Zavrieť

Porady

darčekové predmety pre zamestnancov

asi už príliš veľa kombinujem , a tak som chcela poprosiť o radu. Firma dala vyrobiť pre svojich dlhoročných zamestnancov darčekové predmety, kde je uvedené ich meno a názov firmy. celková hodnota jedného predmetu je 10,00 €. Predmety boli vyrobené v zahraničí (EU).
- účtujú sa v takomto prípade predmety na 513? ako nedaňový náklad?
- treba tieto predmety samozdaniť?
Ďakujem za odpovede!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Podľa mňa tu treba riešiť až tri pohľady na problém. Daňový pohľad firmy, daňový pohľad zamestnanca a DPH.

    Strana DPH:
    1. samozdanenie
    2. na výstupe odviesť DPH - §8 odst. 3

    Daňový pohľad zamestnanca:
    Zdaniť 19% ako nepeňažný príjem

    Daňový pohľad firmy:
    Toť otázka. Podľa mňa nejde o reklamný predmet. Možno by som to riešil cez SF

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak boli zakúpené v tuzemsku, inom štáte EU, tak podliehajú režimu samozdanenia samozrejme.
    Tieto predmety sa účtujú do spotreby, teda na 501. Je to riadny, daňovo uznateľný náklad. (Treba si naštudovať §19 zákona o dani z príjmov)

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Martin: Takto som sa na to ani nepozrel. Máš samozrejme pravdu.

    darčekové predmety pre zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.