Zavrieť

Porady

Registrácia DPH podľa § 7 a

Prosím o radu, ak je niekto na drsr registrovaný na DPH od 25.10.2010 ako platiteľ dph podľa § 7 a v zmysle zákona o dph. Čo to znamená pre mňa, ja som živnostník na druhej strane som riadny platiteľ dph § 7. Mám na svojej prevádzke výherný automat, mám podiel zo zisku z tohto výherného automatu , tento mám za 10/2010 na sumu 200 EUR? Na doklade čo mi dali /z tej firmy čo sú registrovaní podľa § 7 a/ nie je dph len suma 200 EUR, ako zisk spolupracovníka. Ako to mám účtovať v JÚ? Prosím o odpoveď súrne. Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Charakteristiku jednotlivych §§ registracie, t. j. § 4 - 7 a 7a najdes v http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...2010-a.html#16.

    Ako "riadny platitel DPH" si registrovany podla § 4, a nie podla § 7.

    Ak je tvoj dodavatel registrovany podla § 7a, nie je riadny platitelom dane, ale len osobou registrovanou pre dan pre ucely fakturacie s prenosom danovej povinnosti. Osoba registrovana podla § 7a vystupuje v tuzemskom obchode ako neplatitel DPH.

    Registrácia DPH podľa § 7 a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.