Zavrieť

Porady

Daň z MV pre rok 2011

Prikladám sadzby Dane z MV pre r. 2011 - Trnavský kraj
Naposledy upravil Manual : 02.01.11 at 10:24
Usporiadat
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Pripojím sa k tejto téme. Daň z MV v Trenčianskom kraji sa pre rok 2011 nemení.

http://www.tsk.sk/buxus/generate_page.php?page_id=15655
6 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
V Nitrianskom kraji zvýšili, VZN s novými sadzbami som priložila tu http://www.porada.sk/1595616-post7.html
4 0
Juxto Juxto

Juxto je offline (nepripojený) Juxto

váhy
DMV 2011 - Bratislavský kraj
1 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Nemenia sa ani tlačivá ??
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tlačivá nie, len sadzby.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

A tu je daň z MV pekne zosumarizovaná pre celé Slovensko

Daň z motorových vozidiel - sadzby 2011 všetky kraje
Daň z motorových vozidiel - sadzby 2010 všetky kraje

http://podnikam.webnoviny.sk/spravod...A1lne%20odvody
Naposledy upravil Richard : 05.01.11 at 10:46
21 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
DMV 2010 - odpovede na otázky

Poznámka:
Priložený súbor má názov "ozatky ..." (namiesto otázky), takto je na stránke DR SR.
Naposledy upravil Rozalka : 03.01.11 at 17:17 Dôvod: Poznámka
16 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
.
10 0
spit1 spit1

spit1 je offline (nepripojený) spit1

Mám takú záludnú otázku k dani z mot.voz. za rok 2010. V roku 2010 do 17.9.2010 som bol živnostník (živnosť bola zrušná 17.9.2010). Auto som mal na živnosť registrované do 30.6.2010. Od 16.7.2010 je to isté auto registrované na s.r.o.. Ja mi jasné, že v rámci s.r.o. zaplatím za 6 mesiacov z roku 2010 a taktiež je mi jasné že za živnosť by som mal zaplatiť za prvých 6 mesiacov roku 2010. Chcem sa však opýtať či je možné sa vyvliecť z povinnosti zaplatiť tú časť za živnosť ak je živnosť už zrušená. Na jednej strane chápem, že ako FO ručím celým svojím majetkom za živnosť, čiže v podstate aj za záväzok v súvislosti s daňou z mot.voz. Na strane druhej som po zrušení živnosti už nemusel platiť preddavky na daň, tak ma logicky napadá, či sa podobne nedá zbaviť aj dane z mot.voz. keď už živnosť neexistuje. Napadá ma to aj preto, že zaplatenie dane z mot.voz. za rok 2010 už nijako nedostanem do daňových výdavkov živnosti do roku 2010 a v roku 2011 už živnosť neexistuje, takže by som platil nielen za neexistujúci subjekt, ale oproti ostatným aj o rozdiel v dani z príjmu vlastne viac ;-)
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
spit1 Pozri príspevok
Mám takú záludnú otázku k dani z mot.voz. za rok 2010. V roku 2010 do 17.9.2010 som bol živnostník (živnosť bola zrušná 17.9.2010). Auto som mal na živnosť registrované do 30.6.2010. Od 16.7.2010 je to isté auto registrované na s.r.o.. Ja mi jasné, že v rámci s.r.o. zaplatím za 6 mesiacov z roku 2010 a taktiež je mi jasné že za živnosť by som mal zaplatiť za prvých 6 mesiacov roku 2010. Chcem sa však opýtať či je možné sa vyvliecť z povinnosti zaplatiť tú časť za živnosť ak je živnosť už zrušená. Na jednej strane chápem, že ako FO ručím celým svojím majetkom za živnosť, čiže v podstate aj za záväzok v súvislosti s daňou z mot.voz. Na strane druhej som po zrušení živnosti už nemusel platiť preddavky na daň, tak ma logicky napadá, či sa podobne nedá zbaviť aj dane z mot.voz. keď už živnosť neexistuje. Napadá ma to aj preto, že zaplatenie dane z mot.voz. za rok 2010 už nijako nedostanem do daňových výdavkov živnosti do roku 2010 a v roku 2011 už živnosť neexistuje, takže by som platil nielen za neexistujúci subjekt, ale oproti ostatným aj o rozdiel v dani z príjmu vlastne viac ;-)
Zaplatiť daň z MV za rok 2010 - u Teba do 30.6. hoci za zrušenú FO je Tvoja povinnosť , presne tak, ako je Tvoja povinnosť podať daňové priznanie za túto zrušenú FO. A osobne si myslím, už uplatnením PHM dostaneš do daňových výdavkov ďaleko viac ako je zaplatená daň z MV a prípadná pokuta za jej nezaplatenie......
3 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Tlačivá nie, len sadzby.
Podľa môjho názoru sa tieto nové sadzby platné od 1.1.2011 použijú pri podaní daňového priznania dane z motorových vozidiel až v januári 2012. Pri podaní daňového priznania do 31.1.2011 teda za rok 2010 sa použijú sadzby platné v roku 2009 - teda nezmenené.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
Lenka1979 Pozri príspevok
Zaplatiť daň z MV za rok 2010 - u Teba do 30.6. hoci za zrušenú FO je Tvoja povinnosť , presne tak, ako je Tvoja povinnosť podať daňové priznanie za túto zrušenú FO. A osobne si myslím, už uplatnením PHM dostaneš do daňových výdavkov ďaleko viac ako je zaplatená daň z MV a prípadná pokuta za jej nezaplatenie......
dovolím si oponovať
§ 17 ods. 8 písm.a ak daňovník skončí podnikanie, upraví zaklad dane aj o záväzky, ktorých uhrada sa považuje za daňový výdavok
takže, predpis dane z MV za 6 mesiacov je položkou, ktorá znižuje ZD daňovníka
a taktiež by som nespájala daňové výdavky na PHM a zaplatenie dane z MV, pretože nepodanie DP k dani z MV a nezaplatenie tejto dane nie je dôvod na neuznanie výdavkov na PHM, ale správca dane má dorubiť daň z MV
3 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Katarina Pozri príspevok
Podľa môjho názoru sa tieto nové sadzby platné od 1.1.2011 použijú pri podaní daňového priznania dane z motorových vozidiel až v januári 2012. Pri podaní daňového priznania do 31.1.2011 teda za rok 2010 sa použijú sadzby platné v roku 2009 - teda nezmenené.
sadzby za rok 2010 sú staré, ale predpokladanú daň pre účely preddavkov už treba vyčísliť podľa sadzieb nových. Takže treba použiť oboje.
3 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
optimistka Pozri príspevok
dovolím si oponovať
§ 17 ods. 8 písm.a ak daňovník skončí podnikanie, upraví zaklad dane aj o záväzky, ktorých uhrada sa považuje za daňový výdavok
takže, predpis dane z MV za 6 mesiacov je položkou, ktorá znižuje ZD daňovníka
a taktiež by som nespájala daňové výdavky na PHM a zaplatenie dane z MV, pretože nepodanie DP k dani z MV a nezaplatenie tejto dane nie je dôvod na neuznanie výdavkov na PHM, ale správca dane má dorubiť daň z MV

