Zavrieť

Porady

Do kedy treba nahlásiť na úrade práce,že pracujem na dohodu

Začala som dnešným dňom pracovať na dohodu ,t.j.10 hodín týždenne, do kedy to treba nahlásiť na úrad práce ak beriem podporu?
Ak by som chcela ukončiť dohodu,ak by mi práca nevyhovovala môžem hneď na druhý deň? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    jokasova Pozri príspevok
    Začala som dnešným dňom pracovať na dohodu ,t.j.10 hodín týždenne, do kedy to treba nahlásiť na úrad práce ak beriem podporu?
    Ak by som chcela ukončiť dohodu,ak by mi práca nevyhovovala môžem hneď na druhý deň? ďakujem
    Ak si začala dnešným dňom, mala si ju nahlásiť včera /alebo aspoň telefonicky oznámiť a bezodkladne dohodu na ÚP doručiť/

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Xanti, Anik, Mária27, terezamaria, mzdarka renca, Andyke, vieraaaa
    7

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    http://www.porada.sk/t134448-dohoda-...ml#post1329586

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Anik, fulmaja, Danielle369, Mária27, terezamaria, Andyke, vieraaaa
    7

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    jokasova Pozri príspevok
    a čo teraz? povedali mi,že učtovník to vybaví za mňa?ako to teraz mam riešiť
    Je to Tvoja povinnosť.
    Ak ten účtovník to vybavil, tak ušetril tvoje vyradenie. Ale hneď zajtra si to over.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    je tu ešte možnosť, a to tá, že sa mohlo stať, že ťa ešte neprihlásil na soc. poisťovňu. over si to.

    ak ťa predsa prihlásil, tak nech zruší prihlásenie a nech ťa nanovo prihlási s iným dátumom, aby si stihla to, že pracuješ na dohodu nahlásiť na ÚPSVaR.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    jokasova Pozri príspevok
    Hneď zajtra idem na úrad,ak by som zistila,že ma nenahásil čo mi hrozí? Poprípade ako to mam celé teraz riešiť?ďakujem
    pred odchodom na úrad práce si over, čo som ti tam napísala a účtovníkovi povedz, že od 1.9.2010 1.3.2010 bola zmena v zákone o službách zamestnanosti.

    riešiš to tak, ako som ti vyššie napísala, inak ťa vyradia z evidencie a okrem toho, že nebudeš mať podporu v nezamestnanosti, budeš si musieť sama platiť zdravotné poistenie
    Naposledy upravil mzdarka renca : 10.11.10 at 20:53

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No bohužial,
    neznalosť neospravedlňuje ale šanca na zhovievavosť je. Len netreba prísť tam s krikom.

    No a ak ťa vyradia tak áno, budeš to musieť vrátiť, ale s UP sa dá dohodnúť na splátkovom kalendári ak je to pre teba vysoká suma.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    áno, máš pravdu-aj tak sa dá vyhnúť ešte vyradeniu. Ale ak by ju nebol z-ľ prihlásil, tak to by už riskoval a on čelil nelegálnemu zamestnávaniu

    jokasova je offline (nepripojený) jokasova

    jokasova
    Hneď zajtra idem na úrad,ak by som zistila,že ma nenahásil čo mi hrozí? Poprípade ako to mam celé teraz riešiť?ďakujem

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Evka, máš pravdu, len nie všetci sú ako my dve a mohlo sa stať, že ju neprihlásil, čo je dosť málo pravdepodobné, preto som navrhla to zrušenie prihlásenia.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Evka, preklep v dátume


    idem radšej do vane, nech som zajtra v škole na zápise v pohode, už sa ten kolotoč zase začína

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jokasova Pozri príspevok
    Hneď zajtra idem na úrad,ak by som zistila,že ma nenahásil čo mi hrozí? Poprípade ako to mam celé teraz riešiť?ďakujem
    zajtra je nestránkový deň - nič nevybavíš

    jarof je offline (nepripojený) jarof

    jarof
    Mám veľký malér Do teraz som bol v tom, že na úrad práce treba hlásiť len dohody nad 136 € a tak som nenahlásil dohodu o pracovnej činnosti, na ktorú pracujem od 01.11.2010. Od 15.11.2010 zároveň vykonávam absolventskú prax, za ktorú od UP poberám príspevok. Doteraz som nebol vyradený z evidencie a tak neviem, čo mám teraz spraviť.

