Zavrieť

Porady

prevod obchodneho podielu v sro

Zdravim,

chcel by som sa opytat, ze pokial prevadzam obchodny podiel v sro na ineho spolocnika, pricom je stanovena kupna cena (ktora je zhodna s mojim vkladom ako spolocnika, ktorym sa navysovalo zakladne imanie pri mojom vstupe do sro), je tento prijem nejak danitelny, resp. uvadza sa niekde v danovom priznani?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarino je offline (nepripojený) Jarino

    Jarino
    Kedy si nadobudol obchodné podiely? Ak ich nadobudol do 31.12.2003, tak sa postupuje ešte podľa zákona 366/1999 a sleduje 5-ročná lehota od nadobudnutia, t.j. po piatich rokoch je ten príjem z predaja obchodného podielu oslobodený a daňové priznanie nemusíš podať. Ak si ich nadobudol po1.1.2004 - tak daňové priznanie podáš, uvedieš tam príjem z prevodu a výdavky, a keď sa ti rovnajú, daň neplatíš.

    phruska je offline (nepripojený) phruska

    phruska
    Jarino
    Kedy si nadobudol obchodné podiely? Ak ich nadobudol do 31.12.2003, tak sa postupuje ešte podľa zákona 366/1999 a sleduje 5-ročná lehota od nadobudnutia, t.j. po piatich rokoch je ten príjem z predaja obchodného podielu oslobodený a daňové priznanie nemusíš podať. Ak si ich nadobudol po1.1.2004 - tak daňové priznanie podáš, uvedieš tam príjem z prevodu a výdavky, a keď sa ti rovnajú, daň neplatíš.
    nadobudol som ho v oktobri 2003, vydavky (vklad spolocnika) som v ziadnom danovom priznani neuvadzal (ak bolo treba)

    vyplyva z toho, ze kedze nepresla lehota 5 rokov, tak som povinny tento prijem zdanit? alebo je mozne nejak uplatnit vydavok, ktory som mal v roku 2003?

    vdaka

    Jarino je offline (nepripojený) Jarino

    Jarino
    Obchodné podiely nadobudnuté v roku 2003 a predané v roku 2005 nie sú oslobodené od dane. Treba podať daňové priznanie, v ktorom uvediete príjem z prevodu a do výdavkov uvediete sumu obstarania. Vo Vašom prípade ak sa sumy rovnajú, základ dane je 0.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    phruska
    Zdravim,

    chcel by som sa opytat, ze pokial prevadzam obchodny podiel v sro na ineho spolocnika, pricom je stanovena kupna cena (ktora je zhodna s mojim vkladom ako spolocnika, ktorym sa navysovalo zakladne imanie pri mojom vstupe do sro), je tento prijem nejak danitelny, resp. uvadza sa niekde v danovom priznani?

    dakujem
    Ale môžeš previesť obchodný podiel za sumu 0 Sk, potom nemusíš podať DP.

    prevod obchodneho podielu v sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.