Zavrieť

Porady

Prenájom dvoch bytov - môže byť zaradený do OM len jeden?

Ahojte, ja by som sa chcela opýtať na prípad daňovníka, ktorý vlastní 2 byty a tieto prenajíma. Doteraz uplatňoval paušálne výdavky, za rok 2010 chce skutočné.
Jeden byt v roku 2010 rekonštruoval, zaradí ho teda do Obchodného Majetku. Odpisy nebude uplatňovať (preruší).
Moje otázky:
1. môže mať jeden byt zaradený do OM a druhý nie?
2. na jednom byte je stratový a na druhom v zisku - môžu sa zisk so stratou navzájom "kompenzovať" ?
3. chcem si potvrdiť, že ak by mal celkovo stratu, môže si ju v nasledujúcom roku odpočítať.

dakujem
Naposledy upravil Mirkaska : 16.02.11 at 12:54
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    k bodu:

    2) posudzuje sa príjem celkovo nie či ho získal z jedného alebo z druhého bytu je irelevantné.... t.j. zisk so stratou z jedného aj z druhého môže vzájomne kompenzovať

    3) ano

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    myslím si že zákon nebráni daňovníkovi rozhodnúť sa, či zaradí do OM len jeden z prenajímaných bytov, alebo sa mýlim?

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    Mirkaska Pozri príspevok
    posúvam
    Tie odpovede hore su spravne nemusis posuvat presne podla nich sa mozes zariadit.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Zdravím, teraz asi úplne blbá otázka : ako si zaradí prenajímateľ-nepodnikateľ, zamestnanec byt do OM? Vypíše si inv.kartu? Niekam to oznámi?

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    JM1968 Pozri príspevok
    Zdravím, teraz asi úplne blbá otázka : ako si zaradí prenajímateľ-nepodnikateľ, zamestnanec byt do OM? Vypíše si inv.kartu? Niekam to oznámi?
    Len si vypíše inventárnu kartu. Oznamovať nemusí nikde.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Mária.K. Pozri príspevok
    Len si vypíše inventárnu kartu. Oznamovať nemusí nikde.
    Ďakujem pekne, zajtra kamošku poteším, donesie fa za energie aj výmenu okien, od prenájmu jej odčítam nezd.časť 925,95 a nevyjde jej ničPekný deň prajem

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    prosím potvrďte mi niekto, že občan - daňovník môže zaradiť do OM iba jeden z dvoch prenajímaných bytov. tiež by som sa chcela opýtať, tento rok zaradíme byt do OM a budúci rok vyradíme - sú nejaké povinnosti alebo obmedzenia?

    Prenájom dvoch bytov - môže byť zaradený do OM len jeden?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.