Zavrieť

Porady

dovolenka na prelome mesiacov

Chcela by som vedieť názor na tento problém:
manžel mal dovolenku na prelome mesiacov 07 a 08 / 5 dní v 07, 5 dní v 08/.
Účtovníčka mu jednoducho celú dovolenku započítala do výplaty za 07/04, a zároveň mu aj vydala menej stravných lístkov o 10 ks / čo je počet dní celkovej dovolenky /. Podľa môjho názoru jej postup je nesprávny, len neviem, na aký paragraf zákona sa mám odvolať, nakoľko ona tvrdí, že takýmto spôsobom sa jej všetko lepšie počíta. Ďakujem za názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ja dávam zamestnancom podpisovať dovolenkový lístok a na základe neho účtujem mzdy. To že sa lepšie počíta dovolenka v kuse je chabý dôvod na to, aby účtovníčka postupovala podľa toho čo jej vyhovuje.
    Ešte sa môže tento jej kúsok prejaviť vo výpočte priemerky na dovolenku k 1.10.2004, takže by som ju upozornila, že nech účtuje o mojej mzde podľa skutočnosti, čiže 5 dní dovolenky v 07-2004 a 5 dní v 08-2004. Ak by to nechcela opraviť, tak by som išla za šéfom a vysvetlila, že mám zle vypočítanú mzdu.
    Ja to považujem za chybný výpočet mzdy a keby ma na to zamestnanec upozornil, tak ani nežmurknem a mzdu mu prerobím :-)
    Pekný deň

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    no dokonca!!! Takže nechápem postup účtovníčky, veď má aj dva doklady, tak prečo to skomplikovala, neviem?

    Jarka je offline (nepripojený) Jarka

    Jarka
    Pripájam sa k názoru, že uvedený postup účtovníčky bol nesprávny.
    Naposledy upravil Jarka : 16.08.04 at 11:35

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Chcela by som vidiet "sichtovnicu", na ktore dni mu presunula tu dovolenku v starom mesiaci.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    A čo sa týka tých stravných lístkov, zamestnanec môže dostať len toľko lístkov koľko dní odpracoval - teda mínus dovolenka? Alebo kompletne všetky pracovné dni v mesiaci? Je to potom daňovo uznaný náklad, musí byť spísaná nejaká smernica?

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Stravne prinalezi zamestnancovi len za odpracovanu dobu. Ak je poskytnute stravovanie, alebo strav. listky aj pocas dovolenky ide o nedanovy naklad.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tuším sa už na túto tému pred časom uviedlo, že vo vnútropodnikovej smernici je možné "zabudovať" preplácanie SL aj počas dovolenky.

    dovolenka na prelome mesiacov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.