Zavrieť

Porady

ručná autoumývareň

Ahojte všetci,prosím poradte mi chcem otvoriť ručnú autoumývareň no neviem ako začať hlavne čo sa týka odpadu,či môžem umývať hocikde,či aj na svojom pozemku v garáži.Na slovensku je veľa takýchto umývarní čo nemajú ani ropné filtre,a v pohode fungujú,ak mate niekto skúsenosť napíšte mi.Motory nemám v pláne umývať,zameranie len na karosériu,leštenie,ochrana,a tepovanie interiéru.Ďakujem za vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jan3 je offline (nepripojený) Jan3

    Jan3
    Dobry den,
    tiez by som chcel vediet nejake podrobnejsie info ohladom rozbehnutia rucnej autoumyvarne. Tu na stranke som presiel asi vsetky odkazy, no viacmenej ma vsetky presmerovali na tie iste odkazy. Ale chcel by som odniekoho nieco blizsie, niekto kto uz zacal v tomto smere podnikat. Nejake dobre rady comu sa vyhnut a co by urobil teraz inak. Naco nazaciatku zabudol a pod.
    Dakujem.

    gucci555 je offline (nepripojený) gucci555

    gucci555
    Pokúšal som sa o otvorenie ale nechal som to tak.Skôr ma zaujalo voskovanie a renovácia laku.Odradilo ma veľa vecí ktoré musia vyhovovať úradom.Potrebuješ priestory,obklad po stenách prevádzky,až po dlažbu na zem,(obhliadka životného)najväčší problém je odpad.Odlučovač ropných látok,čističku(niečo ako:čov REBEKA) ktorá musí stíhať prečistit veľké množstvo vody,voda musí byť po prečistení čistá a bez škodlivín.Elektrifikácia celej miestnosti IP 65, a samozrejme prívod vody.Pri tvorbe ceny za umytie počítaj aj z tím koľko je v tvojom okolí benzínových púmp z kefami,alebo automat ruč.umytím kde je cena naozaj smiešna,ale samozrejme nedá sa to porovnať,ako keď autá umýva človek.A práve v tom je háčik,že tých čo majú kde umyjú si auto doma,a tí ostatní najlacnejšie niekde na pumpe.Ale neber to ako odradenie,je to len moja skúsenosť okolo ručnej autoumývarne.Ak máš na to vhodné priestory,dobré kontakty a chuť,tak do toho!Držím palce

    ručná autoumývareň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.