Zavrieť

Porady

Faktúra z ČR - v Sk aj v Kč

Dobré ráno,
mám tu dodávateľskú faktúru od českého obchodného partnera. Faktúra je vystavená v českých korunách, ďalej je tam prepočet kurzom Národnej banky českej na slovenské koruny, celkom k úhrade 300 000,-- slovenských korún. Keď si prepočítam kurzom české koruny na slovenské tak mi vychádza, že by sme im mali platiť o niečo menej. Ako ju mám zaúčtovať ? Rovno účtujem 300 000,-- Sk alebo mám brať do úvahy české koruny a prepočítať ich kurzom na slovenské ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Ja mám tiež takéto faktúry z ČR.Vystavené sú v CZK a uhradit máme v SK. Ja to účtujem iba v SK. Nič neprepočítavam. Vo výkaze DPH tak dávam hneď vstup aj výstup (riadok 2,4 a potom aj do riadku 17). Vo vašom prípade by som dala základ dane 300.000,-- a DPH 57.000,--.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    záleži , ako sa faktúra bude uhrádzať a treba sa s druhou stranou dohodnúť , ktorú sumu treba brať do úvahy. Môhlo by sa stať, že každá strana si naúčtuje v inej mene a potom by vám nesedelo vzájomné saldo.

    Grófová je offline (nepripojený) Grófová

    Grófová
    Renča 1, faktúra sa bude pravdepodobne započítavať. My sme im vystavili faktúru v českých korunách, tak lepšie by sa započítavali české koruny, si myslím.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Grófová
    Renča 1, faktúra sa bude pravdepodobne započítavať. My sme im vystavili faktúru v českých korunách, tak lepšie by sa započítavali české koruny, si myslím.
    Tak v tomto prípade naúčtovať v českých korunách a prepočítať kurzom NBS. Lepšie sa bude robiť vzájomný zápočet.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    H.B.
    Ja mám tiež takéto faktúry z ČR.Vystavené sú v CZK a uhradit máme v SK. Ja to účtujem iba v SK. Nič neprepočítavam. Vo výkaze DPH tak dávam hneď vstup aj výstup (riadok 2,4 a potom aj do riadku 17). Vo vašom prípade by som dala základ dane 300.000,-- a DPH 57.000,--.
    Nie náhodou riadok 16??

    Faktúra z ČR - v Sk aj v Kč

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.