Zavrieť

Porady

Registracia pre DPH

Slovenska firma, neregistrovana pre DPH v SR nakupila v decembri 2010 tovar v CR (s ceskou DPH) a predala do Francuzska (v sume 70 tis.€) bez toho, aby tovar bol prepraveny na uzemie SR. Vznika spolocnosti na zaklade takehoto druhu obchodu povinnost registracie pre DPH v SR?
Podla zakona o DPH sa obratom rozumenu vynosy bez dane z dodavanych tovarov a sluzieb v tuzemsku okrem oslobodenych plneni podla §28....... Ide o dodanie tovaru v tuzemsku? A ide to do obratu? Prosim poradte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MAGDALIENKA je offline (nepripojený) MAGDALIENKA

    MAGDALIENKA
    vďaka za radu Kejka. Okrem tohto obchodu táto SK firma nakupuje tovar v Cechach a predava ho cez internet zakaznikom (prevazne - občanom) v CR a sem-tam v SR. Vcera som videla doklady tejto firmy prvy krat, tak mi napadlo, ci sa netreba nahodou registrovat pre zmenu v Cechach?

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    MAGDALIENKA Pozri príspevok
    Slovenska firma, neregistrovana pre DPH v SR nakupila v decembri 2010 tovar v CR (s ceskou DPH) a predala do Francuzska (v sume 70 tis.€) bez toho, aby tovar bol prepraveny na uzemie SR. Vznika spolocnosti na zaklade takehoto druhu obchodu povinnost registracie pre DPH v SR?
    Podla zakona o DPH sa obratom rozumenu vynosy bez dane z dodavanych tovarov a sluzieb v tuzemsku okrem oslobodenych plneni podla §28....... Ide o dodanie tovaru v tuzemsku? A ide to do obratu? Prosim poradte.
    Rada by som si overila Kejka, či sa nemusí registrovať z toho dôvodu, že ide o trojstranný obchod podľa § 45 ods. 1 písm. c/ zák. o DPH ?

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Prepáč Kejka za toľko otázok, ale rada by som si ujasnila niektoré veci ohľadom DPH.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    alicacka Pozri príspevok
    Rada by som si overila Kejka, či sa nemusí registrovať z toho dôvodu, že ide o trojstranný obchod podľa § 45 ods. 1 písm. c/ zák. o DPH ?
    3T obchod sa posudzuje ak ide o platiteľov DPH, ty si neplatiteľ.

    alicacka Pozri príspevok
    Prosím ťa, ide o obrat vo výške 13 941,45 eur ?
    obrat a podmienky podľa českého zákona si myslím, kedže tovar nedovážaš do SR
    na tovar dovezený a predaný v SR sa vzťahuja uvedení hranica.

    alicacka Pozri príspevok
    Prepáč Kejka za toľko otázok, ale rada by som si ujasnila niektoré veci ohľadom DPH.
    nič sa nedeje, ale moje odpovede ber len ako popud - nasmerovanie, treba doriešiť.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    [QUOTE=KEJKA;1700345]3T obchod sa posudzuje ak ide o platiteľov DPH, ty si neplatiteľ.


    ak sa 3T obchod posudzuje len u platiteľov, tak prečo sa nemusí registrovať ? Ak si lepšie ten § prečítam, tak potom by mohlo byť písm.a/ - sa na obchode zúčastňujú tri osoby a predmetom obchodu je dodanie toho istého tovaru, ktorý je odoslaný priamo od prvého dodávateľa k druhému odberateľovi z jedného člen.štátu do druhého.
    Ak ani to nie, tak prosím ťa, vysvetli mi to, ak máš trošku času.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, ale je tam podmienka, že ide o platiteľov DPH.
    Ak nemáš dobrovoľnú registráciu, tak nemáš ičDPH, nie si platiteľ, nesplňaš podmienku 3T obchodu.
    Ak podnikáš na území iného štátu, platia zákony toho štátu /zhruba povedané/.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Ešte by som sa ťa predsa len spýtala, kde je tá podmienka napísaná ? Prepáč, ale naozaj len pre svoju informáciu, keďže sa snažím vysomáriť z toho DPH zákona.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    A ešte by som sa ťa raz spýtala, že potom prečo sa nemusí registrovať, ak neplatí naň tento § ?

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    poprosím o radu, nakoľko som takýto prípad ešte nikdy nemala

    Klient (platca DPH v SR) robí podlahárske práce na Slovensku. Má možnosť ísť robiť podlahárske práce do Čiech. Čiže miesto dodania bude ČR (§16 Zákona o DPH).
    Ale... bude to fakturovať slovenskému občanovi (ktorý nie je platca DPH, ani firma).

    1.Znamená to, že by mal túto fa vystaviť s českou DPH?
    2.Mal by sa ísť registrovať za platcu DPH v ČR?
    3.Aký je postup vybavenia platcovstva?
    4.Čo to obnáša do budúcnosti, keďže táto práca je len jednorazová?

    Ďakujem mnohokrát

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    jacekova Pozri príspevok
    poprosím o radu, nakoľko som takýto prípad ešte nikdy nemala

    Klient (platca DPH v SR) robí podlahárske práce na Slovensku. Má možnosť ísť robiť podlahárske práce do Čiech. Čiže miesto dodania bude ČR (§16 Zákona o DPH).
    Ale... bude to fakturovať slovenskému občanovi (ktorý nie je platca DPH, ani firma).

    1.Znamená to, že by mal túto fa vystaviť s českou DPH?
    2.Mal by sa ísť registrovať za platcu DPH v ČR?
    3.Aký je postup vybavenia platcovstva?
    4.Čo to obnáša do budúcnosti, keďže táto práca je len jednorazová?

    Ďakujem mnohokrát
    Nepozna niekto aspon niektoru odpoved?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    odpoved je, že je tu 100 odpovedí, len treba hľadať. na to slúži tlačítko "hľadaj" a kľúčové slová............
    jacekova neni som na porade 2 dni, aby som to nevedela.... napisala som prispevok asi preto,ze som nenasla jednoznacnu odpoved

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Uz mi je jasne,ze je dodanie dla par.16, takze sa musi registrovat pre DPH v CR...

    Moze mi niekto napisat ako sa tam registrovat? Treba ist na hocijaky DU alebo do prahy?
    Ako dlho potom budeme musiet podavat ceske vykazy k dph?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.