Zavrieť

Porady

sportrebná daň z alkoholu

Zdravím, prosím poradiť, aj ked viem,že ste na túto otázku odpovedali viackrát. Nerada by som spravila chybu.
Bistro, v ktorom sa ponukajú varené jedlá a občerstvenie- rozšírilo svoju činnosť o vinotéku. Má priameho slovenského dodavateľa vína- čo potrebuje majiteľ / v JU/ uroiť, aby dodržal všetky svoje povinnosti spojené s predajom vína? Predaj bude aktuálny od 1.2.0t.r.
ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    chivasregal1 Pozri príspevok
    Aby som to uviedol na pravu mieru.Laicky víno delíme na tiche, medziprodukt a šumivé. Tiche víno ma teraz nulovú sadzbu dane (kedykoľvek to naš parlament môže zmeniť) Sadzby dane sú určene na medziprodukt (napr. vermút, cinzano atď) a na šumivé vina.
    A prečo laicky? Veď to tak ustanovuje zákon v § 4 ods. 2. Presne tak, ako je to definované v smernici Rady č. 83/92/EHS o harmonizácii štruktúry spotrebnej dane z alkoholu a alkoholických nápojov v článkoch 8 až 18. A pokiaľ by parlament zmenil nulovú sadzbu na akúkoľvek inú sadzbu dane, tak si tento štát privodí neriešiteľné problémy, a to z hľadiska správy tejto dane.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    mamúšik Pozri príspevok
    Zdravím, prosím poradiť, aj ked viem,že ste na túto otázku odpovedali viackrát. Nerada by som spravila chybu.
    Bistro, v ktorom sa ponukajú varené jedlá a občerstvenie- rozšírilo svoju činnosť o vinotéku. Má priameho slovenského dodavateľa vína- čo potrebuje majiteľ / v JU/ uroiť, aby dodržal všetky svoje povinnosti spojené s predajom vína? Predaj bude aktuálny od 1.2.0t.r.
    ďakujem za radu.
    Víno nepodlieha zákonu o spotrebnej dani z liehu.
    Kvaka Pozri príspevok
    Víno nepodlieha zákonu o spotrebnej dani z liehu.
    Vino podlieha spotrebnej dani z vina

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    chivasregal1 Pozri príspevok
    Vino podlieha spotrebnej dani z vina
    Vidíš a na Slovensku je kopa "expertov", ktorí nám tvrdia že na Slovensku sa víno nezdaňuje. Napríklad pivovarskí lobysti.
    Aby som to uviedol na pravu mieru.Laicky víno delíme na tiche, medziprodukt a šumivé. Tiche víno ma teraz nulovú sadzbu dane (kedykoľvek to naš parlament môže zmeniť) Sadzby dane sú určene na medziprodukt (napr. vermút, cinzano atď) a na šumivé vina.
    Lebo nemám po ruke zákon a v hlave nemám všetky potrebné paragrafy a po internete sa mi veľmi nechce surfovať aby som si to stiahol. Tak preto sa snažím podávať iba laické odpovede a ne vysoko odborne a právne záväzne. V prípade pokiaľ dotyčný by potreboval konkrétne právne znenie tak by som už ten zákon pohliadal, čo si môže urobiť aj sám a citoval by som konkrétne paragrafy.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    chivasregal1 Pozri príspevok
    Lebo nemám po ruke zákon a v hlave nemám všetky potrebné paragrafy a po internete sa mi veľmi nechce surfovať aby som si to stiahol. Tak preto sa snažím podávať iba laické odpovede a ne vysoko odborne a právne záväzne. V prípade pokiaľ dotyčný by potreboval konkrétne právne znenie tak by som už ten zákon pohliadal, čo si môže urobiť aj sám a citoval by som konkrétne paragrafy.
    Tu máš prehľadné triedenie vína z hľadiska uplatnenia sadzby dane v tabuľke podľa ustanovenia § 4 ods. 2.

    sportrebná daň z alkoholu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.