Zavrieť

Porady

lekári a čo ďalej?

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dnes som si na jednom fóre prečítal tieto vety:

"Hanba každému jednému, komu je málo pridať 300,-€ na plate, keď obrovské množstvo z nás pracuje za plat, pohybujúci sa okolo tejto sumy. A verte páni doktori, tiež sme študovali!

Pracovníci vodárne, odstavte vodu, plynári, zatvorte kohútiky, pekári, odstaviť pece. Všetci do ulíc. Učiteľ, ty máš plat ako v Nemecku? Policajt, ty si na tom o 2/3 horšie ako tvoj kolega za hranicami?*** Áno? Všetci poďme štrajkovať. Učitelia zavrú školy, naše deti budú hlúpe a kto z nich potom spraví ďalšiu generáciu lekárov? Policajti, odstavte autá a keď niekto napadne lekára, lebo mu nechcel poskytnúť starostlivosť, nekonajte."


a plne sa s nimi stotožňujem.

Viem, že tu budú príspevky, ktoré budú vehementne súčastný postoj lekárov obhajovať - podľa mňa je to ale už vydieranie a vydieranie nás všetkých. Ak niekomu ponúknu 30% zvýšenie platu a on to zamietne, no neviem....Tak poďme gréckou cestou...
Samozrejme, majú málo , ale nie len oni...
Keby aspoň vačky nenatŕčali..... u mňa osobne zlé skúsenosti prevládajú nad tými dobrými u lekára.....
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
salsa salsa

salsa je offline (nepripojený) salsa

V posledných rokoch som bola na viacerých operáciach ale poviem Vám , že pobyt v nemocnici som prežila vďaka myšlienke , že ľudia dokázali prežili aj koncentračný tábor .
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
http://www.cas.sk/clanok/211453/vyhl...-vo-vojne.html
0 0
zajko51 zajko51

zajko51 je offline (nepripojený) zajko51

Áno vydobyli si dosť. Niekto za to pridanie pracuje, niekto má taký dôchodok a žije. Je taká doba, opasky si stále uťahujeme tak nech chvíľu vydržia ako to pôjde ďalej. Žiaľbohu, pri operácii každý vezme, nezaujíma ho koľko ten dotyčný zarába, alebo či mu to nenaruší rozpočet. Pravdou je a prečo im dávame, sú aj takí čo nedali a žijú.
1 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

A ten nápad, že nech teda peniaze pridajú aspoň tým, ktorí dali výpovede, je hodný naozaj vysoko študovaných a vzdelaných ľudí...! Je im jedno, čo bude s ľuďmi, ktorí sú odkázaní na ich pomoc (lekár = povolanie, poslanie, nie len zamestnanie), a za to chcú zvýšiť platy?
(Dcérina 26-ročná kolegyňa leží už druhý týždeň v nemocnici s krvácaním do mozgu, lebo ju lekárka z pohotovosti poslala domov, nech si dá tabletku proti bolesti hlavy... A ďalšia známa - liečili ju na vodu v pľúcach, prikázali málo piť, a "nevšimli" si, že má len jednu ľadvinu - lebo veď za taký nízky plat môžu liečiť len jeden orgán, nie celého človeka, nie? Za toto im je 300 éčok málo?!?!!!)
...a keď výpovede vstúpia do platnosti, som zvedavá, čo bude všetkých x-tisíc "lekárov" robiť - za hranicami (za lepšie platy) sa ich už iste nevedia dočkať...
9 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ak chce lekár ísť do zahraničia pracovať vo svojej funkcii musí si dať vystaviť doklad o vzdelaní z MZ SR.....a tých lekárov od začiatku roka je asi cca 50....
môj názor je to sprosté vydieranie zo strany lekárov......
8 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Aj ja som toho názoru, že to zneužívajú..a vydierajú...cez nás..asi na prísahu zabudli...a možno ani pre nich nebola vôbec podstatná. Hanba všetkým, ktorí svoju prácu odfláknu..a je ich dosť...a ešte sa nehanbia brať úplatky....
Ale zase...naposledy som bola na vyšetrení na súkromnej klinike...pán doktor bol príjemný, vedel...poradil.... Zaplatila som za vyšetrenie a s dobrým pocitom odišla domov.
8 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Zatiaľ sa nedohodli. Lenže si pletú sami na seba bič! Chcú v priemere 800€ (nereálne!). Prezident vyhlási výnimočný stav - budú musieť chodiť do práce (môžu až 90 dní) a dostanú 70% mzdy! Potom môžu ísť kade ľahšie - dovtedy tu budú iní lekári.
8 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Dáška tvoj link http://korkep.sk/sk/cikkek/mindennap...u-zabili-dieta je naozaj zaujímavý a odporúčam ho, aj keď je to z maďarského portálu, ale písaný slovensky a Slovenkou. Vlastný prípad napísala pisateľka, keď v máji 2006 pre ostrý štrajk lekárov prišla o vlastné dieťa. Naozaj je to nehorázne pre svoje plné vrecká páni lekári takto hazardovať so životmi ľudí.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ja sa akurát bojím, aby ma nesklamal prezident...očividne lekári nemienia ustúpiť, tak aby si nezmyslel ustúpiť on a niekde tie prachy vydolovať..to by ma teda fest nasjedoval...a už sa mu to raz podarilo, keď menoval túto vládu...mesiac som ho nemohla nikde ani vidieť...
2 2
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Súhlasím s Tebou Danielka, aj s tým, že súkromný lekár je milý príjemný aj lepšie poradí či vyšetrí. Bodaj by nie, veď od toho závisí jeho živobytie, ale dá si to aj naozaj poriadne zaplatiť. Poznám to tiež, ale nie každý na tom našom Slovensku si môže dovoliť ísť na súkromnú kliniku, aj keď je lepšia, lebo na to sám z malého príjmu, či nebodaj dôchodku si to dovoliť nemôže. Takých chudobnejších, čo počítajú každý centík a nie iba € je aj v radoch mladých ľudí naozaj neúrekom. A ak náhodou ten čo na to nemá, ale vie, že bude dobre ošetrený či liečený, potom iba finančná výpomoc rodiny a príbuzných pomôže.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

