Zavrieť

Porady

Prenájom ornej pôdy

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, zdedila som ornú pôdu, ktorú má v prenájme roľnícke družstvo. V týchto dňoch mi poslalo nájomnú zmluvu na 10 rokov s každoročnou cenou za prenájom (túto sumu platilo aj počas predchádzajúcich 10. rokov), je to zvláštne prihliadajúc na infláciu. Máte s tým niekto skúsenosti, riešil ste už niekto niečo také?
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Pzri zákon 504/2003 nájme poľnohospodárskych pozemkov ...

Nájom poľnohospodárskej pôdy sa riadi inými pravidlami ako nájom iných vecí. O nájme môžeš vyjednávať, veľa si však nepomôžeš.
V zákone nájdeš dokonca toto:

§ 5

Ak ide o mimoriadne okolnosti, najmä následky prírodných pomerov ktoré nájomca nespôsobil, a nemožno predpokladať, že by ich odvrátil alebo ich následky mohol odvrátiť alebo prekonať, a v dôsledku ktorých nemohol nájomca prenajatý pozemok používať na poľnohospodárske účely alebo nemohol dosiahnuť žiadny výnos v príslušnom kalendárnom roku, nie je povinný platiť nájomné. Ak z týchto dôvodov úžitky z prenajatého pozemku klesli pod polovicu bežného výnosu, má nájomca právo na primeranú zľavu z nájomného. Náhrady a príspevky z verejných prostriedkov prijaté nájomcom v súvislosti s mimoriadnymi okolnosťami sa pripočítajú k úžitkom z prenajatého pozemku.
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Tak ja mám tri roky podpisanú zmluvu /ešte aj to sa podpisovala spätne tohto roku v auguste/a zatial som nedostal od sukromníka firmy Diega Rodu ani cent,pričom dali aj ponuku na odkupenie,ale pri urgencii platby aspon za nájom prislušného obdobia,sa jeho pracovnička neustále vyhovara,že ešte nemala čas na pripravu dokladov,lebo nestiha to prekonzultovat z pravnikom-bohužial aj tak sa podnika,talian Diego Roda ma tri Ferrari a my majitelia pôdy na ktorej podnika dlhý nos,nie je to vela ale mne chýba i tých par eur
A druhý vytečnik ing Dušan Krnáč sa neobtažoval ani najomnú zmluvu vystavit, ani na list odpovedat,ved čo v našej krajine si to môže dovolit.
Takže podla mna asi takto ked ti platia hoci aj nevalorizovanú sumu,tak je dobré,zle bude ked družstvo skrachuje a na tvojej pôde si bude kde kto hospodarit,ani nebudieš vediet kto,ostane ti iba čakat kedy komu a či sa urači za to aj zaplatit.
0 0
martina1111 martina1111

martina1111 je offline (nepripojený) martina1111

v akej lokalite sa orna poda nachádza?
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Onedlho bude pôda veľmi vzácna. Už sa topia ľady, sťahujú národy ...
6 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Tiež mám to čo vy všetci a pritom mi do zmluvy dali, že sa jedná o poľovnícky revír ..... zrejme to bude dobrý biznis, lebo zatiaľ z okruhu mojich známych nikto žiadne euráčiky za prenájom pôdy alebo lesov nevidel.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

na lesy ani najomnú zmluvu nemám a to si tam šafaria tie naše štatné-síce velmi malo štorčeko metrov,ale ved len jeden strom stojí niekolko desiatok eur-vraj orna pôda bude vzacná,lebo ide nejaký ropný zlom či čo
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Poradíte, prosím
Mohla by som použiť ako vzor toto ... http://lph.webnode.sk/news/zmluva-na...la-podpisovat/ (som vygúglila)
- ide o prenájom pôdy na poľnohosp účely (chov oviec) a nájomník (SHR) poberá dotáciu na pôdu.
Hlavne mi ide o to - aby to bolo správne "ošetrené" kôli nemu - aby nebol dôvod na nevyplateniu dotácie ..
ďakujem
0 0
juraj 48 juraj 48

juraj 48 je offline (nepripojený) juraj 48

Dobrý den *V spolupraci s Diegom Rodom som bol velmi opatrný a predsa som v strate! Roda je vyslancom Talianska do Europy. Vyslancom Talianskej arogancie ,drzosti,nečestnosti *ani v spoločenskom živote . Je zaujímave ,že ludia s ktorými spolupracuje sú taký učenlivý vrana k vrane...
0 0
Orac 33HE Orac 33HE

