Zavrieť

Porady

nákup vína zo zahraničia

Dobrý deň, chcel aby som začať podnikať ako fyzická osoba- nakupovať víno priamo od výrobcu zo zahraničia-EU, kde by to aj fľaškovali.
Moja otázka je, kde všade sa musím pre takýto obchod registrovať?
V podstate, ak by bol niekto taký láskavý a popísal mi tie prvé kroky takéhoto druhu podnikania, bola by som veľmi rada.
Za ochotu pomôcť ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    dark32 Pozri príspevok
    registrovať sa musíš na colnom úrade ako oprávnený príjemca
    Predpokladám, že ide o nákup iba tichého vína a v takom členskom štáte, v ktorom sa na tiché víno rovnako ako na Slovensku uplatňuje nulová sadzba dane. V takom prípade nie je bezpodmienečne potrebná registrácia ako oprávnený príjemca a víno sa môže prepravovať v režime daňového voľného obehu s použitím zjednodušeného sprievodného dokumentu. V prípade, ak išlo aj o šumivé vína alebo medziprodukty, vtedy by potrebná, resp. vhodná registrácia ako oprávnený príjemca. V takomto prípade treba mať na pamäti, že od 1. januára 2011 musia byť všetky prepravy tovarov podliehajúcich spotrebnej dani v režime pozastavenia dane uskutočnené len s použitím elektronického sprievodného dokumentu. Pozri stránku http://www.colnasprava.sk/wps/portal/EMCS_link

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Prejdi do Porady "Ostatné dane a clá", tam je na túto tému hromada príspevkov, tu si to nik nevšimne.

    nákup vína zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.