Zavrieť

Porady

Výpoveď daná zamestnancom

Prosím súrne o odpoveď:

Výpovedná doba


(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.

Platí toto aj keď dáva výpoveď zamestnanec?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aniko je offline (nepripojený) Aniko

    Aniko
    Áno, platí, ak sa nedohodli inak. Zamestnanec môže odísť buď dohodou, ale ak zamestnávateľ trvá na trojmesačnej výpodnej lehote, tak to platí aj pre zamestnanca.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    len pre zamestnávateľa je výpovedná doba 3 mesiace. Ale to slovko najmenej znamená, že môže byť aj 3 mesiace a viac.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Aniko
    Áno, platí, ak sa nedohodli inak. Zamestnanec môže odísť buď dohodou, ale ak zamestnávateľ trvá na trojmesačnej výpodnej lehote, tak to platí aj pre zamestnanca.
    neviem, či to môže platiť len z rozhodnutia zamestnávateľa. Ak by som bola zamestnanec a chcela by som odísť čím skôr, tak by som asi s 3 mesačnou výpovednou dobou nesúhlasila - a vtedy by to museli byť 2 mesiace. Záleží na uhle pohľadu :-)

    slavkaD je offline (nepripojený) slavkaD

    slavkaD
    Ak dava vypoved zamestnanec, vypovedna doba je najmenej dva mesiace. Ludskou recou povedane, vypovedna doba v takomto pripade zo zakona nemoze byt kratsia ako dva mesiace, ale moze byt dlhsia (ak to obom stranam vyhovuje). Minimalna trojmesacna vypovedna doba plati iba v pripade, ak vypoved dava zamestnavatel, je to na ochranu zamestnanca, ktory odpracoval u zamestnavatela viac ako zakonom stanovenu dobu piatich rokov.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prosím Vás , kamarát ma požiadal o pomoc . Mzdová oblasť mi nehovorí nič , nevyznám sa .

    Jeho syn potrebuje napísať žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru , nakoľko si našiel prácu lepšie platenú . Má uzatvorený TPP . K 1.5.2005 má nastúpiť do inej firmy a preto potrebuje dať výpoveď . Viem , že tam má 2 mesiace výpovednú lehotu , ale ako sa dá odísť bez problémov , keď ho zamestnávateľ nechce uvoľniť . Prosím Vás napíšte aj paragraf , ktorý mu mám dať do žiadosti .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prosím odborníkov na personalistiku a mzdy , keby boli ochotní napísať vyjadrenie .

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Zita, nemám teraz ani za mak času ... pozri staršie príspevky porady na túto tému ... už sme sa o tom bavili

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Obísť sa nedá len ak by sa dohodol a firma mu umožnila. Ide o §60 ZP dohoda o skončení pracovného pomeru. Inak jedine ak by mal nejaký papier od lekára že mu pracovné miesto nevyhovuje po zdravotnej stránke, teda neviem čo robí, ale napr. ekzém, al. kašle al. alergie na /šefa?/ prostredie, tak môže dať podľa ZP žiadosť o okamžité zrušenie pr. pomeru ale dokladá lekárským rozhodnutím a aj v tomto prípade mu môže zamestnávateľ ponúknuť inú prácu, t.j. preradedenie na inú prácu § 55 ZP. Ale najlepšie je dohodnúť sa, vysvetliť, že v rámci ľudských vzťahov má možnosť lepšie plateného miesta a nech je taký láskavý a nebráni mu a potom napísať, že §60 ods. 1 ZP skončenie pracovného pomeru dohodou k dohodnutému dňu.

    Výpoveď daná zamestnancom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.