Orac 33HE je offline (nepripojený) Orac 33HE

Zdravím *všetkých *.*

Tiež som si myslel *že *Diegovi Rodovi *z Talianska prenajímam pôdu s lacným ročným nájmom . Bol som aj jeho zamestnancom , na pracovnú zmluvu nikdy nebol čas , až som zistil *,že nie som ani vrátnikom a na výplatu nemam žiadny nárok . Spolupodnikatelia Rodu vytvárajú podmienky akoby ja som hladal prácu v Taliansku a nie Talian *na Slovensku . Chcem s tým niečo urobit *ozvite sa *.
0 0
Anna J.42 Anna J.42

Anna J.42 je offline (nepripojený) Anna J.42

Dobry den , chcem pozdraviť prenajimateľov pôdy .Škoda ,že až
teraz som sa dozvedela ,že sa možem vvyjadrit ako nespokojný
prenajimatel pôdy , z manželom sme dali od roku 2007 pozemok
talianskemu ,, podnikatelovy" Diegovi rodovi .Prvé dve roky nam dal
smiešne sumy na ktorých sme sa vôbec nedohodli ,kde som počula od
druhých ľudi nasľuboval aj im metraki pšenice alebo peniaze !
A k tomu obhospodaruje cudzie pozemky bez zmluvnej dohody len tak???

Môjmu manželovi sa dostalo do uši , že pan ,, uspešný podnikatel"
sa vozi na ferrari a vlastní dalsie milionove auta najnovsie ho
videli na bielom terennom audi za vyse 100 000 eur !
Kde jemu sa neraci zaplatit za zvysne roky . Kde je ta spravodlivost
v našom štáte !!!
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Anna J.42 Pozri príspevok
Dobry den , chcem pozdraviť prenajimateľov pôdy .Škoda ,že až
teraz som sa dozvedela ,že sa možem vvyjadrit ako nespokojný
prenajimatel pôdy , z manželom sme dali od roku 2007 pozemok
talianskemu ,, podnikatelovy" Diegovi rodovi .Prvé dve roky nam dal
smiešne sumy na ktorých sme sa vôbec nedohodli ,kde som počula od
druhých ľudi nasľuboval aj im metraki pšenice alebo peniaze !
A k tomu obhospodaruje cudzie pozemky bez zmluvnej dohody len tak???

Môjmu manželovi sa dostalo do uši , že pan ,, uspešný podnikatel"
sa vozi na ferrari a vlastní dalsie milionove auta najnovsie ho
videli na bielom terennom audi za vyse 100 000 eur !
Kde jemu sa neraci zaplatit za zvysne roky . Kde je ta spravodlivost
v našom štáte !!!

tento sviniar Diego Roda respektive jeho poskok pani Štefankova ma oslovili s ponukou na predaj pozemkov,ked davali podpisovat najomne zmuvy,podpisali a vyhotovili aj kupnopredajnu zmluvu,ktorej realizaciu stale odkladali,nakoniec my ta pani povedala ze zmluvu mozem roztrhat,ked som to dal na sud,ten najprv vydal platobny rozkaz,potom si oni najali pravnika a ten podal odpor-nasli vyhovorky a pravne klucky ako zmluvu neplnit,zaplatili akurat za dva roky najmu-takto hnusne podvadzaju viacerych.ten talian Diego Roda ma tri pretekarske drahe Ferrari,kazdy rok berie miliony dotacii z nasich-tie dotacia ma v stovkach milionov ako som cital v materialy slovenskej polnohospodarskej aagentury-je svinstvo a to nie je sam,este takto na cudzom dokonca bez zmluv a platenia najmu si hospodari aj nejaky pan Krnač z Michaloviec-tu mame mafianske zakony ktorre prijima nasa banda poslancov,nielen oni nas okradaju,este to umoznuju aj cudzim
0 0
ACCNT ACCNT

ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

hahaha, na talianov nadavaju, ale zeby sa pozreli pod nos do parlamentu tak to nie.

kto za to moze, ze je tu taky bordel? ti politici sa tam sami nedostali....
0 0
Anna J.42 Anna J.42

Anna J.42 je offline (nepripojený) Anna J.42

Mam tu mnoho nespokojných priatelov v okoli HE ,ale nikomu sa z tym asi nechce robit ,nevedia ani kde sa treba pýtat ,, ja s manželom to tak nenechám ,nebudem sa prizerat ako niekto si užíva za naše peniaze ba dokonca sa ti bude smiat do oči , a povie ti Hlupy slováci ,,!!!!
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Sa ti môže stať to čo mne: ostaneš visieť bez zmluvy a pôda ti ostane zaoraná vo veľkom láne, bez prístupovej cesty, nepredajná, bez možnosti dať ju inému do prenájmu. A pritom roky chcem jednu malú, 4árovú záhradu aby som si tam mohla zasadiť mrkvu do polievky, ale nemá mi ju kto vrátiť, hoci je tam prístup, leží hneď pri hlavnej ceste, mám ju v katastri v registri "C". Mala by som za ňu platiť dane, ale ako keď ju nemôžem užívať? Je to začarovaný kruh lebo pozemkové úpravy nebudú - nie sú peniaze!
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Práve mi prišlo z jedného družstva celoročné nájomné za pôdu = 14 eur.
2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Mária 27 - si výlučný vlastník, alebo podielový? A koľko máš hektárovej, akej bonity a aspoň okres keby si mohla povedať. Ďakujem.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Toto je čosi do pol hektára môjho, je nás viac spoluvlastníkov, aj viac polí, bonita - dobrá (na rozhraní čiernozeme). Moc sa o to nezaujímam.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Anna J.42 Pozri príspevok
Mam tu mnoho nespokojných priatelov v okoli HE ,ale nikomu sa z tym asi nechce robit ,nevedia ani kde sa treba pýtat ,, ja s manželom to tak nenechám ,nebudem sa prizerat ako niekto si užíva za naše peniaze ba dokonca sa ti bude smiat do oči , a povie ti Hlupy slováci ,,!!!!
no nie je to uplna pravda,bolo to na sude,ten vydal platobny rozkaz ale prachaty talian si nasiel pravnicku a podal odpor,kedze sud musel zrusit platobny rozkaz a nenasiel sa odvazny pravnik na moje zastupovanie,tak som to musel nechat tak-pravnici radsej zastupuju bohatych sviniarov ako zakon,poriadok a spravodlivost
je pravda ze parlament a politici prijali take zakony z medzerami ale snad oni nekazu takym sviniarom ako Diego Roda a jeho slovensky poskoci okradat a podvadzat ludi,ten isty zakon plati aj pre Polnohospodarske druzstvo a to si svoje zaväzky plni,takze netreba obhajovat cudzich alebo domacich sviniarov a skodoradostne sa posmievat,ale treba sa aj nad sebou zamysliet,vsetci ste niekoho volili a vsetci su bez vynimky.... ale radsej sa budeme zastavat darebakov talianov a sa skodoradostne posmeskovat,ako by sme sa zamysleli nad tym ze koleso zla a darebactva moze rast zomliet vsetkych.
0 0
chavier chavier

chavier je offline (nepripojený) chavier

Mám u Rodu cca 4,5 ha a tiež nie som spokojný. Chcelo by to s tým niečo spraviť. t.č. 0948 027 595
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Mária27 Pozri príspevok
Práve mi prišlo z jedného družstva celoročné nájomné za pôdu = 14 eur.

Tak to ja som lepší zemepán, mne dali až 14,78 evrov
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať