Zavrieť

Porady

ˇUhrada faktúry z r.2010 v ALFE

Mám fa z decembra z roku 2010,ktorá mi prešla do záväzkov/JÚ/,neviem ako zaúčtovať jej úhradu v peňažnom denníku v r.2011,keď DPH som si uplatnila v decembri. Prevádzková réžia+DPH,ale mi potom nebude sedieť DPH za január2011,keď si to budem odsúhlasovať.Tá DPH by tam nemala byť,neviem ako to urobiť,poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    malta Pozri príspevok
    Mám fa z decembra z roku 2010,ktorá mi prešla do záväzkov/JÚ/,neviem ako zaúčtovať jej úhradu v peňažnom denníku v r.2011,keď DPH som si uplatnila v decembri. Prevádzková réžia+DPH,ale mi potom nebude sedieť DPH za január2011,keď si to budem odsúhlasovať.Tá DPH by tam nemala byť,neviem ako to urobiť,poraďte.
    Úhrada s uplatnením nemá nič spoločné. Jednoducho, dňom, kedy si uhradil/a faktúru, zaúčtuješ úhradu do PD tak, že pri zápise VPD vstúpiš do evidencie faktúr cez F7, vyberieš danú faktúru, zaklikneš aj úhrada záväzku a dáš OK. Uvedená DPH sa ti dostane do stĺpca DPH (VNZD) a zvyšok do VOZD v príslušnom členení - buď výdavok na materiál, tovar, alebo prevázdková réžia, podľa toho, čoho sa faktúra týka.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    malta Pozri príspevok
    Takže mi nemusí sedieť DPH za január v evidencii DPH?
    DP DPH nespracovávaš na základe peňažného denníka, ale samostatnej zostavy Evidencia DPH - Zdanitelné obchody a Odpočítanie dane.

    Uhrada dodavatelskej ani odberatelskej faktúry nevstupuje do evidencie DPH (do evidencie si ich zapísala zaevidovaním do knihy záväzkov alebo pohladávok).
    V peňažnom denníku je uhrada zaevidovaná ako zdanitelný príjem alebo výdaj (suma bez DPH) a DPH.

    ˇUhrada faktúry z r.2010 v ALFE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.