Zavrieť

Porady

Mám správne odvedené dane???

Prosím o radu, 2.9.2010 mi začal pracovný pomer-školstvo, avšak kvôli nezhodám vo vedení ZŠ som dostala ku koncu septembra výpoveď- zástupkyňa sa vzdala svojho postu a museli jej dať úväzok a ja som prišla posledná....smola.
Výplata mi došla na účet v termíne, bola síce obzvlášť nízka-500,54€ zo 713,37€ hrubého, ale čo už, minulý týždeň som si bola pre výplatnú pásku a nejako mi to nesedí- žiadna nezdaniteľná čiastka, žiaden daňový bonus na deti, aj keď som si ho žiadala- poberám ja nie manžel-mám dve deti, nemám zarátaný v páske ani sviatok- 15.9....nakoľko nemám ani platový dekrét, tak ani poriadne neviem aký som mala mať ten plat približne.
hrubá mzda- 713,37€- základ.plat-519,75€
zvýšenie tarify- 4725€
preplatená dovolenka-114,14€ za 4 dni
príplatok- 32,23€- asi za nadčas
poistenia- 95,43€- čo asi sedí
základ dane- 617,94€
nezdaniteľná čiastka- 0€
preddavková daň- 117,40€
bonus- 0€

Nemám nárok na žiadnu nezdaniteľnú čiastku? Viem, že daňový bonus mi doplatia v marci v zúčtovaní, ale ak som jej podpísala žiadosť o daňový bonus a celé tie papiere, nemala som ho dostať vyplatený?

Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    larossa Pozri príspevok
    Prosím o radu, 2.9.2010 mi začal pracovný pomer-školstvo, avšak kvôli nezhodám vo vedení ZŠ som dostala ku koncu septembra výpoveď- zástupkyňa sa vzdala svojho postu a museli jej dať úväzok a ja som prišla posledná....smola.
    Výplata mi došla na účet v termíne, bola síce obzvlášť nízka-500,54€ zo 713,37€ hrubého, ale čo už, minulý týždeň som si bola pre výplatnú pásku a nejako mi to nesedí- žiadna nezdaniteľná čiastka, žiaden daňový bonus na deti, aj keď som si ho žiadala- poberám ja nie manžel-mám dve deti, nemám zarátaný v páske ani sviatok- 15.9....nakoľko nemám ani platový dekrét, tak ani poriadne neviem aký som mala mať ten plat približne.
    hrubá mzda- 713,37€- základ.plat-519,75€
    zvýšenie tarify- 4725€
    preplatená dovolenka-114,14€ za 4 dni
    príplatok- 32,23€- asi za nadčas
    poistenia- 95,43€- čo asi sedí
    základ dane- 617,94€
    nezdaniteľná čiastka- 0€
    preddavková daň- 117,40€
    bonus- 0€

    Nemám nárok na žiadnu nezdaniteľnú čiastku? Viem, že daňový bonus mi doplatia v marci v zúčtovaní, ale ak som jej podpísala žiadosť o daňový bonus a celé tie papiere, nemala som ho dostať vyplatený?

    Ďakujem za každú odpoveď.
    Máš nárok na nezd. časť základu dane, ak si podpísala Vyhlásenie k dani, v ňom si uplatnila daňový bonus a doložila rod. listy detí a ak sú staršie ako 16 rokov, tak aj potvrdenie o návšteve školy. Pokiaľ Ti ich zamestnávateľ z nejakého dôvodu nevyplatil - v roč. zúčtovaní, alebo v daňovom priznaní za r. 2010 sa Ti to vráti. Pri daňovom bonuse však musíš splniť podmienku-mať zdaniteľné príjmy za r.2010 aspoň vo výške 6-násobku minim. mzdy, t.j. 2224,20€.

    Mám správne odvedené dane???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.