Zavrieť

Porady

danova evidencia

zdravim

uz to tu urcite niekde bolo popisane ale ja som to nenasiel...mal by som iba jednu otazku. ked SZCO robi danovu evidenciu, tak musi davat k danove priznaniu aj vykazy?situacia je taka ze my volali z danoveho,uz som podal danove pr., ze my chybaju vykazy?!ked som povedal ze som mal danovu evidenciu tak my povedali ze to som ale mohol uplatnovat iba pausalne vydavky,ale ja uplatnoval realne vydavky. viete mi poradit kde je pravda? na nete som nic nenasiel o tom ze pri danovej evidencii sa musia uplatnovat iba pausalne vydavky.

vopred velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    A zaškrtol si v DP / str.3/ , že si v zmysle par.6 ods.14 uplatňoval preukázateľné výdavky? Lebo ak nie Daňový úrad nevie posúdiť či si mal podať aj výkazy, ak to tam nie je zaškrtnuté.

    ani1 je offline (nepripojený) ani1

    ani1
    cimox Pozri príspevok
    tak ja nechapem,volal som na danovy a oni tvrdia ze im to musim doniest aj tak,ja uz neviem,vytlacim im to a zanesiem...
    Ešte raz si prečítaj toto:
    Počas uplatňovania preukázateľných daňových výdavkov v rozsahu daňovej evidencie , daňovník nie je účtovnou jednotkou, preto sa na neho nevzťahujú povinnosti vyplývajúce zo zákona o účtovníctve ,čiže nemá povinnosť zostavovať účtovnú závierku, vyhotovovať účtovné výkazy a pod.

    robíš daňovú evidenciu - či už preukazuješ reálne výdavky alebo paušál, to či ono, nie si účtovnou jednotkou

    cimox je offline (nepripojený) cimox

    cimox
    akurat si pozeram svoje danove a zistil som ze som to nezaskrtol. co mam teraz spravit?podat si opravne?a potom uz im nemusim davat vykazy,ci musim?

    dakujem

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Ak si uplatňoval realne výdavky, tak musíš dať k DP aj výkazy.
    A ak uplatňuješ paušálne výdavky, tak nemusíš dávať k DP výkazy, ale zaškrtneš v DP na str.3.
    Choď na DU a doplň to, čo treba, máš do 31.3.11 ešte čas bez pokuty.

    cimox je offline (nepripojený) cimox

    cimox
    dakujem vam vsetkym velmi pekne,dnes to urobim a pojdem im to zaniest. nenavidim danovy URAD!!!! :-)

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Ak si uplatňoval realne výdavky, tak musíš dať k DP aj výkazy./ platí pri vedení JÚ/

    Počas uplatňovania preukázateľných daňových výdavkov v rozsahu daňovej evidencie , daňovník nie je účtovnou jednotkou, preto sa na neho nevzťahujú povinnosti vyplývajúce zo zákona o účtovníctve ,čiže nemá povinnosť zostavovať účtovnú závierku, vyhotovovať účtovné výkazy a pod.

    cimox je offline (nepripojený) cimox

    cimox
    IVEB Pozri príspevok
    Ak si uplatňoval realne výdavky, tak musíš dať k DP aj výkazy./ platí pri vedení JÚ/

    Počas uplatňovania preukázateľných daňových výdavkov v rozsahu daňovej evidencie , daňovník nie je účtovnou jednotkou, preto sa na neho nevzťahujú povinnosti vyplývajúce zo zákona o účtovníctve ,čiže nemá povinnosť zostavovať účtovnú závierku, vyhotovovať účtovné výkazy a pod.
    tak teraz neviem,ked som robil v danovej evidencii a uplatnoval som si realne vydavky tak musim dat ci nemusim dat vykazy?

    ani1 je offline (nepripojený) ani1

    ani1
    cimox Pozri príspevok
    tak teraz neviem,ked som robil v danovej evidencii a uplatnoval som si realne vydavky tak musim dat ci nemusim dat vykazy?
    v daň. evidencii nie, už som z toho aj ja popletená,
    Naposledy upravil ani1 : 10.03.11 at 17:53 Dôvod: omyl

    cimox je offline (nepripojený) cimox

    cimox
    ani1 Pozri príspevok
    v daň. evidencii nie, už som z toho aj ja popletená,
    tak ja nechapem,volal som na danovy a oni tvrdia ze im to musim doniest aj tak,ja uz neviem,vytlacim im to a zanesiem...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.