    Ak tomu správne rozumiem, tak po oznámení daných skutočností ma ÚP spätne vyradí z evidencie k 01.11.2010 a zároveň budem musieť vrátiť všetky vyplatené príspevky za absolventskú prax, keďže mi začala až po 01.11.2010 Zároveň sa stanem k 01.11.2010 samoplatcom zdravotného poistenia, tým pádom nebudem môcť mať splnenú ani oznamovaciu povinnosť do 8 dní na ZP. Hrozia mi za to od ZP nejaké sankcie? Aká je výška poistenia pre samoplatcov?

    Som už z toho zúfalý, neviem či mám teraz tú dohodu nahlásiť so všetkými dôsledkami alebo nechať to tak a spoliehať sa na to, že tú moju chybu nezistia, keď ju nezistili doteraz

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No nie je zakázaný súbeh dohody a absolventskej praxe.

    Odvody do ZP pre dobrovolne nezamestnaného boli v roku 2010 vo výške 28,92€ od 1.1.2011 sú vo výške 46,06 € pre zdravú osobu. Čo sa týka ZP, tak je šanca že sankcionovať nebudú, ale treba to riešiť.

    No a čo sa týka nahlásenia alebo nenahlásenia, UP si dokáže uchádzačov preveriť cez SP, a ked im tam ukáže že pracuješ na dohodu, ktorá je nenahlásená, tak ťa vyradia spätne.

    Ja by som asi šla na UP a skúsila sa porozprávať s pracovníkom ku kt. sa chodíš hlásiť, vysvetliť to nedopatrenie čo sa stalo a doniesť dohodu. Radšej to urobiť teraz ked sú to tri mesiace, ako o pol roka kedy v prípade vyradenia z UP budú tie platby vyššie.
    A ked sa k tomu postavia zhovievavo tak je šanca, že ťa nevyradia z UP. Záleží od prístupu.

    A zase ak ťa vyradia spätne k 1.11.10 tak najskôr do evidencie sa budeš môcť prihlásiť o tri mesiace a mne to tak vychádza že 1.2.11 ... rieš to.

    jarof je offline (nepripojený) jarof

    jarof
    Súbeh dohody do 136,52 € a absolventskej praxe nie je zakázaný. No absolventskú prax možno vykonávať iba počas doby evidencie na ÚP. Ak by ma spätne vyradili za to neohlásenie dohody k dátumu 1.11.2010, tak príspevky za AP som poberal neoprávnene (po dátume vyradenia) a bude ich treba vrátiť (aj napriek tomu, že som tie hodiny odpracoval ).


    Asi neostáva nič iné, než doniesť dohodu a dúfať, že bude pracovníčka ÚP zhovievavá. Vďaka za radu.

    Michal. je offline (nepripojený) Michal.

    Michal.
    Ahoj volám sa Michal a včera som prišiel na to že mám rovnaký problém ako jarof v otázke z 22.01.11 (to ze pracujem na absolventskú prax a aj na dohodu a nemám dohodu 2 mesiace odnesenú na úrade práce) jarof môžeš mi napísať ako si vtedy dopadol ty ? Veľmi by mi to pomohlo. Vopred ďakujem

    jarof je offline (nepripojený) jarof

    jarof
    Prišiel som slušne a s pokorou na úrad a vyjadril ľútosť nad zanedbaním mojej povinnosti ohlásiť dohodu. Pracovníčka bola ku mne zhovievavá a dohodli sme sa, že papierovú dohodu zradí do spisu so spätným dátumom (pred 1.11.2010) a do elektronickej databázy ju nenahodí, pretože tam sa to so spätným dátumom nedá. Takže si to zobrala na svoje triko, že som to akože doniesol včas ale zabudlo sa to nahodiť do databázy a zostalo to len v papierovom spise. Takže Michal, závisí asi len na tom, akým dojmom na pracovníčku zapôsobíš a či ti bude ochotná pomôcť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.