Zavrieť

Porady

Ako so zaokrúhľovaním????

Účtujem v sústave JÚ. Ako mám zaokrúhliť príjem peňazí z banky do pokladne keď výdavok z banky je napr. 1000,20? Príjmem to ako 1000,-Sk cez priebežné položky. Z banky však bude výdavok 1000,20, ktorý nemôžem zaokrúhliť, lebo by mi nesedel konečný stav účtu. Ako to mám spraviť, lebo priebežné položky sa musia rovnať. A 1000,20 nemôžem prijať lebo 0,20 hal. neexistuje.

Prosím kto vie napíšte. Je to súrne!!! Musím ešte dnes dokončiť pokladňu.
Usporiadat
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

A ako potom mohli z banky vyplatiť tých 0,2 hal. ?
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Nebude to výber cudzej meny ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mery356
Účtujem v sústave JÚ. Ako mám zaokrúhliť príjem peňazí z banky do pokladne keď výdavok z banky je napr. 1000,20? Príjmem to ako 1000,-Sk cez priebežné položky. Z banky však bude výdavok 1000,20, ktorý nemôžem zaokrúhliť, lebo by mi nesedel konečný stav účtu. Ako to mám spraviť, lebo priebežné položky sa musia rovnať. A 1000,20 nemôžem prijať lebo 0,20 hal. neexistuje.

Prosím kto vie napíšte. Je to súrne!!! Musím ešte dnes dokončiť pokladňu.
Tam niekde je chybička, banka nemohla vydať 20 halierov, pretože v hotovostnom peňažnom styku takej hodnoty niet.
0 0
mery356 mery356

mery356 je offline (nepripojený) mery356

Je to vlastne takto. Ide o platbu kartou za PHM. A účtovníčka predomnou mala takýto postup: v peňažnom denníku to účtovala ako výber peňazí z bankového účtu a príjem do pokladne cez priebežné položky. Potom doklad na ktorom bola PHM (benzín, nafta) zaúčtovala do nákladov ako ostatné výdavok. Takže ide mi o to, že priebežné položky sa mi nevyrovnajú ak peniaze zaokrúhlim a taktiež v 0,20 hal. neexistuje. ˇ
Tak čo s tým????????
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Nedávaj to ako vklad do pokladne ale z priebežnej položky by som to v sume ako je na bločku dal do nákladov. Vyrovná sa priebežná položka a súčasne na bločku je správna suma aj s haliermi a tá ide na phm.
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

A preco prosim ta , nezauctujes tu sumu na bankovom vypise , tych 1000,20 Sk ako nakup nafty a blocky, ktore mas od nafty prilozís k beznemu uctu. Ja to tak robim.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Ja to účtujem priamo v bankovom výpise, nerobím žiadne prevody.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Prečo to robiš tak komplikovane ?
Ja osobne priložím bločik z registračnej pokladne k bankovému výpisu a tento výdaj tam aj zaúčtujem ako nákup PHM. 501/221 a 343/221

Nerobím žiadný výdaj z banky, žiadny príjem do pokladne a pod.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mery356
Je to vlastne takto. Ide o platbu kartou za PHM. A účtovníčka predomnou mala takýto postup: v peňažnom denníku to účtovala ako výber peňazí z bankového účtu a príjem do pokladne cez priebežné položky. Potom doklad na ktorom bola PHM (benzín, nafta) zaúčtovala do nákladov ako ostatné výdavok. Takže ide mi o to, že priebežné položky sa mi nevyrovnajú ak peniaze zaokrúhlim a taktiež v 0,20 hal. neexistuje. ˇ
Tak čo s tým????????
Nepracujem s JU, ale urobila by som to takto. Príjem do pokladne 1000,20
a zároveň by som urobila výdaj z pokladne do prieb.položiek 0,20. Mala by si banku v poriadku P=V. Aj pokladňa by sedela. +0,20,-0,20.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Ľuba
Ja to účtujem priamo v bankovom výpise, nerobím žiadne prevody.
Ale ked ides cez priebezne polozky, máš kontrolu o vydokladovaní danej platby na účte. Čo ked sa ti stratí bloček alebo ti mešká z jeho odovzdaním? Je to prehladnejšie aj ked mozno trochu pracnejsie - môj názor.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Jozej, ja neviem, ale ja osobne, keď účtujem bankový výpis, tak musím každú položku zaúčtovať a aj niekam priradiť.
Buď je to vklad na účet, alebo výdaj, úhrada Fa, poplatky banke alebo platba kartou.
A v bankovom výpise, ak je to platba kartou, je aj pekne napísané, že : platba kartou.
Tak z toho je hneď jasné, že musí byť k tomu bločik z reg. pokladne.
Veď aj tie prebežné položky robíš vlastne na základe bankového výpisu, či nie ?
Zdá sa mi to zbytočné, robiť ešte navyše priebežné položky.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Jozef I
Ale ked ides cez priebezne polozky, máš kontrolu o vydokladovaní danej platby na účte. Čo ked sa ti stratí bloček alebo ti mešká z jeho odovzdaním? Je to prehladnejšie aj ked mozno trochu pracnejsie - môj názor.
Ak sa Ti stratí bloček, tak máš smolu, bez ohľadu na to, či to účtuješ cez priebežné položky alebo nie.
0 0
mery356 mery356

mery356 je offline (nepripojený) mery356

Keď stratím bloček tak ich príjmem bez neho. Ja osobne by som taký zdĺhavý postup nevolila, ale účtovníčka predomnou to takto robila tak to nemôžem len tak v priebehu účtovného obdobia zmeniť.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ak sa mojmu klientovi stratí bločik, respektíve mi ho nedodá, tak mu výdaj v bankovom výpise zaúčtujem ako výdaj na osobnú potrebu.

A keď si ty budeš účtovať cez priebežné položky a klient ti nedodá bločik, tak do pokladne daš aký výdaj ?
Budeš musieť zrušiť aj príjem do pokladne, teda zrušiť priebežnú položku.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

mery356
Keď stratím bloček tak ich príjmem bez neho. Ja osobne by som taký zdĺhavý postup nevolila, ale účtovníčka predomnou to takto robila tak to nemôžem len tak v priebehu účtovného obdobia zmeniť.

A prečo by si nemohla ?

Veď to nie sú odpisy.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Ale ved ja som nehovoril ze uctovat nieco cez pokladnu. Ja hovorim bankovy vypis dat na priebeznu polozku a potom ked dostanem doklad z reg. dať priebežnú položku mínus a do nákladov - povedzme int. doklad.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Aha,

ale Jozef, to maš to isté, ako keď ja zaúčtujem v bankovom výpise výdaj uvedený ako platba kartou, ako výdaj na osobnú potrebuju.
A keď mi klient dodá bločik, alebo ho jednoducho nájde, tak to preúčtujem na výdaj ovplyvňujúci základ dane - réžia.
0 0
mery356 mery356

mery356 je offline (nepripojený) mery356

To som ani netušila koľko je na to spôsobov a myslím, že aj to je dobrá možnosť. Len nejako nestíham a preto sa obávam meniť spôsobyaby som sa nezamotala, lebo by sa mohlo stať, že fakt nikam nedôjdem. A termíny sa veľmi rýchlo prichádzajú.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Tá istá otázka a problematika:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=15126&page=3
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Katarína súhlasím, radsej by som to dával tak ako píšeš. Ale vychádzal som z otázky, kde bankový výpis účtovali na priebežnú položku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať