu?
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Pepoxxx Pozri príspevok
Tak nastudoval som si to znenie ale aj tak stale nemam jasno v :

Drzitel povolenia na predaj si ma viest dennu evidenciu spotrebitelskych baleni podla uct. dokladov a EAN kodov.
Spomina sa evidencia SBL (co je evidencia celych SBL) ale ja nemusim ako majitel restauracie predat hostovi cele SBL ale mozem mu napr. predat 0,12l.
Ako to potom zapisem do evidencie kedze sa ma robit evidencia podla uct. dokladu a za dany doklad pre zakaznika som vydal 0,12l a nie cele SBL???

Ako ma vobec vyzerat tlacivo na tuto evidenciu?
Nie je predpísané, ako má to tlačivo vypadať, je dôležité to, čo musí obsahovať (§ 44 ods. 12). V prílohe prikladám vzor. Potrebné je príjem a výdaj alkoholu uvádzať v ks a aj v prepočte na l.a. (liter čistého alkoholu)
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Pepoxxx Pozri príspevok
Tak nastudoval som si to znenie ale aj tak stale nemam jasno v :

Drzitel povolenia na predaj si ma viest dennu evidenciu spotrebitelskych baleni podla uct. dokladov a EAN kodov.
Spomina sa evidencia SBL (co je evidencia celych SBL) ale ja nemusim ako majitel restauracie predat hostovi cele SBL ale mozem mu napr. predat 0,12l.
Ako to potom zapisem do evidencie kedze sa ma robit evidencia podla uct. dokladu a za dany doklad pre zakaznika som vydal 0,12l a nie cele SBL???

Ako ma vobec vyzerat tlacivo na tuto evidenciu?
Naďalej budeš viesť evidenciu, len podľa nového ustanovenia § 44a ods. 7 písm. b), kde je uvedené, že držiteľ povolenia na predaj SBL je povinný viesť dennú evidenciu spotrebiteľských balení podľa účtovných dokladov a čiarového kódu EAN v členení podľa odseku 15 písm. a), d), e) a f); túto evidenciu je povinný držiteľ povolenia mať k dispozícii v prevádzkarni.

Členenie v evidencii je určené teda takto:
a) počet prijatých spotrebiteľských balení v kusoch, identifikačné údaje dodávateľa spotrebiteľského balenia a jeho čísla oprávnenia na distribúciu,
d) počet vydaných spotrebiteľských balení v kusoch konečnému spotrebiteľovi,
e) stav zásob spotrebiteľských balení v kusoch k poslednému dňu kalendárneho mesiaca,
f) zistené manko alebo prebytok v počte prijatých a vydaných spotrebiteľských balení a dôvod jeho vzniku.
Ako budeš viesť evidenciu načatých fliaš, je na tebe, buď ako celé SBL v stave zásob alebo ako vydané SBL. Ten spôsob, ktorý si vyberieš, musíš stále dodržiavať.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

blondy Pozri príspevok
Nie je predpísané, ako má to tlačivo vypadať, je dôležité to, čo musí obsahovať (§ 44 ods. 12). V prílohe prikladám vzor. Potrebné je príjem a výdaj alkoholu uvádzať v ks a aj v prepočte na l.a. (liter čistého alkoholu)
Takto môže viesť evidenciu do konca roka, ale od 1.1.2011 už stratí účinnosť doterajší § 44, bude účinný nový § 44a.
0 0
uctokrajan uctokrajan

uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

Evidencia SBL sa od 1.1.2011 uplne zmeni. Nebude sa viest podla % alkoholu, objemu, nazvu a dodavatela ale podla EAN kodov, dodavetela ale len o takeho ktory ma povolenie na distribuciu nie na predaj a podstatne je, ze na dennej baze aj spotreba. Takze pribudne dost prace s predajom alkoholu. Prijem sa sledoval na baze dodavky, takze kazdy nakup zvlast.K 31.12. treb urobit inventuru stavu, pretoze sa meni sposob evidenice stavu alkoholu. Myslim, ze sposob urcovania spotreby, ja pouzivam kazda nacata flasa je spotrebovana nikto nezmenil. Ale musis to robit cely rok rovnako.
0 0
krusa krusa

krusa je offline (nepripojený) krusa

Kvaka Pozri príspevok
Takto môže viesť evidenciu do konca roka, ale od 1.1.2011 už stratí účinnosť doterajší § 44, bude účinný nový § 44a.
prepočet na l.a. čiže litre absolutného alkoholu od 1.1.2011 nie je stanovený zákonom a teda sa nemusí vyčísľovať
0 0
krusa krusa

