Zavrieť

Porady

Poukážky BILLA

Vedenie sa rozhodlo, že zamestnancom dá pred Vianocami poukážky na nákup BILLA. Predpokladám, že ich bude treba zamestnancom zdaniť, ale chcem sa opýtať, kto má s tým skúsenosť, či im treba dať podpísať prevzatie poukážky a či je možné na úhradu poukážok použiť sociálny fond. Predpokladám, že to bude treba kvalifikovať ako nejakú odmenu, ktorú klasicky zdaním s ostatnými príjmami vo mzde.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    JajaFabša
    Vedenie sa rozhodlo, že zamestnancom dá pred Vianocami poukážky na nákup BILLA. Predpokladám, že ich bude treba zamestnancom zdaniť, ale chcem sa opýtať, kto má s tým skúsenosť, či im treba dať podpísať prevzatie poukážky a či je možné na úhradu poukážok použiť sociálny fond. Predpokladám, že to bude treba kvalifikovať ako nejakú odmenu, ktorú klasicky zdaním s ostatnými príjmami vo mzde.
    My sme tento mesiac dostali relax lístky v hodnote 500 SKK a na výplatnej páske to máme ako príspevok zo soc. fondu na regenráciu pracovnej sily a je to zdanené ako nepeňažný príjem. Prevzatie poukážok sme podpisovali, určite si to nechaj potvrdiť aj Ty, aby niekto neskôr náhodou nepoprel prevzatie.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    JajaFabša
    Vedenie sa rozhodlo, že zamestnancom dá pred Vianocami poukážky na nákup BILLA. Predpokladám, že ich bude treba zamestnancom zdaniť, ale chcem sa opýtať, kto má s tým skúsenosť, či im treba dať podpísať prevzatie poukážky a či je možné na úhradu poukážok použiť sociálny fond. Predpokladám, že to bude treba kvalifikovať ako nejakú odmenu, ktorú klasicky zdaním s ostatnými príjmami vo mzde.
    Ak to obstaráte zo sociálneho fondu, potom to bude príspevok zo SF/nepeňažný príjem a nie "odmena". Určite zdaniť treba.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    liba2
    Ak to obstaráte zo sociálneho fondu, potom to bude príspevok zo SF/nepeňažný príjem a nie "odmena". Určite zdaniť treba.
    Iba doplním, že aj keby to bola odmena aj tak podlieha dani z príjmov.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Tweety
    Zeby si bol baba? to sa mi nezdá.
    Veď práve to! Ale veď to beriem s humorom, že ďakujem dievčence.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Chobot
    Veď práve to! Ale veď to beriem s humorom, že ďakujem dievčence.
    Veď práve, že si bol odhalený.:p Nebuď smutný aj dievčence sú fajn.

    JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

    JajaFabša
    Uf, tie prezývky mýlia, ale ospravedlňujem sa a opravujem sa: Ďakujem dievčence a chlapčence. Jana
    Rozvedená, matka dvoch detí Eva Farkasová
    Aj ja sa pripájam k poďakovaniu. Len ste si istí, že sa také poukážky môžu čerpať zo sociálneho fondu? Neporušili sme Zákon o sociálnom fonde? My sme tiež dávali zamestnancom poukážky /aj vlani/, ale nikde som sa nedopátrala, či sa to môže. Ak sme dávali poukážky v hodnote 800,- Sk, tak to dám v mzdách ako príspevok zo soc.fondu v sume 800,- Sk?Prosím o odpoveď. Vďaka.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Eva Farkasová
    Aj ja sa pripájam k poďakovaniu. Len ste si istí, že sa také poukážky môžu čerpať zo sociálneho fondu? Neporušili sme Zákon o sociálnom fonde? My sme tiež dávali zamestnancom poukážky /aj vlani/, ale nikde som sa nedopátrala, či sa to môže. Ak sme dávali poukážky v hodnote 800,- Sk, tak to dám v mzdách ako príspevok zo soc.fondu v sume 800,- Sk?Prosím o odpoveď. Vďaka.
    ...áno, hodnota poukážky je základ dane zo ZČ.

    JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

    JajaFabša
    Robím výplaty a teraz si uvedomujem, že keď poukážky uvediem vo výplate ako odmenu, respektíve príspevk zo soc. fondu a zdaním to, v konečnom vyúčtovaní zamestnancom dám menej, pretože som ku základu dane pripočítala hodnotu poukážky, t.j. 500 Sk. Ale ja som im dala 500 Sk v čistom, nemala by som hodnotu poukážky v hrubom povýšiť o sumu dane?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JajaFabša
    Robím výplaty a teraz si uvedomujem, že keď poukážky uvediem vo výplate ako odmenu, respektíve príspevk zo soc. fondu a zdaním to, v konečnom vyúčtovaní zamestnancom dám menej, pretože som ku základu dane pripočítala hodnotu poukážky, t.j. 500 Sk. Ale ja som im dala 500 Sk v čistom, nemala by som hodnotu poukážky v hrubom povýšiť o sumu dane?
    AK hodnota poukážky je 500.- tak základ dane je 500.-, daň musia zaplatiť zamestnanci, Čiže majú 500.- korunovú poukážku za 95 korún(daň).

    JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

    JajaFabša
    Jasné, už mi to došlo. Dostanem niečo v hodnote 500 Sk ale zaplatím za to 95 Sk. Vďaka Vám " moji rádcové" . Som na tom lepšie, ako kráľ z rozprávky Pyšná prncezná:p . Jana
    Rozvedená, matka dvoch detí Eva Farkasová
    JajaFabša
    Robím výplaty a teraz si uvedomujem, že keď poukážky uvediem vo výplate ako odmenu, respektíve príspevk zo soc. fondu a zdaním to, v konečnom vyúčtovaní zamestnancom dám menej, pretože som ku základu dane pripočítala hodnotu poukážky, t.j. 500 Sk. Ale ja som im dala 500 Sk v čistom, nemala by som hodnotu poukážky v hrubom povýšiť o sumu dane?

    Základ dane je 500,- Sk, teda žiadne navýšenie. Nezabudni vo výplate urobiť zrážku v čistom /nakoľko si im to už vyplatila/.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja by som si dovolila ešte pripomenúť povinné čepanie SF na regeneráciu, stravovanie... , tie poukážky vy sa mali zmestiť do 50% vytvoreného SF)

    JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

    JajaFabša
    Lida
    ja by som si dovolila ešte pripomenúť povinné čepanie SF na regeneráciu, stravovanie... , tie poukážky vy sa mali zmestiť do 50% vytvoreného SF)
    Vďaka za informácie, myslím, že do tých 50 % by som sa mala v pohode zmestiť. Veď v podstate to využívame len na stravovanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.