Zavrieť

Porady

Štvrťročné daňové hlásenie

Mám malý internetový obchod a účtovníčka mi dala košom. Zvládol by som spracovať všetky doklady a vyplniť štvrťročné hlásenie ? Firma nemá žiadného zamestnanca a doklady mám len vydané faktúry, dodávateľské faktúry a nejaké účty. Nemám firemné auto. Používam program Money, ktorý to tuším vie vytlačiť, ale ja si v ňom robím iba faktúry. Keby som tam doplnil všetky dodávateľské faktúry + účty, vedelo by mi to vytlačiť štvrťročné hlásenie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    len ak používaš koeficient, inak nie.
    Ale čaká ťa daňové priznanie k dani z príjmu a výkazy......
    takže účtovníčku hľadaj.
    Bez urážky - košom si mohol dostať aj pre platobnú neschopnosť, alebo neporiadne odovzdávanie dokladov..... zamysli sa aj nad tým.
    Dobrá účtovníčka nie je na zahodenie.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nejako sa míňame s odpoveďami.
    Tlačivo za II.Q. alebo III.Q. máš poruke? ja som to pochopila, že ide o DPH.
    Nie je to hlásenie, ale daňové priznanie - tak je to aj na tom tlačive.
    Použi ho ako vzor pre IV.Q., aby si vedel, ktoré riadky treba vyplniť.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    bibibo Pozri príspevok
    Mám malý internetový obchod a účtovníčka mi dala košom. Zvládol by som spracovať všetky doklady a vyplniť štvrťročné hlásenie ? Firma nemá žiadného zamestnanca a doklady mám len vydané faktúry, dodávateľské faktúry a nejaké účty. Nemám firemné auto. Používam program Money, ktorý to tuším vie vytlačiť, ale ja si v ňom robím iba faktúry. Keby som tam doplnil všetky dodávateľské faktúry + účty, vedelo by mi to vytlačiť štvrťročné hlásenie ?
    Aké štvrťročné hlásenie máš na mysli?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    treba ovládať ten program.
    Ale ak tam OF máš, tak máš aj DPH na výstupe.
    Tlačivo môžeš vyplniť aj ručne.
    DF si radšej nahod napr. do excelu v členení základ a DPH, to budeš mať podklad pre DPH na vstupe.
    Toto zvládneš určite.
    rozdiel je tvoja daňová povinnosť - údaje vpíš bud cez internet www.drsr.sk - online tlačivo, aby si tam nemal zbytočnú matematickú chybu.
    Na skúšku si to môžeš potom nahodiť aj v MONEY, aspon si ujasníš, či sú alebo nie sú rozdiely.
    Ked budeš postupovať opačne, možno minieš veša energie a výsledok nebude.
    Čas máš do 25.1.2011.

    bibibo je offline (nepripojený) bibibo

    bibibo
    Nejaké štvrťročné hlásenie k dani. Každý štvrťrok mi to účtovníčka spracovala a zaplatil som nejakú daň tuším zo zisku.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    bibibo Pozri príspevok
    Nejaké štvrťročné hlásenie k dani. Každý štvrťrok mi to účtovníčka spracovala a zaplatil som nejakú daň tuším zo zisku.
    Pravdepodobne to bude DPH... ak ten program ovládaš, tak to možno zvládneš... no radšej by som sa nespoliehala a dala by som to na Tvojom mieste robiť skúsenej účtovníčke...

    bibibo je offline (nepripojený) bibibo

    bibibo
    Ako tak na to pozerám, tak to nie je nič zložité. Je aj nejaké ročné zúčtovanie ?

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    bibibo Pozri príspevok
    Ako tak na to pozerám, tak to nie je nič zložité. Je aj nejaké ročné zúčtovanie ?
    No,ak si trúfaš,tak to skús.... ročné zúčtovanie nie je, volá sa to Daňové priznanie k dani z príjmov, ktoré budeš podávať za rok 2010 do konca marca 2011.

    bibibo je offline (nepripojený) bibibo

    bibibo
    Účtovníčka mi dala košom pre rodinné nezhody. Je to proste človek z mojej rodiny. Môžem si zaúčtovať účet, keď mám iba kópiu ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš pre šetrenie časom, ale vyžiadaj si z banky originál.

    bibibo je offline (nepripojený) bibibo

    bibibo
    Mám otázku. Keď som prijal dodávateľskú faktúru na konci roka 2010 ale zaplatím ju tento rok, mám to počítať do toho štvrťročného daňového priznania ?

    7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

    7monika5
    bibibo Pozri príspevok
    Mám otázku. Keď som prijal dodávateľskú faktúru na konci roka 2010 ale zaplatím ju tento rok, mám to počítať do toho štvrťročného daňového priznania ?
    Do DPH priznania 4Q/2010 - daň na odpočet, inak výdavok roka 2011

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    bibibo, odporúčam ti pre kľudný spánok, nájdi si účtovníčku.

    bibibo je offline (nepripojený) bibibo

    bibibo
    nika.sum Pozri príspevok
    Neviem, ci som nieco prehliadla, ale uctujete PU alebo JU? Ide o SZCO ale s.r.o.?
    Ide o PU.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Tak potom neváhaj ani minútu, nepotešilo by ma, keby si tu 30.3.2011 prosíkal o pomoc.

    7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

    7monika5
    Re: Štvrťročné daňové hlásenie
    Citát:
    Pôvodca textu príspevku: bibibo
    Mám otázku. Keď som prijal dodávateľskú faktúru na konci roka 2010 ale zaplatím ju tento rok, mám to počítať do toho štvrťročného daňového priznania ?
    Do DPH priznania 4Q/2010 - daň na odpočet, inak výdavok roka 2011
    Opravujem: ak je PÚ, nie je výdavok roka 2011, ale náklad roka 2010 (tiež ale záleží o čo ide, nemusí byť...)
    Treba vedieť za čo je faktúra

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    bibibo Pozri príspevok
    Ako tak na to pozerám, tak to nie je nič zložité. Je aj nejaké ročné zúčtovanie ?
    Ako tu odznelo, hladajte si uctovnicku. Lebo ako ja pozeram, nemate ani paru o DPH a o ostatnom uctovani ani nehovorim. Ono to nie je o tom ze nieco nahodite do programu a ten to za Vas spravi. A nejde len o DPH, treba spravit kompletnu rocnu zavierku a DP k DzP. A ja velmi pochybujem, ze viete o com pisem...Prajem vsetko dobre do noveho roku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.