Zavrieť

Porady

DPH pri vrátení stroja do AT

Prajem všetkým pekný sviatočný deň, aj keď sa má oddychovať ale ja už rozmýšľam nad zajtrajším DPH.

Poprosila by som o radu :
Firma v SR (plátca DPH) v roku 2009 kúpila stroj od dodávateľa formou splátok z AT (nejedná sa o leasing), v kúpnej zmluve sú uvedené splátky s poznámkou, že stroj je až do úplného zaplatenia vlastníctvom firmy z AT. Firma SR mala z uvedeného stroja príjem (prenajímala ho). Z dôvodu neplatenia dohodnutých výšok splátok si dodávateľ z AT po upozornení stroj v 11/2010 odviezol. Ešte pred odvozom bol sľúbený dobropis v nejakej výške (netuším v akej lebo sa to nikdy nepovedalo), ale do dnešného dňa okrem podpísaného preberacieho protokolu nič od dodávateľa z AT neprišlo.
Takže podľa správnosti by sa mala odviezť DPH zo zostatkovej hodnoty stroja (uplatnený len daňový odpis z roku 2009).
1, A teraz mi to nemyslí bude to podľa § 69 ods.6 alebo §8 .
2, Kebyže teoreticky by došiel zajtra mailom dobropis , tak urobím samozdanenie a odpočet tak ako pri dovoze (ale mínusom) a ešte budem musieť zdaniť rozdiel medzi zostatkovou cenou a dopropisom (podľa bodu 1).

Veľmi pekne ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    DPH pri vrátení stroja do AT

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.