Zavrieť

Porady

Koeficient DPH

Ahoj poraďáci, chcela by som vás poprosiť o radu. Ešte nikdy som sa nestretla s koeficientom DPH, výpočet by som aj chápala, ale chcem sa uistiť pri jeho používaní. Používa sa na pri dodaniach kde je aj nie je nárok, ale nie je mi jasný koniec roka. Tam potom prepočítam koeficientom koncoročným všetky dodania alebo len tie pri ktorých je nárok aj nie je? mám v tom zmätok ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    rommy Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci, chcela by som vás poprosiť o radu. Ešte nikdy som sa nestretla s koeficientom DPH, výpočet by som aj chápala, ale chcem sa uistiť pri jeho používaní. Používa sa na pri dodaniach kde je aj nie je nárok, ale nie je mi jasný koniec roka. Tam potom prepočítam koeficientom koncoročným všetky dodania alebo len tie pri ktorých je nárok aj nie je? mám v tom zmätok ...
    V prvom rade : na konci roka siprepočítaš koeficient .
    v druhom rade : prejdeš si ešte raz nárok na odpočet / mohla si niekde aj zabudnút , že nemáš 100 % nárok na odpočet a odpočítala si 100 % , / . a tam , kde máš nárok na čiastočný odpočet znovu prepočítaš týmto novovypočítaným koeficientom . Tam kde máš nárok na 100% odpočet , nemáš čo prepočítavat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.