krusa je offline (nepripojený) krusa

uctokrajan Pozri príspevok
Evidencia SBL sa od 1.1.2011 uplne zmeni. Nebude sa viest podla % alkoholu, objemu, nazvu a dodavatela ale podla EAN kodov, dodavetela ale len o takeho ktory ma povolenie na distribuciu nie na predaj a podstatne je, ze na dennej baze aj spotreba. Takze pribudne dost prace s predajom alkoholu. Prijem sa sledoval na baze dodavky, takze kazdy nakup zvlast.K 31.12. treb urobit inventuru stavu, pretoze sa meni sposob evidenice stavu alkoholu. Myslim, ze sposob urcovania spotreby, ja pouzivam kazda nacata flasa je spotrebovana nikto nezmenil. Ale musis to robit cely rok rovnako.
Ako podstatné si dovolím uviesť jednu novú a zásadnú povinnosť pre každého držiteľa povolenia na predaj, čiže pohostinstvá, reštaurácie, bary a obchody a tou je, že každý takýto subjekt je povinný nakupovať SBL len on subjektu ktorému CS SR vydala oprávnenie na distribúciu !!!! Nákup od subjektu, ktorý nie je "distribútorom" je porušením zákona o spotrebnej dani a správca dane uloží pokutu.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Pozrite si znenie § 44a, ktoré bude účinné od 1.1.2011.
http://www.porada.sk/t137928-zakon-o...ne-znenie.html
Netreba zabudnúť, že všetci, ktorí majú povolenia na predaj SBL, sú povinní urobiť inventarizáciu zásob liehu do konca roku 2010 a oznámiť zistený stav colnému úradu do 25.1.2011.

Prevádzkovatelia daňových skladov (výrobcovia SBL), oprávnení príjemcovia a dovozcovia liehu sú povinní oznámiť elektronicky colnému úradu obchodný názov spotrebiteľského balenia, objem spotrebiteľského balenia, objemovú koncentráciu liehu v spotrebiteľskom balení a čiarový kód EAN za každý druh spotrebiteľského balenia, ktoré vyrábajú, prijímajú z iného členského štátu alebo dovážajú z tretieho štátu. Oznámiť to musia už dokonca decembra 2010..

Od 1.10.2010 sú účinné prechodné ustanovenia k novému § 44a.

§ 51j
Prechodné ustanovenia k úpravám účinným od 1. januára 2011

(1) Ak bolo právnickej osobe alebo fyzickej osobe vydané povolenie na predaj podľa § 44 v znení účinnom do 31. decembra 2010, považuje sa toto povolenie za povolenie na predaj vydané podľa § 44a ods. 7 v znení účinnom od 1. januára 2011. Uvedené sa nevzťahuje na právnickú osobu alebo fyzickú osobu podľa odseku 8, ktorej bolo colným úradom vydané oprávnenie na distribúciu.

(2) Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá má vydané povolenie na predaj podľa § 44 v znení účinnom do 31. decembra 2010, je povinná k 31. decembru 2010 vykonať inventarizáciu zásob liehu v súlade s osobitným predpisom 48) a najneskôr do 25. januára 2011 oznámiť colnému úradu zistený stav zásob liehu v členení podľa obchodného názvu, čiarového kódu EAN spotrebiteľského balenia, objemu spotrebiteľského balenia a objemovej koncentrácie v spotrebiteľskom balení.

(3) Ak právnická osoba alebo fyzická osoba požiadala colný úrad o vydanie povolenia na predaj podľa § 44 v znení účinnom do 31. decembra 2010 a v tejto lehote colný úrad povolenie na predaj nevydal, konanie o vydaní povolenia na predaj colný úrad ukončí podľa § 44 v znení účinnom do 31. decembra 2010.

(4) Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá chce byť držiteľom oprávnenia na distribúciu, s výnimkou právnickej osoby alebo fyzickej osoby podľa odseku 8, musí písomne požiadať colný úrad o vydanie oprávnenia na distribúciu najneskôr do 15. októbra 2010. Žiadosť o vydanie oprávnenia na distribúciu musí obsahovať
a) identifikačné údaje žiadateľa a adresu umiestnenia jeho prevádzkarne, ak nie je totožná so sídlom alebo s trvalým pobytom žiadateľa,

b) identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty, ak bolo žiadateľovi pridelené,

c) daňové identifikačné číslo žiadateľa.

(5) Prílohami k žiadosti o vydanie oprávnenia na distribúciu sú
a) výpis z registra trestov žiadateľa, ak je žiadateľom fyzická osoba a výpis z registra trestov zodpovedného zástupcu a fyzických osôb, ktoré sú členmi riadiacich orgánov alebo kontrolných orgánov, ak je žiadateľom právnická osoba; výpis z registra trestov nesmie byť starší ako 30 dní,

b) zoznam dodávateľov a odberateľov spotrebiteľského balenia s uvedením ich identifikačných údajov, okrem odberateľov, ktorými sú koneční spotrebitelia.