Netvrdím,že nemáš pravdu, ale myslím si,že ja ju mám tiež. Je tu veľa tém ohľadom zaplatenia/nezaplatenia dane z MV a následným uplatňovaním PHM do daň. výdavkov... a hoci podmienka zaplatenia nie je kvôli daňovej uznateľnosti, tiež som na pochybách či jej nezaplatenie nie je dôvodom na daňovú neuznateľnosť PHM.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Odo mňa nezvyklá, a možno blbá otázka:
Sadzby dane z motorových vozidiel na rok 2010 sú totožné so sadzbami, ktoré boli v roku 2009?
Totiž ja som robil priznania podľa sadzieb z VZN 38/2010 Br.sam.celku, a asi som si poriadne zavaril....
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Odo mňa nezvyklá, a možno blbá otázka:
Sadzby dane z motorových vozidiel na rok 2010 sú totožné so sadzbami, ktoré boli v roku 2009? Áno. Sadzby sa menia až na rok 2011.
Totiž ja som robil priznania podľa sadzieb z VZN 38/2010 Br.sam.celku, a asi som si poriadne zavaril....
... v texte.
4 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ďakujem..... Som ale truľo.... Ach jaj, niekedy rýchlosť sa nevyplatí, aj keď som si myslel, že mám o jednu robotu menej.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Všetci sme len ľudia.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
To hej, len už mi horí linka, lebo volajú klienti, že podané priznania nie sú správne. DÚ nejako prirýchlo ich skontrolovalo....
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zoli, nie si sám, aj mne sa to podarilo, našťastie iba za 1 vozidlo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať