Zavrieť

Porady

združenie

Prosím Vás účtujem lyžiarsky klub (je evidovaný ako združenie), zároveň majú živnostenský list na vykonávanie ohlasovacej živnosti a to 1. lyžiarsky výcvik, 2. Prevádzkovanie lyžiarskeho vleku, 3. Ubytovacie možnosti. Kúpili auto. Ja neviem, či mám podať "Oznámenie o vzniku daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel" na daňový úrad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

    Inuska17
    Ďakujem, prosím Ťa a vedel by si mi poradiť, keď má lyžiarsky klub v živnosti to čo som vyššie uviedla a zároveň je teda združenie, všetky príjmy zahrňovať do základu dane, ktoré sú uvedené na živnostenskom liste? Je tento lyžiarsky klub definovaný ako nezisková organizácia?

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Ak je lyžiarsky klub evidovaný ako OZ, potom sú nezdaňované jeho príjmy podľa § 12 ods. 7 a § 13 ZoDP. Ostatné príjmy sú základom dane. Stručne: Aj neziskovka môže podnikať, zisk však musí použiť na všeobecne prospešné činnosti, pre ktoré vznikla.

    Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

    Inuska17
    ďakujem, prosím Ťa ego.mc dostalo sa mi do uší, že musím dať pozor na neziskové organizácie, ktorým sa vraj už všetko zdaňuje. Mne sa to zdá, že až od roku 2011. Nemáš o tom nejaké info?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.