Zavrieť

Porady

DPH za nájom r 2011 vyfakturovane v roku 2010

Prosim Vas o radu,
spolocnost nam fakturuje najom popredu.
Ide o to, ze nam v roku 2010 vyfakturovali najom na 2 mesiace v roku 2011. Datum zdanitelneho plnenia je teda rok 2011. Davam to teda do dph roku 2011, nemozem to dat do roku 2010, vsak?
Otazka je, ci si mozem takuto dph s 19% odratat este v roku 2011???
Pani, ktora nam to vystavuje nedba na zdanitelne plnenie, ona si s tym hlavu nerobi, zdanitelne plnenie tam dava ako sa jej zachce a ma to v roku 2010 ((
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    saglucka Pozri príspevok
    Prosim Vas o radu,
    spolocnost nam fakturuje najom popredu.
    Ide o to, ze nam v roku 2010 vyfakturovali najom na 2 mesiace v roku 2011. Datum zdanitelneho plnenia je teda rok 2011. Davam to teda do dph roku 2011, nemozem to dat do roku 2010, vsak?
    Otazka je, ci si mozem takuto dph s 19% odratat este v roku 2011???
    Pani, ktora nam to vystavuje nedba na zdanitelne plnenie, ona si s tym hlavu nerobi, zdanitelne plnenie tam dava ako sa jej zachce a ma to v roku 2010 ((
    V roku 2010 platil par. 19/3-ZP vzniká posledným dńom obdobia..., a teda dátum ZP závisí od zmluvy, kedy nastáva ten posledný deň, pokiaľ ste nájom neuhradili, čím by dodávateľovi nájomného vznikla DP dňom prijatia platby. DPH máme vysporiadané. (rok 2011-nárok na odpočítanie DPH, či 1/2011 alebo 2/2011 závisí od toho, kedy bude platba uskutočnená a opať kladiem dôraž na zmluvu a slovíčko najneskôr ako zmluva udáva)

    V roku 2011 platia nové pravidlá. DP vzniká najneskôr ...

    Novela zákona 2011 nám hovorí:

    § 27
    Sadzby dane



    (1) Základná sadzba dane na tovary a služby je 19 % zo základu dane. Na tovary uvedené v prílohe č. 7 sa uplatňuje znížená sadzba dane 10 % zo základu dane s výnimkou základnej sadzby dane ustanovenej v § 85j ods. 1 na obdobie podľa § 85j ods. 1.
    (2) Na účely správneho zatriedenia tovaru do číselného kódu podľa prílohy č. 7 sa použije záväzná informácia o nomenklatúrnom zatriedení tovaru vydaná colným orgánom podľa osobitného predpisu.6b)

    (3) Pri zmene sadzby dane sa použije pri každom vzniku daňovej povinnosti sadzba dane platná v deň vzniku daňovej povinnosti.


    Záver: Pozrite do zmluvy, ako často sa má FA, či je nájom mesačný, q., polročný, ročný. Neriskujte zbytočne s nárokom na odpočítanie DPH za rok 2010, pokiaľ ste platbu neuskutočnili v roku 2010, čím by vznikla DP 19/4 z o DPH. Ak ste uskutočnili 2010, vytiahnite na pani, kt. šibe dátumy ako sa jej zachce, či nepozná zákon.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Najjednoduchsie by bolo fakturu vratit s tym, aby ju prerobili a poslali v roku 2011. V kazdom pripade by mal byt na fakture uvedeny datum zdanitelneho plnenia. Uz toto je dovod na vratenie faktury k prepracovaniu. Ak by sa fakturu zdrahali prerobit, ja by som ju uctovala do roku 2011 aj DPH by som narokovala v januari 2011. Mozes sa tvarit, ze faktura ti prisla v januari. Predpokladam, ze neprisla doporucene a jej prevzatie ste nepodpisovali v decembri alebo este skor.

    saglucka je offline (nepripojený) saglucka

    saglucka
    durisovad Pozri príspevok
    Najjednoduchsie by bolo fakturu vratit s tym, aby ju prerobili a poslali v roku 2011. V kazdom pripade by mal byt na fakture uvedeny datum zdanitelneho plnenia. Uz toto je dovod na vratenie faktury k prepracovaniu. Ak by sa fakturu zdrahali prerobit, ja by som ju uctovala do roku 2011 aj DPH by som narokovala v januari 2011. Mozes sa tvarit, ze faktura ti prisla v januari. Predpokladam, ze neprisla doporucene a jej prevzatie ste nepodpisovali v decembri alebo este skor.
    Mám takéto faktúry dve, obidve prišli ešte minulý rok
    Dátum zdaniteľného plnenia je tam uvedený zle. Takto mi to robia stale, zozačiatku som im ich vracala aby mi to prerobili, prestalo ma to vsak bavit a uplatnovala som si to vtedy kedy som mala a nie podla ich datumu zdan. plnenia. Problem mi nastal az teraz...

    DPH za nájom r 2011 vyfakturovane v roku 2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.