Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Dobrý večer,
prosím o radu. Manžel mal príjmy zo závislej činnosti od 1.1.do 26.9.2010. Od 27.9.2010 je nezamestnaný, evidovaný na ÚP a poberá podporu. Od 27.10.2010 má dohodu max. 30 eur mesačne... Chcem sa spýtať, má nárok na daňový bonus v mesiaci október, november a december?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tvoj manžel má povinnosť podať DP, ak mu bývalý zamestnávateľ nezrobil RZD.
    A pri DP, si dá vyplatiť zostávajúci daňový bonus.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Bol jeho príjem celkový za rok 2010 vyšší ako 1846,2 € ak áno tak nech si podá DP typ A a daňový bonus mu bude doplatený.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    didulka Pozri príspevok
    Úhrn príjmov je 10 856,49 eur. Z toho dohoda je však iba 64,29 eur.
    Príjem je vyšší ako 6-násobok min.mzdy, v DP typu A si uplatní doplatenie DB.
    Príjem z dohody je zrážany zrážkovou daňou, daňovo vysporiadaný, nie je nutné uvádzať ho v DP.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    didulka Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede. Takže sa nemám zaoberať tým, či je na úrade alebo nie. Má nárok aj za tie tri mesiace. Bolo mi povedané, ak je niekto na ÚP, tak nemá nárok na DB. Nie som mzdový účtovník, tak sa tomu až tak nerozumiem.
    Nedá sa zovšeobecnovať, ak by tvoj muž mal príjem 1000 eur za rok, tak by mu bonus nedoplatili.
    Takže ak niekto je na úrade ale nemá splnenú podmienku príjmu tak mu bonus nevyplatia. Tvoj muž tú podmienku za min. rok splnenú má, preto mu doplatia bonus na deti.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    didulka Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    prosím o radu. Manžel mal príjmy zo závislej činnosti od 1.1.do 26.9.2010. Od 27.9.2010 je nezamestnaný, evidovaný na ÚP a poberá podporu. Od 27.10.2010 má dohodu max. 30 eur mesačne... Chcem sa spýtať, má nárok na daňový bonus v mesiaci október, november a december?
    Uveď prosím uhrn príjmov (hrubej mzdy) z potvrdenia o zdanitelnej mzde

    didulka je offline (nepripojený) didulka

    didulka
    Ďakujem za odpovede. Takže sa nemám zaoberať tým, či je na úrade alebo nie. Má nárok aj za tie tri mesiace. Bolo mi povedané, ak je niekto na ÚP, tak nemá nárok na DB. Nie som mzdový účtovník, tak sa tomu až tak nerozumiem. A čo sa týka tej dohody, nie je tam zrážková daň, tak ju do DP dať musím.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    didulka Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede. Takže sa nemám zaoberať tým, či je na úrade alebo nie. Má nárok aj za tie tri mesiace. Bolo mi povedané, ak je niekto na ÚP, tak nemá nárok na DB. Nie som mzdový účtovník, tak sa tomu až tak nerozumiem. A čo sa týka tej dohody, nie je tam zrážková daň, tak ju do DP dať musím.
    Pri dohode má podpísané u zamestnávatela vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ?

    K zvýraznenému - ak je niekto na úrade práce celý rok, naozaj mu nevznikne nárok na daňový bonus. Lebo môže zarobiť len cca 136 €, čo nie je 1/2 mesačnej min.mzdy.

    didulka je offline (nepripojený) didulka

    didulka
    Nemá podpísané žiadne vyhlásenie.
    Tá dohoda je len na max.10 hodín týždenne a max. 30 eur mesačne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    didulka Pozri príspevok
    Nemá podpísané žiadne vyhlásenie.
    Má na potvrdení o príjme z dohody zrazenú daň (príjem uvedený v spodnej časti potvrdenia) ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    didulka Pozri príspevok
    Nie, nemá tam žiadnu zrazenú daň.
    V tom prípade má u zamestnávatela podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov a aj tento príjem musí zahrnúť do DP typu A.

    didulka je offline (nepripojený) didulka

    didulka
    Ďakujem veľmi pekne... Išlo mi hlavne o ten daňový bonus... Tú dohodu do DP zahrňujem...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.