Zavrieť

Porady

Dlzoba

Dobry den prajem. Ziadam o odpoved vo veci jednej otazky. Kamarat mi dlzi peniaze, pricom sa nejedna o velku sumu penazi, no tu ide o to ,ze svoje peniaze nemam ako dostat spat, lebo v termine v ktorom mi ich mal vratit sa neozyval. A nadalej nereaguje na moje telefonaty, pricom spominana situacia trva uz asi 2 mesiace. Prosim poradte mi ako by som mohol pravne vymahat svoje peniaze ,pripadne ziadam o poskytnutie riesenia vystrazneho typu, nieco v takom zmysle ,aby mu napr. prisiel domov papier od policie pripadne nieco podobne, pretoze zije so svojimi rodicmi, a mozno by to pomohlo urychlit vratenie mojich penazi. Spominany clovek pracuje ako poistovak pre firmu Alianz, ak by to nejako pomohlo. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Najskor si vyjasnime, ci si s kamaratom podpisal zmluvu o pozicke, kde je definovane, ze kolko si mu pozical a dokedy ti to ma vratit ....

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Wolfik89 Pozri príspevok
    Dobry den prajem. Ziadam o odpoved vo veci jednej otazky. Kamarat mi dlzi peniaze, pricom sa nejedna o velku sumu penazi, no tu ide o to ,ze svoje peniaze nemam ako dostat spat, lebo v termine v ktorom mi ich mal vratit sa neozyval. A nadalej nereaguje na moje telefonaty, pricom spominana situacia trva uz asi 2 mesiace. Prosim poradte mi ako by som mohol pravne vymahat svoje peniaze ,pripadne ziadam o poskytnutie riesenia vystrazneho typu, nieco v takom zmysle ,aby mu napr. prisiel domov papier od policie pripadne nieco podobne, pretoze zije so svojimi rodicmi, a mozno by to pomohlo urychlit vratenie mojich penazi. Spominany clovek pracuje ako poistovak pre firmu Alianz, ak by to nejako pomohlo. Dakujem.
    fuuuuuha, dúfam,že ten poisťovák nejsom ja...-ale ja dvíham telefony...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    ivka70 Pozri príspevok
    Najskor si vyjasnime, ci si s kamaratom podpisal zmluvu o pozicke, kde je definovane, ze kolko si mu pozical a dokedy ti to ma vratit ....
    mám taký pocit, že to bolo všetko asi bez zmluvy, takže je to celé na dlhé lakte a nevidím nejakú reálnu šancu tie peniaze dostať naspať, najma ako píše,že ide o malú sumu- tak to moc nebude nikto vyšetrovať...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Wolfik89 Pozri príspevok
    Dobry den prajem. Ziadam o odpoved vo veci jednej otazky. Kamarat mi dlzi peniaze, pricom sa nejedna o velku sumu penazi, no tu ide o to ,ze svoje peniaze nemam ako dostat spat, lebo v termine v ktorom mi ich mal vratit sa neozyval. A nadalej nereaguje na moje telefonaty, pricom spominana situacia trva uz asi 2 mesiace. Prosim poradte mi ako by som mohol pravne vymahat svoje peniaze ,pripadne ziadam o poskytnutie riesenia vystrazneho typu, nieco v takom zmysle ,aby mu napr. prisiel domov papier od policie pripadne nieco podobne, pretoze zije so svojimi rodicmi, a mozno by to pomohlo urychlit vratenie mojich penazi. Spominany clovek pracuje ako poistovak pre firmu Alianz, ak by to nejako pomohlo. Dakujem.
    Máš nejaké dôkazy o tom, že si mu požičal peniaze? Najlepšie písomné.

