Zavrieť

Porady

sprostredkovatel SDS - student

Moja sestra získala od UFT licenciu na sprostredkovanie starobného dochodkového sporenia a v priebehu roka mala provizie vo vyske cca. 30 000 Sk, popri tom nemala ziadny iny prijem.
Podľa zakona c. 593/2003 Z.z. § 6 odst. 2 (d) by mala podat danove priznanie typu B.
Chcel by som sa spytat, ci si moze uplatnovat nejake nezdanitelne polozky a aku dan musi zaplatit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    willy_24
    Moja sestra získala od UFT licenciu na sprostredkovanie starobného dochodkového sporenia a v priebehu roka mala provizie vo vyske cca. 30 000 Sk, popri tom nemala ziadny iny prijem.
    Podľa zakona c. 593/2003 Z.z. § 6 odst. 2 (d) by mala podat danove priznanie typu B.
    Chcel by som sa spytat, ci si moze uplatnovat nejake nezdanitelne polozky a aku dan musi zaplatit?
    Môže si uplatniť paušálne výdavky 25% z príjmov a celú nezdaniteľnú čiastku 87.936 Sk. Takže daň bude 0.
    Keďže mala príjmy do 43.968 Sk, nemusí podať DP ( § 32, ods.1 ZDP ).

    lejka je offline (nepripojený) lejka

    Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac lejka
    Zamestnanec v TPP,ktorý má pridelené DIC ako sprostredkovateľ SDS a dosiahol príjem za sprostredkovanie SDS 40.000Sk nie je povinný podaľ DP B a môže si dať urobiť ročné zúčt. príjmov zo zamestnania?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nie, musí si podať sám DP, typu B.

    lejka je offline (nepripojený) lejka

    Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac lejka
    Pán Mihál-ďakujem za odpoveď.A SZČO,ktorá vykonáva kadernícke služby a ešte má príjem cca 10.000Sk za sprostredkovanie staveb.sporenia,môže si uplatniť 60% výdavky /remeselné živnosti/ a príjem z prostredkovania stavebného sporenia považovať za náhodný príjem/do 22.900Sk §9/?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Sprostredkovanie SDS rozhodne nemožno považovať za náhodný príjem.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Sprostredkovanie stavebného sporenia je príjmom podľa § 6 ods.2 písm.d/ ZoDP a môžeš si z neho uplatniť výdavky percentom z príjmu vo výške 25 %.

    lejka je offline (nepripojený) lejka

    Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac lejka
    Johanka,a môže si kombinovať výdavky,napr. :
    §6 ods.1.písm.b=60% kadernícke služby/
    §6 ods. 2 písm.d=25% /sprostredkovanie SS,SDS/
    §6 ods.3/prenájom/=25%
    ?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Áno,medzi príjmami z § 6 ods.1,2 a § 6 ods.3 môže kombinovať uplatňovanie výdavkov.
    Naposledy upravil Johanka : 13.02.06 at 17:45 Dôvod: upresnenie odpovede

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    lejka
    Johanka,a môže si kombinovať výdavky,napr. :
    §6 ods.1.písm.b=60% kadernícke služby/
    §6 ods. 2 písm.d=25% /sprostredkovanie SS,SDS/
    §6 ods.3/prenájom/=25%
    ?
    Podľa mňa nie - nemôžeš kombinovať 60 a 25% v paragrafe 6 odst. 1 a 2.
    Môžeš ich kombinovať iba s paragrafom 6 ods. 3.

    lejka je offline (nepripojený) lejka

    Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac lejka
    Tak potom asi nemôžem uplatniť kaderníčke 60% pauš.výdavky,pretože mala príjem za sprostredkovanie stav.sporenia tých 10.000Sk a ešte prenajíma časť kaderníctva na robenie manikúry jednej SZČO,cca 24 tis.Sk.
    Minulý rok mala výdavky v preukázateľnej výške.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Zmena uplatňovania výdavkov: r.2004- §19, r.2005- §6ods.10, pozri si či máš splnenú podmienku v §17 odst.10 ZDP

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pepa
    Podľa mňa nie - nemôžeš kombinovať 60 a 25% v paragrafe 6 odst. 1 a 2.
    Môžeš ich kombinovať iba s paragrafom 6 ods. 3.
    Chcela som zjednodušiť odpoveď a možno som niekoho doplietla. V § 6 ods.10 sa jasne píše, že si môže uplatniť výdavky precentom z úhrnu príjmov uvedených v §6 ods.1 a 2.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.