Zavrieť

Porady

Záloha na služby v r.2010

Dobrý deň,
živnostník prijal zálohu 29.12.2010 na služby,ktoré sa uskutočnia v roku 2011.Ako je to s preddavkom v JU? Ide o zdaniteľný príjem? Je platcom DPH a zo zálohy je povinný odviesť DPH, ale ide to do príjmu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    malta Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    živnostník prijal zálohu 29.12.2010 na služby,ktoré sa uskutočnia v roku 2011.Ako je to s preddavkom v JU? Ide o zdaniteľný príjem? Je platcom DPH a zo zálohy je povinný odviesť DPH, ale ide to do príjmu?
    Áno, je to zdaniteľný príjem, z ktorého musí odviesť DÚ dph.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    malta Pozri príspevok
    V ktorom parag. sa o tom píše?
    V §19.
    (4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    malta Pozri príspevok
    Prepáč,ale myslíš zákon o DPH alebo zákon odani z príjmu?
    Veď si sa pýtala na dph, takže je to Zákon o dph. Preto som tam ani neuviedla, zdalo sa mi, že je to jasné, aj bez uvedenia.

    malta je offline (nepripojený) malta

    malta
    Ale mne skôr išlo o daň z príjmu-ovplyvňujúci alebo neovplyvň., či to ide do príjmu/POZD/

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Tweety Pozri príspevok
    Veď si sa pýtala na dph, takže je to Zákon o dph. Preto som tam ani neuviedla, zdalo sa mi, že je to jasné, aj bez uvedenia.
    malta Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    živnostník prijal zálohu 29.12.2010 na služby,ktoré sa uskutočnia v roku 2011.Ako je to s preddavkom v JU? Ide o zdaniteľný príjem? Je platcom DPH a zo zálohy je povinný odviesť DPH, ale ide to do príjmu?
    nie - zadávateľka sa pýtala, či to ide do príjmu - logicky do zdaniteľného príjmu v zmysle ZDP.
    DPH spomenula okrajovo, že to jej je jasné /musí odviesť DPH z prijatej platby/
    Považujem zálohu za zdaniteľný príjem, ktorý musí zdaniť v zmysle ZDP.
    V tejto oblasti boli zmeny, nie som v tom celkom doma, nech to potvrdí-vyvráti iný odborník.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    malta Pozri príspevok
    Ale mne skôr išlo o daň z príjmu-ovplyvňujúci alebo neovplyvň., či to ide do príjmu/POZD/
    Ale veď som písala v prísp. č. 2, že je to zdaniteľný príjem podľa Zákona o dani z príjmu a musíš z neho odviesť dph podľa Zákona o dph.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    malta Pozri príspevok
    Veď práve o tie zmeny mi ide
    tie zmeny su cca dva roky staré............

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.