To by bolo dobre ak by bol vyhlásený, aspoň by museli nastúpiť do práce aj také kategórie ľudí ktoré od roku 1989 nepracovali, alebo nudzový stav sa bude týkať len ľudí s preukázanou schopnoťou pracovať?
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

A ja chcem o 800 EUR viac, lebo môj príjem mi nestačí na údržbu môjho drahého auta a luxusného domu. A poviem vám tento rok som bola iba na 2 exotických dovolenkách na 3 na lyžovačku do Álp mi už nevydalo.
Niekto by bol rád keby mal 300 EUR mesačne. Sú regióny kde je obrovká nezamestnanosť, kde ľudia by radi aj za 300 EUR robili. Niekto by bol rád keby mal istý mesačný plat, zaplatené odvody a nemal pocit že je ten najväčší chudák, ktorému sa robiť nechce, nemal pocit menejcenosti keď sa ide hlásiť na ÚP.
8 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Budem zlá?... a čo tak získať peniaze pre lekárov aj na niečo iné?...priamo od válova? Skrátiť poslanecké ministerské platy nedať im Matovičom písané 20% zvýšenie platov?
A páni lekári máte peniaze na zvýšenie platov, ale určite nie o 800 €.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Myslím Zitka, že obyčajní smrteľníci dávajú veru tým "zlým" doktorom vyššie úplatky ako ja zaplatím za vyšetrenie na súkromnej klinike....Takže si to môžu dovoliť aj iní.... len by mali rozlíšiť či to dať a porušovať zákon...a zvykať ich žiť na vysokej nohe..alebo to oficiálne v pokladni nemocnice zaplatiť.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pepsikova Pozri príspevok
...ja sa akurát bojím, aby ma nesklamal prezident...očividne lekári nemienia ustúpiť, tak aby si nezmyslel ustúpiť on a niekde tie prachy vydolovať..to by ma teda fest nasjedoval...a už sa mu to raz podarilo, keď menoval túto vládu...mesiac som ho nemohla nikde ani vidieť...
ja tipujem ze premierka aj prezident ustupia a pridaju im cca 500 eur-pre mna by bolo obrovskym prekvapenim ak by mali na to gule neustupit vydieraniu, pritom verim ze keby videli silneho partnera tak pristupia nie na 300 eur ale aj na 200 eur a inak neviem preco by im niekto mal rucit za to ze vsetkych prijmu naspät,Kolar trepal ze je malo lekarov v nemocniciach,ak si je isty svojim tvrdenim tak naco pyta take zaruky,na ktore nema vlada kompetencie,je to vec invidualnych pracovnych vztahov,kto dal vypoved mal vediet o rizikach takeho protestu,je vec riaditelov aby zvazili koho stiahnutie vypovede akceptuju a koho nie./chvalil som prezidenta,ale nedoplo my ze po silnych slovach maju nasledovat ciny,aby nedopadol ako Uhliarik ktory napinal svaly a splasol prave vtedy kedy mal tromfy v rukach,teraz kdh naklusalo a stavim sa ze presadia kompromis aspon na 500 eur-lekari su vydrbany,nielen ze nehorazne vydieraju,ale vidia ze politici su posrany az za usami a je pred volbami tak duplom/
3 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ja som za moj zivot stretol 2 lekarov, ostatni boli len v robote,
nic nezvysit a urcite nie pausalne
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Mne sa páčilo vyjadrenie, že oni dali síce výpovede, ale odísť nechcú.


Ekopo, ako tak počúvam, tak ja som nepočula žeby niekto kroky lekárov obhajoval, skôr naopak.
Naposledy upravil Luna : 25.11.11 at 20:02
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

misoft Pozri príspevok
Zatiaľ sa nedohodli. Lenže si pletú sami na seba bič! Chcú v priemere 800€ (nereálne!). Prezident vyhlási výnimočný stav - budú musieť chodiť do práce (môžu až 90 dní) a dostanú 70% mzdy! Potom môžu ísť kade ľahšie - dovtedy tu budú iní lekári.
ešte by som na "rýchlo" prijal zákon, že sa nemôžu potom prihlásiť na úrade práce, keďže sa vybodli na pacientov, žiadna podpora v nezamestnanosti, licenciu na vlastnú ambulanciu neudeliť... a po pol roku živorenia by mohli nastúpiť späť s platom o 300 € nižším... treba ich naučiť pokore a vážiť si prácu...

s nikým z nás by sa zamestnávateľ takto nemaznal...
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať