Zavrieť

Porady

Prídel zo soc.fondu - stravné

Ahojte.
V akej výške mám prispievať na stravné zo Soc.fondu?
Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    To si musíš vyčísliť sama, podľa vlastných okolností vo firme. Ako prvé si vypočítaš plán tvorby SF do konca roka – v sume 1 %, resp. 0,6 % z plánovaných hrubých miezd. Z tejto sumy vypočítaš plán čerpania SF, taktiež do konca roka. Sumu tvorby odhadom rozdelíš na príspevok na stravu /napr. 60 %/ a ostatné čerpanie /napr. 40%/. Celý objem príspevku na stravu predelíš počtom pracovných dní do konca roka, zníženým o plánované dovolenky a odhad PN. Sumu ktorá Ti vyjde zaokrúhliš, okrem iného aj s ohľadom na okrúhlu sumu inkasovaného stravného pracovníka. To, čo Ti vyjde je váš plánovaný denný príspevok na stravu zo SF.

    20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

    20lucka201
    jasné, chápem. a keď nie je použitý prídel, je to veľký problém z hľadiska účtovníctva?

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    20lucka201 Pozri príspevok
    jasné, chápem. a keď nie je použitý prídel, je to veľký problém z hľadiska účtovníctva?
    ... nerozumiem otázke, upresni a rozšír ...

    20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

    20lucka201
    no keby som neprispievala zo Soc.fondu a hodnotu stravného rozdelila na hodnotu 55% zo strany zamestnávateľa a 45 % zo strany zamestnanca, bez toho príspevku zo soc.fondu?

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    20lucka201 Pozri príspevok
    no keby som neprispievala zo Soc.fondu a hodnotu stravného rozdelila na hodnotu 55% zo strany zamestnávateľa a 45 % zo strany zamestnanca, bez toho príspevku zo soc.fondu?
    ... dá sa ... a mnohí tak aj robia. Otázka stojí inak ... tvorba SF je zákonná povinnosť zamestnávateľa a zo všetkých čerpaní má logickú prioritu príspevok na stravu, až potom niečo iné. Podľa mňa to pracovníkom treba poskytnúť, je to zásada sociálneho zaobchádzania číslo jedna, ktorá by pre seriózneho zamestnávateľa nemala byť problémom.

    Prídel zo soc.fondu - stravné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.