    Wolfik89 je offline (nepripojený) Wolfik89

    Wolfik89
    Pisomny dokaz nemam ,mam vsak svedka. A ziadnu zmluvu som s nim nepodpisal, bolo to jednocho kamaratske pozicanie a vobec by ma nenapadlo ,ze to skonci podobne. Dakujem za odpovede

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Wolfik89 Pozri príspevok
    Pisomny dokaz nemam ,mam vsak svedka. A ziadnu zmluvu som s nim nepodpisal, bolo to jednocho kamaratske pozicanie a vobec by ma nenapadlo ,ze to skonci podobne. Dakujem za odpovede
    V takom pripade by som sla k nemu, v case ,ked nebude doma, a vysvetlila jeho rodicom, ze si si prisiel pre peniaze, ktore ti chlapec dlzi a mal vratit uz pred 2 mesiacmi.
    Ze by si na neho nerad podaval trestne oznamenie, ale ak to bude nevyhnutne, tak to urobis.
    Mozno pomoze aj taketo ' postrasenie"

    video1983 je offline (nepripojený) video1983

    muž video1983
    noo to poznam aj ja. A odvtedy sa riadim jednym prislovim...

    ,,Ked chces stratit kamosa , pozic mu peniaze,,
    Dobry den chcela by som sa opitat nieco o dlzobe.No neni to len tak hocijaka dzloba zaujima ma so sestrov ci sa da vzdat otca na tolko ze ma vysoku dlzobU a bojime sa ze ked si nieco urobi alebo ho vyhodia z roboty ze to budeme musiet platit po nom ako jeho dceri nakolko je z maminou rozvedeni.Poradte ako sa mozme od toho oslobodit a nebat sa ze vsetko budeme musiet za neho vyplatit.VELMI PEKNE DAKUJEM ZA ODPOVEDE

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    renca1983 Pozri príspevok
    Dobry den chcela by som sa opitat nieco o dlzobe.No neni to len tak hocijaka dzloba zaujima ma so sestrov ci sa da vzdat otca na tolko ze ma vysoku dlzobU a bojime sa ze ked si nieco urobi alebo ho vyhodia z roboty ze to budeme musiet platit po nom ako jeho dceri nakolko je z maminou rozvedeni.Poradte ako sa mozme od toho oslobodit a nebat sa ze vsetko budeme musiet za neho vyplatit.VELMI PEKNE DAKUJEM ZA ODPOVEDE
    Za jeho života nijako. On sám zodpovedný za svoje činy a dlžoby. Ak zomrie, treba sa vzdať dedičstva, potom dlhy neprejdú na vás.

    panslav je offline (nepripojený) panslav

    panslav
    Dobry den, ja mam podobny problem, ze som znamemu pozical pred rokom peniaze a nevratil ich v dohodnutom termine, neozyva sa atd. Nemam s nim podpisanu ziadnu zmluvu, ale chcel by som nejaku dodatocne spisat. Ale ako na to? Mam s nim podpisat zmluvu o pozicani penazi a dat tam stary datum spred roka ? Alebo dat aktualny datum s tym ze si prizna zavazok voci mne?

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Myslíš, že ti to podpíše? Ak nevrátil doteraz, bol by somár, aby niečo také podpisoval.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    panslav Pozri príspevok
    Dobry den, ja mam podobny problem, ze som znamemu pozical pred rokom peniaze a nevratil ich v dohodnutom termine, neozyva sa atd. Nemam s nim podpisanu ziadnu zmluvu, ale chcel by som nejaku dodatocne spisat. Ale ako na to? Mam s nim podpisat zmluvu o pozicani penazi a dat tam stary datum spred roka ? Alebo dat aktualny datum s tym ze si prizna zavazok voci mne?
    Ak máš od neho nejaký doklad o prevzatí peňazí, spíšte uznanie dlhu s notársky overeným podpisom.

    inkana je offline (nepripojený) inkana

    inkana
    renca1983 - ak mám správnu informáciu, tak sa v prípade dedenia môžeš vzdať celého otcovho majetku a tým pádom aj dlžob. Ale musíš sa vzdať celého majetku. Myslím, že sa to volá odmietnutie dedičstva alebo tak nejako.

    Jeden známy to tak spravil, umrel mu otec, ktorý mal iba nejaké úspory v banke, ale mal "vďaka" istému nenažrancovi z jeho rodiny (dedičstvo, dávne spory o majetkoch,.....) mal na krku zopár súdnych rozhodnutí, kde by mal platiť dosť veľké peniaze. Tak sa ten známy vzdal dedičstva po otcovi. Prišiel síce o nejakú tu minimálnu hotovosť, čo mal otec v banke (ja neviem, či to bolo vôbec 300 €), ale zároveň nezdedil žiadne dlhy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.