(6) Žiadateľ, ktorý chce byť držiteľom oprávnenia na distribúciu, musí spĺňať tieto podmienky:
a) má živnostenské oprávnenie 42a) a v rámci podnikania nakupuje a predáva spotrebiteľské balenie,

b) skladovacia plocha všetkých jeho skladovacích priestorov presahuje 200 m2,

c) má ročný obrat z predaja spotrebiteľského balenia minimálne 100 000 eur,

d) minimálny počet jeho zamestnancov v stálom pracovnom pomere je viac ako 10 zamestnancov,

e) vedie účtovníctvo podľa osobitného predpisu, 18)

f) nemá nedoplatky voči colnému úradu a daňovému úradu,

g) nemá nedoplatky na povinných odvodoch podľa osobitného predpisu, 17)

h) nebol právoplatne odsúdený za úmyselne spáchaný trestný čin hospodársky, trestný čin proti majetku, alebo iný trestný čin, ktorého skutková podstata súvisí s predmetom podnikania; to sa vzťahuje aj na zodpovedného zástupcu a fyzické osoby, ktoré sú členmi riadiacich orgánov alebo kontrolných orgánov žiadateľa,

i) nie je v likvidácii, ani na neho nie je právoplatne vyhlásený konkurz, povolené vyrovnanie, potvrdené nútené vyrovnanie alebo povolená reštrukturalizácia.

(7) Colný úrad pridelí číslo oprávnenia na distribúciu a vydá oprávnenie na distribúciu do 30 dní odo dňa podania žiadosti o vydanie oprávnenia na distribúciu, ak k žiadosti o vydanie oprávnenia na distribúciu žiadateľ priložil prílohy podľa odseku 5 a splnil podmienky podľa odseku 6. Ak žiadateľ k žiadosti o vydanie oprávnenia na distribúciu nepredložil všetky prílohy podľa odseku 5 alebo nesplnil všetky podmienky podľa odseku 6, colný úrad vyzve žiadateľa, aby nedostatky v lehote do 15 dní odstránil a vydá žiadateľovi oprávnenie na distribúciu do 15 dní odo dňa odstránenia nedostatkov. Ak žiadateľ o vydanie oprávnenia na distribúciu v určenej lehote neodstráni nedostatky, colný úrad žiadosť o vydanie oprávnenia na distribúciu zamietne a konanie zastaví.

(8) Colný úrad vydá právnickej osobe alebo fyzickej osobe registrovanej podľa § 23 alebo § 27 alebo evidovanej podľa § 10 ods. 13 v znení účinnom do 31. decembra 2010 oprávnenie na distribúciu a pridelí číslo oprávnenia na distribúciu najneskôr do 30. októbra 2010; splnenie podmienok podľa odseku 6 sa nevyžaduje.

(9) Právnická osoba alebo fyzická osoba registrovaná podľa § 23 alebo § 27 alebo evidovaná podľa § 10 ods. 13 v znení účinnom do 31. decembra 2010 je povinná oznámiť elektronicky colnému úradu obchodný názov spotrebiteľského balenia, objem spotrebiteľského balenia, objemovú koncentráciu liehu v spotrebiteľskom balení a čiarový kód EAN za každý druh spotrebiteľského balenia, ktoré vyrába, prijíma z iného členského štátu alebo dováža z tretieho štátu najneskôr do 31. decembra 2010.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

krusa Pozri príspevok
Ako podstatné si dovolím uviesť jednu novú a zásadnú povinnosť pre každého držiteľa povolenia na predaj, čiže pohostinstvá, reštaurácie, bary a obchody a tou je, že každý takýto subjekt je povinný nakupovať SBL len on subjektu ktorému CS SR vydala oprávnenie na distribúciu !!!! Nákup od subjektu, ktorý nie je "distribútorom" je porušením zákona o spotrebnej dani a správca dane uloží pokutu.
Áno, podľa § 44a ods. 8 je držiteľ povolenia povinný SBL nakupovať, alebo inak odoberať na účel ďalšieho predaja v rámci podnikateľskej činnosti, len od právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorej colný úrad vydal oprávnenie na distribúciu.

Ale sankcie? Podľa § 47 ods. 2 písm. s) uloží colný úrad pokutu od 331,93 eura do 3 319,39 eura za správny delikt podľa odseku 1 písm. t) a u).

V zákone (§ 47 ods. 1 písm. u)) však ostalo pôvodné znenie správneho deliktu.
Správneho deliktu sa podľa toho dopustí právnická osoba alebo fyzická osoba - podnikateľ, ak nakúpi SBL od inej osoby ako od držiteľa povolenia na predaj alebo od registrovanej osoby, ak tento zákon neustanovuje inak.
0 0
Peeti Peeti

Peeti je offline (nepripojený) Peeti

Dobry den,

chcel by som sa spýtať , ktoré je číslo je EAN číslo ? Je to číslo ktoré je na fľaši (u SK výrobcu 585 ... ) elebo je to číslo na ochrannej známke ?
Vie mi niekdo pomôcť?
0 0
dana2203 dana2203

dana2203 je offline (nepripojený) dana2203

Peeti Pozri príspevok
Dobry den,

chcel by som sa spýtať , ktoré je číslo je EAN číslo ? Je to číslo ktoré je na fľaši (u SK výrobcu 585 ... ) elebo je to číslo na ochrannej známke ?
Vie mi niekdo pomôcť?
Je to číslo na fľaši: " čiarového kódu EAN spotrebiteľského balenia".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať