Zavrieť

Porady

Rozdelenie už existujúcej majetkovej karty na dve s novými obstarávacími cenami

Prosím o radu ako vytvoriť dve nové inventárne karty z už existujúcej majetkovej karty. Do oktobra 2010 sme mali budovu v obstarávacej cene 1 012 067,85 Oprávky sú vo výške 376 250,51. Zostatková cena budovy je 635 817,34. Potrebujeme vytvoriť dve nové karty na dve budovy. Prvá s OC 896 100,78 Druhá s OC 115 967,07 1.Ako vypočítať oprávky k týmto dvom obstarávacím cenám tak,aby celková zostatková hodonota obidvoch budov bola vo výške 635 817,34 2. Ako nastaviť odpisy, aby sa budovy odpisovali od 11-2010 v odpisovej skupine 4 t.j. 40 rokov??? Vopred ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    JA mám tiež otázku.
    Ide o 2 samostatné budovy? Sú uvedené budovy ako samostatné zaevidované i v katastri?

    Ak majú uvedené budovy jedno súpisné číslo, sú evidované ako jedna stavba, nie je dôvod robiť 2 karty, teda dva majetky, teda dve budovy.

    Srandičky bokom. Ak ja počujem OS 4, hneď ma napadne číslo 20.
    Číslo 40 už neplatí dlhé roky.

    Rozdelenie už existujúcej majetkovej karty na dve s novými obstarávacími cenami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.