Zavrieť

Porady

prenajom auta

dobry den vsetkym,

som tu oficialne prvykrat, ale sledujem vas uz asi mesiac. je to genialny napad. mam otazku, kamaratka si chce od manzela prenajat auto, ktore je na leasing ( uz druhy rok im bezi ). ona je totiz szco, on je zamestnanec a auto je napisane nanho. chcela by vediet, ci je to vobec mozne, ak ano ako to ma osetrit v JU. alebo sa ma radsej obratit na dakeho pravnika? dakujem za odpoved. prajem pekny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    manžel je zamestnaný u manželky SZČO? Pokiaľ manžel nepodniká a nemá uvedené auto kúpené do firmy tak sa jedná o BSM. V tomto prípade nevadí, že auto je napísané na manžela, veď auto nadobudli počas manželstva obaja. Manželka ako SZČO si môže zaradiť toto auto do majetku firmy a treba na leasing.zmluve prepísať manželku a IČO,DIČ na základe vzájomnej písomnej dohody. Zaplatí si cestnú daň, ktorá je daňovo uznat.výdavkom , má nárok na odpis, PHM a ostatné výdavky. Môže sa rozhodnúť že si ho nezaradí do majetku a tým pádom by môhla využiť kilomet.náhradu 6,20/km a netreba leas.zmluvu prepísať na ňu,IČO ... Tu však , už nemá nárok na odpisy a opravy...
    Naposledy upravil renča1 : 28.01.06 at 08:06

    dvadsatdva je offline (nepripojený) dvadsatdva

    dvadsatdva
    dakujem pekne za odpoved. mne slo len o to ci je to vobec mozne prenajimat leasovane auto ( to je vlastne tiez v prenajme, ze? ) a ci treba teda daco robit aj s leasingovou zmluvou resp. papiermi od auta

    este raz vdaka
    uvitam aj napady a nazory dalsich,vdaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.